bugün

şahsıma karşı sıkça söylenen yalandır, akabinde 'bir de paran olsaydı, ortalığın .mına koyardın' şeklinde devam eder. aslında para olsa, tipe de gerek kalmaz. *
zaman zaman bana da söylenen yalandır. hadi len ordan, resul balay bile benden daha şekildir. tip olsa kız ilk görüşte hasta olur bana. *
- baba saçları kes aslında, sakalları falan da kısalt, sen var ya dehşetsin oğlum, harbiden yani yolda çevirirler.

gibi genelde s.ktir lan sallama a.cık gibi diyaloglarla devam eden durum.
oğlum sende, asl'ında, tip var ama yalanı görmek bazen cazip gelir yaradanın kullarına.
bulunamayan sevgiliye karşı dostlar, arkadaşlar tarafından verilenteselli ikramiyesidir..
sol profilinden bak bir de bakayım gelir arkasından bu lafın.
Kendini tipsiz olarak beyan edenlere arkadaşları tarafından söylenen yalan. Bir de genelde oğlum önemli olan tip değil ki karizma ve sende karizma diz boyu diye avutulur bu şahıslar. (bkz: Kendimden biliyorum)
gazdır o gaz.
+olum sen aslında yakışıklı adamsın.
-yok lan.
+valla billa.hele şu burna bak.burun biraz uzunmuş.neyse hele şu ağza bak.ağzında güzel değil ama.hele gözler.yav elle tutulur bi yanın yok senin cemşit.
-ne bok yemeye bir saattir yağlamaya çalışıyon o zaman.
+bir tek sigara veresin diye.ama sende tipte yok kafada.
-de siktir git lan.
iyi niyetli söylenmiş masumane bir yalandır.
arkadaşını gaza getirmek için sölenilen laftır .
aslında onun iyiliği istiyorsunuzdur .
(bkz: yakışıklı değil ama sempatik)
asiri dozda gaz iceren yalan cumle. alindigi bazi bunyelerde gidip aninda 5 kisiye teklif etme gibi salakca bi etki gozlenebilir. o yuzden kullanirken cok dikkatli olalim beyler bayanlar zira sonucta o da arkadastir rezil olmasini kimse istemez..bir de klasiktir hemen akabinde gazi alan coskulu kisi de 'olmm sen de fena degilsin haa..boy kisa biraz ama tip iyi lann..' seklinde beyanatta bulunur ki cik artik sen o cemberin icinden..aman diyim karsilikli gazin da bir limiti var.
- oglum sende aslinda tıp var.
- yoo bende muhendis var.
- nasıl oluyor bu?
- turgut özal'ı andırmıyor muyum? ver gözlüklerini aha şimdi bir bak.
- aaa benziyon lan bundan 20 sene önce olsa paranın dibine vurmustun yahu.
- olacak o kadar, kısmet değilmiş.
çirkin erkek yoktur bakımsız erkek vardır ...
-ne mırıldanıyon olum?
+ya ayrıldık o kızdan.
-onun için mi lan ben de sandım başka bişey.
+ya abi içim acıyor.
-içine sokim senin. şu tipe bak yakışlı adamsın o kıçı kırık karı için ne ağlıyorsun sana bakmayan kızın ben a.mına goyim.
+doğru söylüyorsun...
sevgilisinden ayrilan insani teselli etmek için kullanılan cümlelerin başında gelir. bir naneye de yaramaz ayrıca...
- oglum sende aslinda tip var lan.
- var mı harbiden?
- olmaz mı lan? travolta gibi adamsın.
- dalga geçme lan.
- dalga geçiyorsam götüm, en adiyim.
- eyvallah. iç ses: s.tir ordan, göt!!!
dost ağırlamak.
“abi sen aslında karizmatiksin” diye de bir versiyonu var bunun. Tipsiziz kardeş, salak değil. Anlıyoruz teselli çabanı. Zorlama o yüzden, olmayınca olmuyor.
Bunu bana da söylediler ama bu yalan değil. Evet bir Brad Pitt olmasam da yakışıklı olduğumu biliyorum.

Böyle kendini övmüş boş yapıyor diyebilirsiniz saygı duyarım. Zaten tip falan yalan. Karakter önemli. Yakışıklı olmasaydım da konuşkan bir insanım.

Bütün olay konuşmak ama yerine göre konuşmak.
güncel Önemli Başlıklar