bugün

hocam, yıllar önce bir imamdan duymuştum. kendi ağzıyla söyledi ki; nikah hukuki bir icraattir. islami dönemi düşünürsek, peygamber kıydığı nikahtan sonra da evlilikleri kayıt altına almıştır. dönemin yetkilileri olarak da imamlar nikah kıyma görevini üstlenmişlerdir. madem büyük islam hayranısınız, madem sizin için en büyük lider peygamberimiz o zaman şu laf üzerine imam nikahı gibi hukuk dışı bir olayı yasaklamanız gerekirken bu halk sormaz mı size neden diye. hocam, neden neden? hukuk, adalet, anayasa gibi kavramlar sizin için ne ifade etmekte acaba?

Not: yukarıdaki lafı sözüne çok güvendiğim, işinde hatrı sayılan bir büyüğümden duydum ve onun üzerine yorum belirttim. lütfen birileri çıkıp imam nikahı olmalıdır gibi söylemlerle karşıma gelmesin.
bu sapıklar harbiden çocuk zikmek için bunları yapıyolar resmen . kendi sapıklıklarını resmileştirmeye çalışıyolar, ondan sonra da müslümanım diyolar.

bunlar müslümansa ben diilim amk....ben bunların dininden diilim.
bugün kesinlikle resmi nikah dinde daha caizdir. asıl amacı yerine getirmektedir ve yobazligin anlamı yoktur. yok imam nikahı olmadan olmazmış siktir git derler adama sizin deyiminizle çomardır.

burada tartışılması gereken şu. laiklik kavramının ithal edildiği (muhafazakar bir ailede büyümüş olsam da yüzde 90'a yakın savunuyorum.) yere ve tam manasıyla uygulanmaya çalışıldığı bati dünyasında nikahı neden papazlar kiyiyor peki? ben biliyorum sebebini de klavyeciler ne der bu konuda? ya da mesela bugün resmi nikahı imam kiysa ne olur? ya gerek yok da. ne olur yani bu öcü mü? dini her anlamda kullanıyorlar mı yüzde yüz evet. devletin içine yayiyorlar mı yüzde yüz evet. ancak türkiye islamlaşacak mı? kesinlikle hayır. tam tersine her geçen gün sekülerlik artıyor. yani çok takılmayın bir şey olmaz size. din sizi ele geçirmez.