bugün

entry'ler (469)

2016 yılında yaşananlar yüzünden ülkeyi terk etmek

"ülke kastı, formatlayın" muhabbetinin hallicesidir. yapılabilitesi yüksektir. e kişisel ideolojiye göre de değişir tabi.

sıkılıyorum sabri bunalıyorum

replikleriyle piyasada çok ayrı bir boyuta ulaşan kolpaçino serilerinden ilkinde geçen repliktir. ayrıca: "ben ekrem abimin bokunu yerim bokunu!"

dinlenilen şarkının en vurucu kısmı

şarkıya katılma dürtüsünün en uyanık olduğu andır. tartışmasız.

kartopu savaşına katılan polis

candır, canımızdır. polisle halk aynı statüdedir. bunu böyle kabul edip böyle lanse eden polislerimizin alnından öperim.

nickten hangi partiye oy vereceğini tahmin etmek

monosaggarit: mhp

7 temmuz 2016 almanya fransa maçı

matuidi, pogba, greizmann üçlüsünün sonucu belirleyeceği maç. almanya takım oyunu oynuyor ama fransa'da skoru ve oyunu değiştirebilecek hayli güç var. maçı fransızların performansı belirleyecektir.

vazgeçtim dünyadan

vazgeçtim bu dünyadan tek ölüm paklar beni,
değmez bu yangın yeri, avuç açmaya değmez.
değil mi ki çiğnenmiş inancın en seçkini,
değil mi ki yoksullar mutluluktan habersiz,
değil mi ki ayaklar altında insan onuru,
o kız oğlan kız erdem dağlara kaldırılmış,
ezilmiş, hor görülmüş el emeği, göz nuru,
ödlekler geçmiş başa, derken mertlik bozulmuş,
değil mi ki korkudan dili bağlı sanatın,
değil mi ki çılgınlık sahip çıkmış düzene,
doğruya doğru derken eğriye çıkmış adın,
değil mi ki kötüler kadı olmuş Yemen'’e,
vazgeçtim bu dünyadan, dünyamdan geçtim ama,
seni yalnız komak var, o koyuyor adama.

william shakespeare

çeviri: can yücel

alkol alan adamın domuz eti yememesi

yağı sevmediğindendir. üst üste konulmuş iki paket margarin gibi amk şeysi.

10 ağustos 2015 sultanbeyli patlaması

pkk denen sikko terör örgütünü on üç sene içerisinde baştan yaratan, güçlendiren, söz sahibi olmasını sağlayan bir hükümete maruz kalmışken kürt kelimesini ağzınıza almak nasıl bi' şey lan? o zaman en büyük kürt tayyip amk. kafayı yemişsiniz siz. benden olmayan gebersin diye diye benliğinizi, insanlığınızı, karakterinizi kaybetmişsiniz. insanları zar altında bırakmak yerine beyninizi bir kez olsun kullanın amınakoyim. sadece bir kez.

şehitlerimiz, ölülerimiz, yaralılarımız varsa allahın rahmeti ve şifası üzerlerinde olsun. ama bu ülkede bu kadar ahmak varken allah buraya bakmaz. ben olsam bakmazdım.

ırkçı zekası vs tost makinesi

tost makinesi candır. diğerini kelimelendirmemin lüzumu var mı?

chp li vekilin polise bölücü hain demesi

hükümete ve güçlünün yanında olup olmamasına göre vatandaşına çifte standartla davranan emniyet mensubuna reva mıdır? böyle olanların alayına revadır. chp'yi zerre kadar sevmem ama ağzına sağlık o vekilin.

dövüş filminin etkileri

en çok babam üzerinde oluyodur. herif beni wing chun ustası ip man'in antrenman kütüğünü dövdüğü gibi dövüyor aq. yirmi yaşıma geldim hala bıkmadı.

maden suyu içerken gelen şişeyi göte sokma isteği

sadece başlığı açan yazara gelen maden suyunu anal yolla vücuda alma isteğidir. *

kürtlerin düzeyinin çağın gerisinde olması

ırkçılık günümüz düşünce sisteminin ve dünyanın neresinde? sözlükte reis ve atalarını nick yapıp kendilerini onların yerine koyan enayi, çelişki müptelası ırkçılar sizi :*

beyaz futbol

bir diğer versiyonu olan derin futbol hakkında entry girdiğim programın, bir diğer versiyonudur. #28774580

derin futbol

bi de (bkz: beyaz futbol) var. sanırım isimleri değişiyo arada. konsept farkı olacağını zannetmiyorum çünkü hep saçmalıyolar.

ulan ilk izlediğim zamanları hatırlıyorum. fenerbahçe düşmanlığı yapıyolar diye yardırıyodum tivitirdan, şurdan burdan. adamların asıl olayını anlayamamışım amınakoyim. ben hayatımda bu kadar eğlendiğimi hatırlamıyorum arkadaş ya! her bölüm ayrı makara, ayrı kapışma. fenerbahçeliyim. ama öyle fanatik değilim, çok da ciddiye almadım şimdiye kadar. sallasınlar abi bu adamlar. eğer bu kadar eğlendireceklerse fenerbahçe'ye dahi sallasınlar. zaten amaçları şov, hatta tolk şov. olayları ensesinden değil de, diz kapağından tutarak; enseden kavramak varken eli bele atarak reyting kovalayan, oyunculuk harikası insanları bir araya getiren bi program bu.

ahmet çakar: mükemmel oyunculuk, a diyorum, b anla ama a'da kalsın aklın, debelen dur kafasında.
abdülkerim durmaz: ciddi duruşunu bozmayan, ekibe katılmakla katılamamak arasında kalan, çaylak program üyesi.

sinan engin: mükemmel insan. binbir ırktan, bölgeden tanıdığı onlarca ünlü arkadaşı olan, sık sık anılarını paylaşan, abartmanın ve abartının amına koyan, buna rağmen her abartısıyla gülmekten yerlere yatıran dobik adam.

