bugün

benim amcam domuz etiyle rakı içti son dublede alev alarak yandı kül oldu. yalanım varsa na böyle olayım.
türklerin domuz eti yememe alışkanlığı islam öncesine dayanır. domuz tabu bir hayvandı ve diğer tabu hayvanlar gibi hem gerçek adıyla anılmaz hem de eti yenmezdi. bu yüzden islamiyetin domuz yasağını kabullenmeleri zor olmadı ve domuz etinden uzak durmayı her dönem başarabildiler.

ancak, alkol kullanmak konusunda türklerin hem alkol bağımlılığına yatkın ırk grupları arasında bulunmaları hem de türk geleneklerinde ve eğlencelerinde içki içmenin yaygın olması nedeniyle islamiyetin kabulünden sonrasında bu yasağa direnme oranı yüksek oldu.

birçok alanda dini hukuku değil örfi hukuku uygulayan ancak kendisini şeri bir yönetim olarak adlandıran osmanlı döneminde dâhi imparatorluğun ömrüne kıyasla kısa sayılabilecek zamanlar haricinde alkol bulunabiliyor ve rahatlıkla tüketilebiliyordu.

biraz abartılı bir iddia olabilir belki ama, eğer alkol türklerin eski dini döneminde de yasak olsaydı veya alternatifi olan bir madde olsaydı türkler islamiyet döneminde bu yasağa uyabilirdi. zira türkler islamiyeti kabul etmiş görünmelerine rağmen yaşamlarının büyük kısmında eski türk dininden gelen dini uygulamalarını sürdürmektedir (dilek taşları, dilek ağaçları, kayalara "x dede" gibi isimler vermek, ay dede, ermişler kültü, su kültü, batıl inançlar, günlük pagan takıntılar)

diğer islam ülkeleri tarafından türklerin müslüman olarak algılanmamasında, türklerin atalar kültünün devamı sayılabilecek ölçüde mezar ve türbeleri dini ritüellerine alet etmeleri ve bidat olarak adlandırılan şamanist gelenekleri yaşatmaları büyük rol oynar. bu anlamda türklerin şamanist geleneklerini bir şekilde islami görünümler katarak hala yaşattıkları söylenebilir.

bu bakımdan dini konularda toplum hayatında görülen çelişkilerin nedeni türklerin iki din arasında kalmış yaşam tarzlarından kaynaklanır.

bu konuda ayrıntılı bilgi almak için
(bkz: türk grup davranışı)
(bkz: erol göka)
kurbanlık domuz kesip barbeküyü kuranla yelleyen hemen ardından domuzu ateşte cız bız edip aç çocuğu , sahipsiz karısının rızkı olan rakıyı eskort bayan ile bir güzel deviren adamdan daha az günah işleyecek adamdır.
damak zevkiyle ilgilidir.

rakıyla balığı,
kırmızı etle şarabı,
birayla mangalda sucuğu tercih ediyordur.
olamaz mı..

(bkz: nerde o eski troller)
alkol almayıp, domuz eti yemeyip, hergün onlarca kadını, kızı gözleriyle soyanların tepki verdiği durum. hayır sanane milletin dini yaşayışından. yanacaksa o yanacak.
alakaya maydanoz sıkan bir gerzek fikir daha.

la mal, kendi bokuyla beslenen bi yaratığı yedin, sonra onu sıçtın, sen de onu mu yiyeceksin?
her yerde satılmamasından kaynaklanmaktadır.
yağı sevmediğindendir. üst üste konulmuş iki paket margarin gibi amk şeysi.
sevmemesinden kaynaklanıyor olabilir. zira tadı türk sofrasına alışan birisi için çok garip.
kimsenin derdi degildir olmamalidir.
Mastürbasyon yapan kişinin içki içmemesi gibi aynı.
domuzların pis hayvanlar olmasından kaynaklı olabilir.
öğle yemeğimde içinde hem tavuk hem de bacon olan sandviç yedim. Oh mis. Dinden çıktım mı? Size ne? Bu benim kendi iç meselem. Yerim yemem. Bu da kimseyi ilgilendirmez. Öyle margarin diyenler filan olmuş. Ben oldukça lezzetli buluyorum. Dakika başı domuz yemeyince de herhangi bir zararı olduğunu sanmıyorum. Ayrıca domuz eti diğer etlere göre daha ucuz Avrupa'da. BU da böyle biline.
Bokunu karıştırıp yiyecek bulan tavukları löp löp götüren tipler dokuza pis demiyor mu.....
günah ama alkolün yaptığı bir kafası var ortamı var ama domuzun günahından pisliğinden başka neyi var diye düşünen adamdır.
bu adam ramazanda alkol içmez çünkü ramazana saygısı vardır.
haram yemeyerek saygı gösterir.
adam gibi adam.
farz olan 5 vakiti kılmaz ama, sünnet olan teravihi kaçırmaz. ilginç biridir. kendi tercihi tabi, bize bok yemek düşer.
Tadını sevmediği için yemiyorsa tercih de haram diye yemiyorsa garip bir insandır. Alkol de haram netice olarak.
entry-nick uyumu. bir günal işlendi diye bütün günahları işlemenin mantığı ne?
kültürle ilgilidir. alkol türk kültüründe önemli bir yere sahiptir lakin domuz eti değildir.

araplar anlamaz.
satılmıyo kanka satılsa et fiyatları yarıya inecekte işte dinleyen kim.
lmao
Bilmeden yedirdikleri müstesna, beynini domuz sarmış kişilerin anlamadığı durumsal. Tarih boyunca yememişiz. Allah bundan sonra da nasip etmesin. ikisini bir tutan fikirdeki kişi; ikisi birse eğer bok ye o zaman.
ben de anlamıyorum ne yapıyor bunlar.

o günah, bu günah diyen adamın kendisine muhtaç yavru kedi ve annesini sokağa atması islamın neresine sığar. kuranda sık sık bahsedilen, müslüman olduğunu zannederek kendi kendini kandırmak bu olsa gerek.
bu insanlar kendileriyle celisiyor yahu.
alkol yes.
domuz eti vovovo haram.

hii oldu canim. tanrinda oyle diyordu.
güncel Önemli Başlıklar