bugün

entry'ler (40)

kiravati kafaya baglamak

anlamadığım biçimde, genelde alkollüyken er kişinin yaptığı eylemdir. ardından ceketin bele bağlanması gelir.

lost dizisindeki uzakdogulu cift

yoon jin kim (sun known) ve daniel dae kim (jin kwon) tarafından canlandırılan çifttir.

yazin ortasinda bot giymek

yaz başında giyilir böyle haziran gibi falan, yaz sonunda da giyilebilir ama yaz ortasında, yo yo aklım almıyor.

c era una volta il west

(bkz: once upon a time in america)

dag daga kusmus dagin haberi olmamis

(bkz: tavsan daga kusmus dagin haberi olmamis)

kitabi bitirdikten sonra uzulmek

çok sevilen biri tarafından terkedilmiş gibi hissedilmesine neden olan durum. bir hüzün kaplar yüreği. kitap kapatılıp ağır ağır tozlu kitaplığa konulurken eller titrer. ama bazen de bir sevinç olur; güzel bir kızla ilk buluşmamda bana "hangi kitapları okudun?" diye sorarsa artık bir kitap daha fazla söyleyebileceğim diye düşünülür. ya da bir tek ben böyle düşünüyorum. bilmiyorum.

dirseklerine kadar altın bilezik takan kadın

zengin kadındır. dirseklere kadar!! hey maşallah.

bos sigara paketi

bazı malların boş olan paket marlboro gibi pahalı ve kaliteli bir sigaranın paketiyse, ucuz ve kalitesiz sigaraları bu paketin içine doldurup karizma yaptığı pakettir. çok paket dedim.

kitap okurken devamli sayfa sayisina bakmak

bazen de henüz kitabı okumaya başlamadan defalarca sayfa sayısına bakılır. böyle böyle kaç kitap gözümde büyüdü de okumadım. çok uzundular. bildiğin roman. kalın.

cehennemin girişindeki olası yazılar

kapıya asılı bir kartonda; kapalı

muhtemelen kimi mağazalarda olduğu gibi; şeytan, cehennem açık olduğu halde kartonun arkasını çevirmeyi unutmuştur.

cezve seti gibi dolaşan kızlar

ilk buluşma anları çok komik olan kızlardır. cezve seti gibidirler. bir gün önce görüşmüş olmalarına rağmen ertesi gün karşılaşınca bir heyecanla çığlık atarlar, birbirlerine sarılıp çığlık atarlar, bir çember oluşturup zıplayarak çığlık atarlar. korku filmi gibi lan. cezve seti?

bu kadar kişi lost izliyorsa kesin dandiktir

(bkz: iki kişinin bildiği lost değildir)

bir korku unsuru olarak marilyn manson

(bkz: lost highway)

kalemi kaldirmadan yumurta cizmek

değil kalemi kaldırmadan, kalemi kaldırarak bile yapmanın güç olduğunu deneyimlediğim eylem. baktım olmuyor gittim yumurta haşladım ben de. kabuğunu tek elle soydum.

bayan soymali atari oyunu

çocukken, kız kardeşlerimizin veya misafirliğe gittiğimiz evin küçük kızlarının barbie bebeklerini soyup büyük bir merakla incelediğimiz gerçeği göz önünde bulundurulursa, erkekleri "alın bunla oynayın doya doya soyun." şeklinde dizginleyen oyundur.

tanrıyla yüz yüze görüşmek isteyen insan

önce randevu alması gereken insandır. öyle sadece istemekle olmaz bu işler. ibadet falan etsede olur. tam olarak yüz yüze olmasa da ve görüşme sadece monolog halinde gerçekleşiyor olsa da tanrıya ulaşmanın en kolay ve en güzel yolu budur.

on koltuk ikilendiginde yasanan 4 cu vites sorunu

aşılması için vitesin neredeyse üstünde oturan cengaver, yiğit arkadaşın şekilden şekile girmesini gerektiren sorundur. böyle sağ yanında oturan arkadaşını hafif ezerek, iki büklüm bir şekilde kafası arabanın tavanına değinceye kadar ayağa kalkıp, arabayı süren şahsın vites atmasını beklemesi gerekir. bu hareketler periyodik olarak aynı şekilde devam eder.

limon cicegi kolonyasi

nickiyle bana şekerleri avuç avuç topladığımız eski bayramları hatırlatan, radyo uludag sayesinde sohbet etme imkanı buldugum sevimli, sıcakkanlı yazar. uzun süredir ortalarda olmasam da, neler dönmüş, neler olmuş diye sözlüğe girdiğimde yazılarını büyük bir keyifle okuduğum yazarlardan biridir ayrıca.

isirilan meyvenin icinden cikan yarim kurt

diğer yarısıyla ilgili çeşitli spekülatif bilgilerin ortaya atıldığı kurttur. kimi akrababa evliliği o zaten hep yarımdı der, diğeri bu meyve iki kurta dar geldi diğeri biçti bunu der, en makul olanı kurdun aslında tüm olduğu ve meyvenin içinde mutlu mesut dolanıyorken...neyse devam edemeyeceğim.

bermuda şeytan üçgeni

(bkz: oklid)
(bkz: pisagor)
(bkz: menelaus)