- maradonayla karşılaştım ben havaalanında. aşığım sinan dedi. maradona... arkadaşım... hahahaha

- rıza mıza hikaye kardeşim. ben ne rızalar gördüm(bahsi geçen rıza, milli güreşçimiz rıza kayaalp. nerden baksan bir doksan boy, yüz küsür kilosu vardır.) onu naaparım biliyo musun? şöyle tutar atarım.

- mike tyson kim kardeşim ya? (dünyanın gelmiş geçmis en iyi boksörü bence.) bi de vidyo hazırlamışsınız teneke teneke adamları dövüyo. ona naaparım biliyo musun? karaciğerine bir çalışırım... mike tyson kimmiş ya?

rasim ozan kütahyalı: kelimenin tam anlamıyla kaşar. bunun iyi anlamı olur mu bilmiyorum ama iyi anlamda söylüyorum bunu. hiç sevmeyeceğim bi karakter ama bu programda herkes gözümde sanki bi melek. hasta galatasaraylı. galatasaray'a a de, z'den başlar, a'nın yanından geçmez ama muhabbetin sonunda galatasaray'ın a olmadığını kabul ettirir. haydaa ve hapşuuu'larıyla meşhurdur. on numara velvelecidir. en ufak kelime benzerliğinde, mecaz anlamlarda yahut yan ve benzer anlamlarda ortalığı karıştırır, terbiyeyi bozar, olayı sündürür, muhabbetin ağzına sıçar.

s.e:

- ben motorsiklet severim. motor... çok severim.

r.o.k:

- anlamadım hocam ne seversin?

s.e:

- motor severim.

r.o.k:

haydaaaaa!! hocam!!!!! yenge duymasın!!!!! zaaa xd zaaaa(burada benim mübalağam var ama tavır bu.)

ertem şener: ekibin asıl şovmenidir. programın sunucusu ve tanrısıdır. tüm bu muhabbetlerin moderatörüdür, konunun buralara gelmesini hep yanar dönerliği ve sinsiliği sağlar. "hocam naptın hocam ya? ne diyosun hocam ya???" tepkileriyle tanınır.

abi bu programı sevelim. bu programı yaşatalım. bu biterse ben hiçbi şeye gülemem bitmesinden kelli. cansınız ulan!

benim efsanem:

sinan engin:

- kardeşim ne ayı ya? aya gitmek artık o kadar zor değil... aya istediğiniz zaman gideriz. ay ne ki ya? benim turcu bi arkadaşım var. turlar düzenliyo böyle. turcu arkadaşım. düzenliyo böyle her hafta gidiyosun. aya. nerden kalkıyo biliyo musun? aya? ........ ayvalıktan!!!! hahahahahah...

oyuncak tüp kamyonunu hatırlayan efsane nesil

ağzımla "dındındın dındındın dındındın dın dın aygaaaazz" anonsu yapmışlığım bile vardı be. *

robin van persie

böyle oyuncular ligimize belki beş, belki on senede bir geldiği içindir çıktığı ilk maçta tanrı tavrı takınacağını beklememiz. maçın ardından biraz düşündüm. takımla antrenman dahi yapmamış bir futbolcuyu oyuna sürüp şurda fenerbahçe muhalifliği yapan futbol fakiri man kafalıların ağzına laf verdiği için ilk sorumlu vitor perreira'dır kanaatimce. keşke oynatmasaydı. lakin stoch'un ortasıyla öyle bir ayağa kalktık ki, ispanya maçındaki uçan kafa gelecekti sanki. koca bir sezon oynamayıp ligin son haftasındaki mücadelede oyuna alınan selçuk şahin hamlesi geldi üstaddan * diyeceğim odur ki, van persie van persie'dir. takıma alıştıktan, antrenman ve maç eksiklerini tamamladıktan sonra -ki bu süre sanırım ligin ilk birkaç haftasına kadar süner- bol bol bağırtacak ve sevindirecek bizleri. van persie lan bu. didider drogba'dan sonra ligimize gelen en iyi forvettir kuşkusuz. bekleyin renktaşlar, fenerbahçeliler. bu adam yüzümüzü çok güldürecek.

dipnot: formayla saraçoğlu'nda gördüm ya onu; bi de güzel gülümsedi. ulan biz daha ne isteriz?

dabbe cin çarpması

dinime imanıma hayatımdaki en korkutan korku filmiydi. en can alıcı sahne hangisiydi diye sorsalar on tane sahne sayarım ve birbirinden ayırt edemem bile. son bir sene içinde haddinden fazla izlemişimdir. hiçbir izleyişimde de pişman olmadım, olumsuz düşüncelere kapılmadım. sadece it gibi tırstım swh

ayakkabı numarasını ikiye böl dokuzla çarp

keşke doğru olsaydı lan.