bugün

entry'ler (47)

kukuma dokunma

yanlışlıkla "kokuma dokunma" diye de okunabilecek yazıdır.

iskenderun döneri

döneriyle ünlüdür iskenderun. salata, turşu, sos, mayonez, patatesin tek bir ekmekle birleşimidir. sırf yemek için kilometreleri aşan insanlar tanırım.

tekrar çekilse tiryakisi olunacak diziler

(bkz: aşk-ı memnu)

prezervatifin vajinada kalması

penis bedenine uygun prezervatifin alınmasıyla çözülecek sorundur.

git artık bakışı

misafirin ziyareti fazla uzatması halinde ev sahibinin attığı bakıştır.

hapishanede sürekli form tutmaya çalışan mahkum

adanalı dizisinde maraz ali adlı karakterin yaptığı eylem. her gün spor yapıp torba döverdi. 6 tane kaslı herif hapishanenin bahçesinde kıstırdılar bunu ama ne fayda... hepsinin ağzını yüzünü dümdüz etti sonra da fark var adlı şarkıyı dinletti hayranlarına...

sözlükte erkek düşüren bayan yazar

aikidocu olması çok yüksek ihtimal olan yazar.

en sevilen çizgi film karakterleri

regular show'daki skips

cromagnon

beni kendine yakın hissettiğini söyleyerek kendini bana sevdirmiş yazar.

birbirine itiraf etmeden aşkı yaşamak

tarafların birbirini çok sevmesi, iki sevgili gibi davranması, aşkı yaşaması ama birbirine henüz "seni seviyorum" veya "ben senden hoşlanıyorum" itirafında bulunmamış olmasıdır. çok doğru bir davranıştır. itiraf edildiği taktirde ister istemez gidişat bozulacaktır belki de...

edit: arkadaşlar uzaktan sevişmeyle karıştırılmasın, sarılmaları da barındıran bir durumdur bu...

derste futbol tartışan matematik hocası

dersin ortasında rakip takımlı öğrencilere laf atmayla tartışmayı başlatan hocadır. okul hocası ise gülünüp geçilmelidir ne de olsa köprüyü geçene kadar ayıya dayı denilmelidir. dershane hocası ise tarafımdan madara edilmesi kaçınılmazdır. ağzınızdan çıkan her ezici söze "yaw he he!" diye de pişkin cevaplar verip sırıtır.

düğünde uyuyakalan insan

on yaşından küçük her kim varsa katılması kaçınılmaz aktivitedir. düğün boyunca bütün salonu koşturmaktan yorgun düşmüş bünye sahibidir. genellikle pasta servisinden sonra yapar bu aktiviteyi.

insana karizma katan hareketler

sevgilinin elinden tutup tüm çarşıyı dolanmak. sevgiliye sarılmak, öpmek ve sevgiliyle yapılan tüm aktiviteler...

süper marketlere gıcık olan sözlük yazarı

mahalle bakkalı olma ihtimali büyüktür. eğer değilse babası bakkaldır.

insanı sinir eden arkadaş türü

asosyal arkadaştır. millet kankasıyla gezip tozarken, mekanlara giderken sizin asosyal arkadaşınız evde oturmaktan başka birşey yapmamaktadır. tüm uyarılarınıza rağmen gencecik yaşında kendini bitirmiş arkadaş türüdür. insanı çileden çıkarır bunlar...

bir erkeğin en masum olduğu an

aşık olduğu andır şüphesiz. o an akıldan bütün şeytani düşünceler silinir. şeytani olmayanlar da yok olur. sadece sevdiceğini düşündüğü andır. bazen sevdiceğine sarıldığı an bazen de o güzel gülüşü kalır hafızada...

19 mayıs 1919 tarihinin unutturulmak istenmesi

boşa kürek sallamaktır. kahraman askerlerimizi, dökülen kanları, cepheye mermi silah taşıyan analarımızı, cumhuriyetin ne zor şartlarda kurulduğunu unutturmak mümkün müdür? mümkün olduğunu düşünen zihniyetin bir daha düşünmesi gerekir.

sagopa kajmer dinleyip rap dinliyorum diyen insan

büyüyünce rock dinlemeye başlayacak ergenlik çağındaki insandır. bu dönemde her müziği deneyip kendi zevklerini keşfetmeye çalışması normaldir. metalci olmama rağmen sagopa kajmerin bir ceza kadar kötü söylememesi de ayrı mesele...

bakire olup vücudunun her cm karesini yalatmış kız

ya hep ya hiç felsefesine baş kaldırmış kızdır. dil fetişisti olma ihtimali de yüksektir. çalımları atıp kaleciyle karşı karşıya kalmıştır ama sonuç üstten auttur.

kebabına biber gazı sıktıran adanalı

memleketine hasret kalmış adanalıdır.

- gardaş şuna bi acı sık be gurban!
+ acı bitmiş ama sosis var koyim mi?