bugün

entry'ler (45)

eve attığı kızla mekik çekme muhabbeti yapan kaslı

Bariz ılıktır. Kız yaptığı hatayı anlayacak ve elbet sonunda doğru yolu bulacaktır.

(bkz: cumartesi izmir yolundayım)

özel üniversitede baba parası ile okuyan mal

üniversite okumak adı altında, insanlara kalite kontrol etiketleri takılmaya başlanması sonucu oluşmuş söz öbeği.

gel gör ki, insanlar kıyafetleri ile ağırlanırlarmış. neyle uğurlanacağımız ise günümüzde meçhul.

eski sevgiliye söylenmek istenen bir çift söz

genel olarak diğer teki bulunmadığı için boğazda düğümlenen, söylense bile bir fayda sağlama olasılığı zayıf olan sözdür. bahsi geçen arkadaş sözü iç rahatlatmak ya da geri dönmek umuduyla söylemek istemektedir. bu yüzden birinci ihtimalde deşarj olacak ve ikincisinde hüsrana uğrayacaktır, fazla alternatifi yoktur.

yatakta ben küçük şeylerden mutlu olurum diyen kız

(bkz: üstün dökmen ile küçük şeyler)

yatakta ben küçük şeylerden mutlu olurum diyen kız

(bkz: üstün dökmen ile küçük şeyler)

akıllara durgunluk veren beyin fırtınası

çelişse duramazsın.

kadınara dünyayı versen gösterecekleri tepki

yaa bu dönüyor ama sevmedim, yenisini yap.

pembeojelihatun

hakkında en ufak şey okumamış ve görmemiş olduğum halde beni nick seçimi ile "çıtkırıldım" olduğuna ikna etmiş hatun, hatunumsu.

sıkıldım hadi cıvıtalım:

biraz daha irdelersek yüksek ihtimalle 7 yaşına kadar barbie bebeklerine günde bir kaç defa kıyafet değiştirmiş ve izlediği aşk filmlerinin eşlik ettiği, yoğun kıvamlı kuramsal ergenliği sonrasında üstün çabalarıyla kendisi de bir bebeğe reenkarne olmuş olabilir.

yazarken bile sıkıldım.

(bkz: oje sürmese iyi kız aslında)

insanlığa lanet

ismini görünce kitapçıdan koşarak kaçtığım para tuzağıdır.

her isyanın içi boştur.
genelde yetersizlikten ve kadercilikten kaynaklanır.

(bkz: halil sezai)

erkeğin aşık olduğu kızla sabahlaması

her daim iki saatlik bir uyuma payı bırakılması gereken durumdur. zira erkek anne karnından sonraki en güzel uykudan yoksun kalacaktır.

kardeş payı

payı paydasından küçük olan, olması gereken kesirdir.
aksi imkansızdır. küçük ve işsiz kardeşe ağırlık verilir.

(bkz: ağırlık merkezi)

satranç

kasparov'un zihinsel işkence olarak tanımladığı, insanın öngörü yetilerini ve analitik düşüncesini geliştiren spordur.

toplumumuz tarafından eğlence aracı olarak kabul edilmiş olup, "açılış teorileri çalış" tavsiyesine cevap olarak her daim "ne çalışcam ya, ben kafama göre oynuyorum" cümlesini kurdurmuş bir mülakat olmakla da kalmamış, 32'si siyah ve 32'si beyaz kareden oluşmuş, karşılıklı 16'şar figürün kıyasıya savaştığı "2 kişilik" bir boş ders geçirme hikayesidir aynı zamanda.

tam bize göre.
iyi oyunlar.

(bkz: taht oyunları)
(bkz: tahta oyunları)

ben izmirliyim sen git daha namuslusunu bul

"yirmi bir yıldır izmirliyim, böyle saçmalık görmedim" dedirten, izmirli olma olgusunu ve namus algısını tekrar ve tekrar sorgulatacak olan cümledir.

jamaika

ilk kullanımlarda bad trip sebebidir.
bonzai'nin tersine algıyı hızlandırdığı için zamanla eğlenceli bir hale gelir.
net bir şekilde erken ölüm sebebidir.
uzak durulmalıdır.

insanları değiştirmeye çalışmak

analiz, etkili iletişim, esneklik, kalibrasyon sağlayabilme ve en sonunda hipnoz için manipülasyon temelleri gerektirir.

seninle bir dakika

bir dakika..

kimyasala bulaşmıcan aga

hak verilmesi gereken cümledir.
doğal kafa candır.

çok dertlendiğinizde sadece 1 sigara kalmış olması

yatağında tek olduğun farkındalığını sağlayan yegane ipucudur.

sigaranın yakılmadan önceki kokusu

camel'ın cennetten gelmesinin kanıtıdır.

93 doğumlu sözlük yazarları

21 yaşından memnun olmaları gereken yazarlardır.