entry'ler (61)

sen ve ben

turk dizilerinde olmayan ikili. "sen, ben ve yengem" seklinde goruluyor son gunlerde.

bu devirde yengene bile guvenmeyeceksin arkadas.

(bkz: Aşk-ı Memnu)

olsa da içsek denilen içecekler

ic sesim; Sahlep

sozlukte yazdigim; Caramel Macchiato

coollugun gozu kor olsun arkadas.

kitap okuyan erkeklerin genelde gizli gay olması

kitap okuyana uzayli gozuyle bakilan gunumuzde guldurmus tespit. hele de bu erkek es keza siir kitaplari da aliyorsa, cinsiyet degistirme ameliyatlarina kadar gider sonu.

" kitaplar sagliga zararlidir" uyarisi da bulunmali onsoz'de, sonra hollanda olmasin guzelim turkiye.

kibirli yazarlar

isvicreli bilim adami modunda yasayan yazarlardir.

yeni bir dis macunu gelistiyorlarmis sanirim, ondan bu kibirleri..

bir matematikçinin sıçtığı an

(bkz: cok bilinmeyenli denklem)

dünyayı güzellik kurtaracak

guzel insanlar tek tek atlarina binip terk-i diyar ederken, cirkin insanlarin giderek cogalmasi yuzunden malesef inanmadigim soz.

guzelliklerin olmasi icin guzel insanlarin, cirkin ve kotu insanlardan sayica fazla olmasi gerek ki dunyayi guzellik kurtarsin. bu da bu sartlar altinda pek de olacak bir seymis gibi durmuyor.

isten cikarildigini msn de ogrenmek

internet cafelerde calisanlarin basina gelen tatsiz hadise olsa gerek. saygisizligin bu kadarina da pes cidden.

ise alirken titresim mi gonderdiler acaba ? sorusu da aklima gelmedi degil simdi. yapar mi yapar boyleleri..

sözlükte çirkin olduğunu kabul eden kız olmaması

sozlukte cirkin oldugunu kabul etmeyen erkekler kadar sasirticidir.

iste bunlar hep kivanc tatlitug.

işler güçler ve leyla ile mecnun un komik olmaması

en son ilkokulda " gecen gun kamyon surdum, leonardo da vinci" esprisine gulen kisilerin vardigi sonuc.

ismail abi deyimiyle ;

pislikler sizi be!

ülkücü kızlar

" ulkuculer cok kaba yeaa" diyenler tarafindan binbir turlu hakarete ugrayan kizlardir.

insanlarin baskalarini elestirirken ayni davranislari kendilerinin sergilediklerini gormek cok gulunc. nasil diyorlar sizde "pustluk" gibin bir sey.

hostes maaşları

yolcularin cenesini yoran maas.

" hanimefendi bi buzlu badem lutfen" derken iyiydi tabii, ucaktan inince boyle oldu. ayrica sacma sapan bir dizide oynayan yeteneksiz bir oyuncunun tek bir bolum icin aldigi paranin yaninda esamesi okunmaz. hostes falan da degilim ama dogrular bunlar. her seyden evvel her gun ucaga binmek bile insan psikolojisini bozar be. sirf o psikolojiden kurtulmak icin herhangi bi psikologa gitsen yine kurtarmaz. son soz; " helal olsun"dur..

ağzı süt kokan yazarların şu an yazıyor olması

(bkz: Pınar Süt)

sözlük yazarlarının ilginç özellikleri

gunumuzde ilginctir ama biraz fazla merhametli olmak. bir insanin kalbini haksiz yere kirmadan once, " o da birilerinin evladi, kardesi, sevgilisi, annesi veya babasi" seklinde dusunup ona gore konusmak.

acimasiz ve sevgisiz insanlarin cok yogun oldugu gunumuzde bu yeterince ilginctir sanirim.

öğrenince çok şaşırılan bilgiler

selcuk sahin futbolcuymus ya la. 10 yil oldu ama hala saskinim ben bu bilgiden. alisamadim bir turlu. evet, budistlerden basin aciklamasi bekliyoruz..

sevgilisinin aldatamayacağını sanan saf

sevdigi kisiye tum kalbiyle guvenen insandir.

birini sevmek, birine guvenmekten gecer. saflikla alakali degil yani. hangi insan " bu beni kesin aldatir" diye dusundugu birine "sevgili" gozuyle bakabilir, sevebilir ? hic kimse. tabii ki simdilerde her turlu yasanan sacmaliga ask dedigimiz icin, askin gercek anlamini, seven ve sevilene ne gibi hisler yasattigini unuttuk. aldatmak cok dogal gelir oldu, sevdigine guvenmek de saflik.

yıllardır bozulmayan mp3 player

cin mali olmamasindandir.

şimdi burada durup geçmişe bakıyorum da

yarinlari merak ederken, icinde bulundugu zamanin kiymetini bilmeyen her insanin huzunlu bir cumleye baslama sozu.

ağlayan erkeğin gizli gay olabilme ihtimali

"gizli insan" olabilme ihtimalinden kaynaklanan bir durumdur. aglamanin kadini, erkegi mi var ? erkek uzulmuyor mu, mutsuz olmuyor mu ?

insan olup aglamayan tek cins sosyopatlardir. e bu sosyopatlarin aglayamadiklari icin, aglayan erkeklere gay gozuyle bakmalari fazla sasirtici degil aslinda. siz de goz yasartici kullanin, kiskanmayin.

fake hesap kullanıp millete saran yazar

nuri alco cakmasidir.

eve hırsız girmesi

hirsiz; sey, birkac ceyrek bakmaya gelmistim. beni ugrastirmayin isterseniz varsa soyleyin, daha baska evlere de girecem.

ev sahibi; ne kadar da kibarsiniz ama malesef bankadaki kasamda altinlar. ozur dilerim geleceginizi bilmiyordum valla ayip oldu.

hirsiz; onemli degil hanimefendi, kismet degilmis.

ev sahibi; gule gule efenim, allah yolunuzu acik etsin. { ve arkadasindan su doker }

hirsiz; hadi optm. kib. bye.