bugün

entry'ler (37)

nasıl hissediyorsun

Üzüldüğünde, sevindiğinde, ağlarken, titrerken, en sinirli anında en hasta halinle ilk koştuğun kimdi ? Kimi istedin en çok yanında? Uzun zamandır kendine itiraf edemediğin, işlerin senin istediğin gibi gitmese de kendinle konuşmadığın konunun gün yüzüne çıkacağını bile bile nasıl attın halının altına hepsini. Ne çok yaktı canını. Hala da yakıyor. Kendini kandırmaktan başka her şeyi söyledin, yaktın yıktın sevdin ama sevmek yetmiyor bak gördün mü? Güzel sevmek, olanı sevmek değil. Asıl olay kendini kandırmamak. Kendini bulduğunu sanarken kendini neye dönüştürdüğünü gördün mü şimdi. insan illa çok acı mı çekmeli kendi ile yüzleşmek için. illa yüreği yanmalı mı ? Varsın yansın. Gerçekler tokat gibi vururken yüzüme gün gelir ben de ikna ederim kendimi kendime. Olduysa vardır bir bildiği. Küsmüyorum, acıyı sonuna kadar yaşamayı kabul ediyorum. Daha güzelleri olması için olduğunu biliyorum. Hayat bana çok güzel bir ders veriyor, biliyorum.

zaman ve mekan

bu iki kavramı yitirmek ile başlıyor her şey.

zamanın öğrettikleri

Zaman; bize sunulmuş en kıymetli şey. Asla kontrolünde değil, daha fazlasını alamazsın, takas edemezsin, ne kadar kaldığını bile bilemezsin. Bu yüzden birine zamanını verirken iki kere düşün. Birinden zamanını isterkense, yüz kere düşün.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

‘’Seni anlıyorum’’ demek büyük bir yalandır. Kocaman bir yalan. Kimse kimseyi anlayamaz ve tanıyamaz bu dünyada..
Var olan en sağlam zırh insan vücududur. içindekileri en iyi saklayan kasa odur. Koridorlarında birikenlerin kokusunu bile yaymaz dışarıya. Deliliğinin kokusunu, anormalliğinin kokusunu duyamazsın yanında gazete okuyan adamın, otobüs durağında.
Sadece gördüklerin vardır. Beş duyunun algıladığı kadar anlarsın aileni, sevgilini, çocuğunu. Dolayısıyla herhangi bir şeyi, birini anladığına, ama gerçekten anladığına emin olmak, sarıldığında arkasında ellerini kavuşturabilecek kadar o şeyi ya da kimseyi anlamak olağanüstü bir durumdur. Ve çok zaman isteyen söz konusu olağanüstü ilişki için olağanüstü bir insan olmak gerekir.

nasıl hissediyorsun

Düşünmek her şeyi düşünmek
Düşünmeye çalışmak ne büyük bir bela
Sen sussan içindeki konuşuyor, sonra yavaş yavaş küsüyorsun susturmaya çalışıyorsun içini
bağırmaya çalışıyor ama bir tek yaprak oynamıyor
Dağılıyorsun
Son evreye giriş gerçekleşiyor
Sustuklarını duymakla başlıyor her şey

Kaç kere dibi görür bir insan? Kaç defa indim işte dedikten sonra daha da dibi görür? Veya dip nedir neye göre değişir?
Boşver.
Kaybetmeyi göze alıyor musun?
Evet
Bravo önce kendin dimi önce kendini sev.
Kendine karşı gelerek savun bakalım sevdayı nereye kadar savunabileceksin.

anne

dünyanın en güzel kokusu..
saçımı sevdiğinde hiçbir şey imkansız değil, şuan olsan da sevsen beni her şey geçicek desen.
Çok özledim seni dünyanın en güzel annesi.

mutsuzluk

Güzel bir gün ölmek için

bir insanın sözleri ne kadar acıtabilir canımızı? Ne kadar derine inebilir ? Eğer yeteri kadar seversek kalbimizi paramparça etmeye yeterlidir. Yeteri kadar izin verilmişse eğer bizi öldürmeye bile meyillidir o sözler. Sevmek şimdi gökyüzünün en aydınlık yeri midir yoksa Seher vakti çöken o karanlık mı ? Duruma göre değişiklik gösteren bu renklerin sizi kandırmasına izin verdiyseniz geçmiş olsun bir sigara içelim hadi

sensiz yaşayamam diyen adamın 3 gündür aramaması

muhtemelen başka birisi için yaşamaya başlamıştır

Bazen bir şarkının sözünde kayboluyorum bazen güneşe gülümserken buluyorum kendimi bazen düşüncelerle uykuya dalıyorum bazense hiçbir şey düşünmüyorum
Bu kadar güzellik varken hayat bu kadar hızlı akarken sadece bir an durup bunu paylaşma gereği duyuyorum keşke dedirtmiyor ama iyiki de olmuyor bazen
Öyle işte.

