bugün

entry'ler (24)

ikiye böldüğü kadını birleştiremeyen sihirbaz

dereyi görmeden paçalarını sıvayan sihirbaz.
uhusunu yanında getirmeyi unutan sihirbaz.

umut

küçük istavrit yiyecek birşey sanıp, hızla atladı çapariye önce müthiş, bir acı duydu dudağında, gümbür gümbür oldu yüreği sonra hızla çekildi yukarıya...
Aslında hep merak etmişti denizlerin üstünü neye benzerdi acaba gökyüzü?
'dudağı yarıklar' denir ya... şanslıdır onlar, hani görüpte gökyüzünü, insanı, oltadan son anda kurtulanlar.
ne fayda
Balıkcının parmakları hoyratca kavradı onu küçük istavrit anladı; yolun sonu..
koca denizlere sığmazdı yüreği, oysa şimdi yüzerken yeşil leğende cansız uzanıvermiş, dostlarına değiyordu minik yüzgeci.
insanlar gelip geçtiler önünden, bir kedi yalanarak baktı gözünün içine. yavaşca karardı dünya, başı dönüyordu son kez düşündü deli maviyi...
işte tam o anda eğilip aldım onu, yürüdüm deniz kenarına bir öpücük kondurdum başına, iki damla göz yaşından ibaret sade bir törenle saldım deniz sularına...
biran öyle bakakaldı. sonra sevinçle dibe daldı, gitti tüm kaderini söküp atarak teşekkürüde ihmal etmemişti bir kaç değerli pulunu avcumda bırakarak.
balıkçı ve kedi şaşkın baktılar yüzüme sorar gibiydiler
'neden yaptın bunu' diye.
birşey demedim ama demek istedim
'' birgün bulursam kendimi yeşil bir leğende küçük istavrit kadar çaresiz son ana kadar hep bir umudum olsun diye''.

atatürk dönse beklenen manşetler

atatürk gençlere şöyle seslendi;
- nerde benim vatanı emanet ettiğim gençler. kimisi emo olmuş kimisi tikky.
cumhuriyet

hayattaki en güzel anlar

uzun zamandır giyilmemiş montun cebinden elli lira çıkması ve o anki masum gülümseme.

en çok yalan söyleyen meslek grupları

pazarlamaya yönelik meslek guruplarıdır.

bir halkın umutlarını aptallara bağlaması

halkın kötü sonlara doğru emin adımlarla gitmesi durumudur.

şeytana sorulacak tek soru

mutlumusun o kadar uğraştın sonunda burdayız işte.

fakir görünce midesi bulanan insan

vucut hatları insana benzeyen ama tarz olarak insan görünümünün dışına çıkmaya çalışan yaratık tikkylerde gerçekleşen mide bulantısıdır.

adanalı nın en iyi dizi olduğu gerçeği

kişiden kişiye değişebilecek bi gerçektir.

michael jackson

rusya'da ünlü prodoktör valov ve rus iş adamlarının mezarı rusya'da inşa edebilmek için ailesine 3 milyar dolar teklif verilen sanatçı.

şebnem ferah

rock dünyasının kraliçesi olan, aşık olunası kadındır.

beren saat

oynadığı dizi ve sinema filmlerindeki sevişme sahnelerinde kullandığı yastıkları saklayıp ilerde müzayede düzenleyip açık arttırmada satması beklenen oyuncu.

okan bayülgen

*bazen oturan.
*bazen kalkan.
*bazen aşşağılayıcı.
*bazen nazik.

*bazen bayıcı.
*bazen aptalca.
*bazen yürekli.
*bazen ürkek.
*bazen leyla.
*bazen gonca.
*bazen enteresan.
*bazen neşeli.
bir showmen.

okunması gereken kitaplar

Kayıp Sembol- Dan brown.
Da vıncı şifresi- Dan Borwn.

ordu çıldırdı

hangi tarafdan olduğu açıkca belli olan. gazeteye benzetilmeye çalışılan kağıt parçasına atılan manşet.

yılbaşı sabahı matkap sesiyle uyanmak

binamızın yanındabaşında bitmek üzere olan inşaatta çalışan işcilerin gece eğlenmemesi ve yılbalşı tatili yapmaması akabinde sabah 8 de işe başlaması.

milli piyango çekilişi stv de yapılsa olacaklar

Stv genel yayın yönetmeni besmele çekerek butona basar.
Sonuçları okur ve ^tövbe tövbe sen bu kullarını affeyle yarabbi^ diyerek arkaya gider.
Cebinden piyango biletini çıkarır kendine amorti bile çıkmadığını anlayınca söverek odasına girer.

cemaat evinde söylenmemesi gerekenler

**Bizzat yaşanmış bir olaydır...
birkaç arkadaşımın cemaat evlerine gittiğini duymuştum. sohbet arasında birisinin ağzından fırlayan bi söz beynimin içinde 100 waat lık bir ampul yanmasına sebeb olmuştu.
-'hadi gel seni de götürelim. Ortamı gör bakarsın biraz belki sende gelmek istersin.
tamam gidelim diyerek yanıt verdim. benim aklımda olan gidip onların tarikatına bağlanmaktan çok muziplik yapıp ortamlarını şenlerndirmek. Neyse ertesi gün arkadaşlar falan toplanıp gittik. kapıyı çaldık iri yarı bi adam, ilk görüşte herkesin tırsacağı bir tip.
-Hoş geldiniz yavrularım.
diyerek bizi içeri buyur etti. aradan 10 dakka geçmeden adama bi telofon geldi ve evden fırladı gitti. evde 4 arkadaşım ve ben kalakaldık. bu arada adam çıkarken elimize birer tane kitap tutuşturup sert bi mizaçla bunları okuyadurun dedi. baktım kitap okumakla olmuyo aklıma binaya girerken gözüme çarpan girişteki kahve geldi. yerimden fırladım ve ben 5 dakkaya geliyorum deyip kahveye indim. kahve sahibine durumu anlatıp pişti kapğıdı istedikten sonra yukarı çıktım ve başladık pişti oynamaya. Ordata pişti kağıtları, sıgara paketleri, kültablaları ve bol miktarda kahkaha. yaklaşık bi saat falan bu şekilde oynamaya devam ettik ve birden kapı açıldı iri cüssesiyle içeri giren adam bir bakış attıki ortaya sormayın. bi baktım bizim bebelerin elinde kitap koltuklara fırlamışlar. Kaldım ortada bi elimde kağıt, bi elimde sıgara.
Adama doğru dönüp sevecen bi ses tonuyla
- bakmayın öle buyrun bize katılın.
demem bi cemaat evinde söylenmemesi gerekenler listesindeymiş. akabinde usturuplu bir şekilde beni gönderdiler.

geri sayımı kurşunlarla yapan maganda

Türkiye'mize özdeşleşmiş bir durumdur. Genelde sokakta ikamet eden vatandaşlara ( genç bayanlar, orta yaşlı bayanlar, yaşlı bayanlara) hava atmak maksatıyla insan görünümlü androidlerin yaptıklarıdır.

yaran minibüs diyalogları

Minibüse yaşlı teyzeyle binen genç kız ve aralarında geçen diyalog.
-genç kız dur teyzecim ben veririm.
-teyzesi bırak sen kızım benimki bozuk zaten ben veriyim.
-genç kız önemli değil teyzecim nasolsa benimkide bozulacak.