bugün

entry'ler (6)

evde simit yapmak

Aslında çok basit görünüp sonunda pekmezli hamur yemek. Taş gibi bir Karaköy simidi alıp fırını boşuna yakmamalı bir insan.

zenginler ne ile motive oluyor sorunsalı

Fakir ve orta sınıfla motive oluyordur. Fakirlere "nasıl fakir bıraktım lan sizi" kafasıyla eğlenirken Orta sınıfın da sınıf atlama düşleri ile dalga geçiyordur. Ne bileyim lan ben ! Fakirim ne anlayayım !

sen farklısın

Sen farklısın sözü bir ilişki yada arkadaşlıkta enayi olduğunuzun kanıtıdır. Hep siz emek vermiş olursunuz farkınız budur. Ama aklı hala "farklı olmayanda" olduğu için size bu cümleyi kurmuştur.

hayat ne zaman normale dönecek sorunsalı

Normal de herkesin hayatı güllük gülistan ama corona günlerinde beter oldu. Hayat normale dönünce herkes rutin bunalımlarına devam edecek. Ölüm korkusu bir nebze azalacak o kadar.

erkekte aşırı diksiyonun ibnelik alameti olması

ibnelik değil ama bir sapıklık ibaresi olarak görünmesi doğal. Nerede bir ruh hastası varsa dünyada aşırı kibar. Ben çok kibar birine denk gelirsem uzaklaşmaya çalışırım. Neden oda bir seri katil olmasın ? Sonuçta biz Amerikan seri cinayet filmleri ile büyüdük

seninle şöyle olabilirdik

olmadıkla biten cümle kalıbı... Hep olabilirdik birgünde neden olmadık diye sorgulayın. Olabilirdi ama olmadı geçmişe takılmayın, ders çıkartıp olması için emek verin yada olacak kişilere deneyin.