Çok şey söylemek istiyorum ama hiçbirini anlatamıyorum, anlasilmamaktan korkuyorum, hirsima yenik düşüp pişman olmaktan korkuyorum bildiğim tek bir şey var hiçbir acı sonsuza kadar surmezmis sonuna kadar hissedildiğinde yerini yenilere birakirmis ve hiçbir şey sonsuza dek surmezmis, bittiği anda onunla birlikte olan her şey anlamını yitirirmis

aşka inanan insan

inancını reddedemeyeceğim his.
Ona küsenler,bir daha asla diyenler ve henüz hiç tanışmamış olanlar..

'sadece bedenleri,şekilleri,görüntüleri sevenlere ne yazık. Ölüm her şeylerini yok edecek.'

nasıl hissediyorsun

kulağımdaki müzik önce bedenime giriyor daha sonra derine iniyor ben geceyi seyredalmışken o kendiliğinden ruhuma iniyor ve bir bütün oluyoruz.

aklıma biri ve ya birileri gelmiyor. iki kişiyiz o anda ben ve yine ben. yaşadıklarım,hissettiklerim birer birer karşımda konuşuyor. soğuk hava yüzüme her çarptığında damarlarımda hissediyorum müziği ,akan kanımda,tenimde

daha sonra göz göze geliyoruz,anlatıyorda anlatıyor susmak bilmeyen bir ses var içimde ,bağırıyor bazen gülüyor bazen ağlıyor

müzik bitiyor ve tüm büyü bozuluyor burnumun üşüdüğünü hissetmem ile kendime geliyorum

oysaki hiç kendimi bulamamışken

zamanın öğrettikleri

Öğrettiklerinden çok alıp götürdükleri götürdükten sonra getiremedikleri.
Kabul, zaman göreli bir kavram. Kimilerine göre sevdiklerinin yanında su gibi akar, yalnızken çekilmezdir. Kimilerine göre (ben de dahil) yalnızken daha bir anlamlı sevdiklerinin yanında sadece birer sayı.

5 yıl onceki sana ne söylemek istersin ve ya 5 yıl sonra nerede görüyorsun kendini bunlar çeşitli yerlerde karşımıza çıkması muhtemel sorular. Önemli olan şu an. Şu an nerdesin, kendine ne söylemek istersin.
Zamanın öğrettiği tek bir şey var;

Geçmişi değiştiremezsin gelecek ise tam olarak şu anda.

nasıl hissediyorsun

Çok yorgunum hatta yorgunluktan uyuyamıyorum şuan

bir şeyler yazmak istedi canım.
Aslında bu yorgunlugum çoğunlukta bedenen ama ruhen de çok yorgunum dostlar..

Uyuyamayınca okumaya başladım birkaç yazar keşfettim, eskilere indim tekrar tekrar okudum nerelerde ne demek istediklerini düşündüm. Her okuduğumda farklı bir anlamla süsledim.

Bazı insanlarla konuşmak veya onları okumak onlar gibi düşleyebilmek, düşünebilmek ne tuhaf aynı zamanda ne güzel şey.

Yazın dostlar mutluyken veya değilken içinizden geldiği gibi....

belkide bir yerlerde birilerinin en sevdiği kitabı olmuşsunuzdur.

Neden ?

Olamaz mı ?

Olabilir.

Pes ediyorum sanırım fazla gelmeye başladı şu küçücük yüreğime bunca yük

Saldım artık olacak olacağına varsın.

sevilen şarkının en vurucu yeri

'çocuklar ölüyorken senin vicdanın rahatsa

bir sorun var demektir.'

seni ne mutlu eder

kimselere benzemeyen, kimseleşemeyen biri

Ben cam kenarları diyeyim, siz cam kırıkları anlayıverin. Duyduğum tınılar diyeyim, siz sıradan şarkı diye yorumlayın.
Eksilmeden sevmek..

Başka efendim çok başka bir şey

siz saplantı diyin ben aşk diyeyim

henüz bulamadım ama umudumu kaybetmeyeceğim

anın görüntüsü

görsel
Dikkatle baktığın zaman bir çok anlam çıkarabilirsin
Öyle işte