entry'ler (54)

ttnet reklamındaki memleketim yorumu

gordugum en berbat reklam. Ses muzik irrite ediyor. Tuylerim diken diken oluyor. Kanali masil degistirecegimi sesi nasil kisacagimi sasiriyorum. Aferin interneti hizlandirdiniz turkiyeyi kurtardiniz sanki.

hayatının geri kalan kısmının ilk günü

Degisimi kafasinda baslatmis, kararli insanin kendisi icin ilan ettigi ozel gun.

1 nisan 2013 uludağ sözlük şakası için ne dediler

Neden bu kadar abartıldığını anlamadım. Altı üstü ekranla azıcık oynamışlar. Çok rahat görmezden gelinecek bir şey. Güldürmedi orası ayrı.

durduk yere ağlamak

içine atarsın sürekli, farkında olmadan otomatiğe almış şekilde yaparsın bunu. Sonra bir bakarsın patlamışsın. Oturduğun yerde ağlıyorsun öylece. Ardından da rahatlama hissi gelir bir nebze. (bkz: ağla ağla açılırsın)

günün tek cümlelik özeti

Depresyon.

yazarların içtikleri sigaranın markası

(bkz: camel soft)

pazar sabahı eve tadilat yaptıran üst komşu

Şu sıralar kendisi benim komşum olur. Tüm gün matkap sesinden ne pazar gününün tadını çıkarabiliyorum ne de yaptığım herhangi bir şeyden zevk alabiliyorum. insaf yahu! 'Hafta içi herkes işine gücündeyken yaptırsana malak' dememek için kendimi tutuyorum.

bencil ve çalışkan insan

Kendine iyilik yapmayı seven insandır. Muhtemelen çevresi ona imrenenlerle doludur. Bencilliği çok uç düzeyde değilse daha da iyidir.

kahvaltı

Az sonra hazırlayıp yiyeceğim günün ilk öğünüdür kendisi. Domates peynir ve zeytin vazgeçilmez unsurlarıdır. Etin fiyatı göz önüne alınırsa; sucuk da haftada bir falan dahil olabilir menüye.

körüklü otobüs

Başı ayrı kıçı ayrı oynayan otobüs. Lunaparka gitmeye gerek yok artık.

insanları sevmiyorum

Gün geçtikçe insanların sevilecek bir yanının olmadığını anlamış olan kişidir bunu söyleyen. Aslında sevmesi gerektiği tek şey kendi değerleridir, tercihleridir, hayatıdır..

ikiz doğurmak

Doğuma kadar çok zor günler beklese gerek anne adayını. Bunun dışında kesinlikle istenebilecek bir şey. Hele ki çocukların cinsiyeti farklı olursa.

24 yaşına gelip hala bakkala gönderilmek

Tek yaşıyorsan kendi kendini göndererek yaptığın eylem.

ilgisiz sevgili

Terk edilmesi farz olan sevgilidir. Sevgini de, yaşadığını da hatta normal sıradan hayatını da zehir eder. Bir an evvel kurtulmaya bakın derim.

hiç bitmesin denilen şeyler

yaz, nutella, para ve tabii ki huzur

sevişmek için yurtdışına giden çirkin erkek

bol parası olan çirkin erkektir. E o zaman aslında yurt dışına da gitmesi gerekmez.

o asla yapmaz denilen kişinin her boku yapması

Murhpy kuralina benzer bir kural. Hemen her zaman dogru cikar. Suphe varsa mutlaka o suphenin alti/ arkasi doludur. Bos cikmaz.

teyze

Nefret ettigim insan.

ben başbakan olsam

Eskiden 'Ben başbakan olsam' konu başlıklı makale yarışmaları olurdu. Artık kimsenin bu konuda pek bir şey yazmadığı konu/ düşünce.

demokrasi

Okullarda dersi okutulan kavram. Yine de insanların çoğunda hükümet seçimlerinden başka bir şey çağrıştırmaması içler acısı bir durumdur. Tüm tercihlere uygulanabilen insanın içine işlemiş bir demokrasi kavramına sahip olunduğu zaman, kavram gerçek anlamını taşıyabilecektir. Maalesef şu sıralar can çekişmektedir.