bugün

entry'ler (26)

uludağ sözlük tam yetkili özel ekip

rıza baba ve ekibine rakip olan ekip.

tanrı

Sizin başınıza türlü belalar açar, daha sonra oturduğu yerden elinde mısırıyla sizi izlerken gülmekten altına sıçan varlık.

tam 31 çekerken eve hırsız girmesi

Hırsızların sakata gelebileceği hadise.

sözlük yazarlarının platonik aşkları

Senenin başında onu gördügümde birşeyler hissetmeye baslamıştım. Daha sonra ilerleyen günlerde onunda beni kestiğini fark ettim. Baya garip olmuştum ilk defa başıma geliyordu. Daha sonra arkadas olduk, ikimizden felsefeden hoslanıyorduk arkadaslar arasında garip muhabbetler yapıyorduk din, tanrı filan.. Daha sonra onunda deist oldugunu ögrendigimde bana şok olmuştu. Tanrının bir işaretiydi. Oda benimle ilgileniyordu. Daha sonra birbirimizle konuşmak için fırsat arıyorduk. Kendimi toplamıştım ona söyleyecektim onu sevdiğimi fakat bir gün onu bir çocukla gördüm okul çıkışında, koluna girmişti. Sevgilisi olduguna tam inanmamıştım, daha doğrusu inanmak istememiştim. Bir gün arkadaşlarla kafeden çıkarken onu görmüştüm yanında o çocukla, mecburen selam vermek zorundaydık çünkü aynı sınıftaydık. Ve o gün tanrım neden dedim neden böyle düşük bir ihtimali gerçekleştirdin neden onu görmek zorundaydım.... işte sözlük benim platonik aşkımın hikayesi böyle.

çocukken inanılan abuk subuk şeyler

beynimizin kafa tasımızın içinde döndüğüne inanmak.

bira şişesinde yazması gereken uyarılar

şişede durduğu gibi durmaz.

lena woods

kendisinin elf soyundan geldiğine dair söylentiler vardır.

howyoudoin

kendisi arkadaşım olur. hoşgelmiştir, gelecek vaadeden bir yazardır.

kedi öpmek

mart ayında yapılmaması gereken hadisedir.

hz adem dönse söyleyeceği ilk söz

-yaprak esiyo abi, pantolon verin lan!

erkeklerin hepsi aynı diyen kadın

görmüş geçirmiş kadındır.

bir erkeğin en tehlikeli olduğu an

masturbasyon yaptığı andır, çok tehlikeli olabilir.

tek cümleyle zekanı ispatla

-tek cümleyle zekanızı ispatlar mısınız?
-siz beni ararsınız.

yağmurlu havada gökyüzüne bakmak

deniz gözlüğü ile suyun altından bakıldığında daha bir enfes olan hadise.

adnan oktar

ara form örneği olarak deniz yıldızı ile balık arasında form istemektedir. kendisi genetik uzmanıdır.

akasya durağı vs yalan dünya

karşılaştırılmaması gereken dizilerdir. gülse birsel'e hakaret olur karşılaştırılması.

aniden bastıran öfke

hoşlanılan kızı sevgilisiyle görmeniz ve ardından size selam vermeleri, bir anda bütün öfkenizi bastırmanız gerekir.

yaran okul müdürü lafları

istiklal marşı okunacaktır, müdür seslenir.
-hey, kızım çıkar şapkanı.
bütün okul kıza yönelir, şapkanın altından almanca hocası çıkar. bütün okul kopar, müdür özür diler.

sözlük yazarlarının en son izlediği filmler

(bkz: good morning vietnam) sınıfta arkadaşım repliği söylemişti bende bu gün izleyeyim dedim.

çocukken tanrıyı hayal etmek

tanrıyı beyaz sakalı olan yaşlı bir noel baba suratında birisi gibi hayal ederdim, allah baba derdim. fakat sonraları arkadaşım olmuştu, bazen kızıyordum da hatta.