bugün

Merhaba arkadaşlar, Ekşi Sözlük' te şöyle bir kampanya gördüm. Gerçekten ciddiye alınması gereken bir konu.

https://eksisozluk.com/ge...yi-ikna-ediyoruz--5690232

içerik ise şöyle;

merhaba dostlar,
geçen gün açtığımız "bir ak partiliyi ikna et" başlığına çok güzel tepkiler geldi.
emek verip yazan, tavsiyelerde bulunan, belki de sözlüğe yazamayıp da bu konuda emek harcayan herkese yürekten teşekkür ederim.

her şeye rağmen umut dolu olan insanları görünce çok mutlu oldum.
buradan aldığım cesaretle bu konuda çaba harcamak isteyen insanlara bir nebze olsun kolaylık sağlamak için bir rehber hazırladım.

1. görselde; neden bu iş için çaba harcamamız gerektiğini anlatmaya çalıştım.
2. görselde; insanları hatırlatmamız gereken bazı bilgiler var. bunları pek çok farklı kaynaktan araştırdım. net bilgiler bulmaya gayret ettim. bu sayede karşınızdakinin sizi bir tartışmanın içine çekme ihtimalini de oldukça azaltmış olduk. her şeyi anlatmak zorunda değilsiniz ekleyin çıkarın. tavsiyelerinizi varsa eksik ve hataları bildirin yeniden düzenleyelim. ayrıca çeşitli sorular hazırladım ki insanlar cevapları kendileri bulabilsin diye.
3.görselde; çeşitli rakamsal verilerin yanında ek bilgiler de yer alıyor. bu bilgileri gerekli olursa isterseniz kullanın çünkü bazı gerçekler apaçık belli iken bazı insanlar olayları çok farklı yorumlayabiliyor.

ne kadar çok insana ulaşabilirsek o kadar iyi.
bu sebeple seçim boyunca başlığı yukarıda tutmak ve arkadaşlarımızı mesajla bilgilendirmek çok önemli. keşke bir web sayfası olsa da videolu içerikleri de oralarda paylaşsak. konu ile ilgili destek olmak isteyen varsa yeşillendirebilir.

görsel

http://i.hizliresim.com/9N5GjN.jpg

http://i.hizliresim.com/WDZqYE.jpg

donanım haber, diğer sözlükler forumlara üye olanlarda bu başlığı forumlarında paylaşılırsa sevinirim. ne kadar çok kişiye ulaşılırsa o kadar iyidir. haksız rekabetin olduğu bir dönemdeyiz ve insanlara bir şekilde ulaşmamız gerek.
akp'de satürn'ün halkaları gibi çeşitli halkalar var.

ilk katmanda kessen akp'Li değil tayyipci bi rkitle var.

kişisel tahminim yüzde 20-25. bunları ikna şansın yoktur. bunlar erdoğan bunlara iş verdiği, ihale verdiği için
veya gerçekten inancı ile tam örtüştüğü için erdoğan'dan şu an için vazgeçmeleri zor.

geriye kalan, akp merkez sağa çöküp ortada sağ parti bırakmadığı için verecek sağ parti bulamadıkları için, chp ağzı ile kuş sürüsü tutsa vermeyeceği için, akp'ye oy verenler.

bunlara bülent ersoy'lu örnekle giderim. bak evleneceksin, ortada evlenecek kadın da yok bülent ablamız dışında. gidip onunla mı evlenirsin. bekar kal daha iyi derim.

ki bu seçimde taş gibi sağ partiler var seçenek olacak. o kadar uğraştılart bunları kurutmak için başaramadılar. meral abla var. komandate temel reis var. bu kitleye akp'ye oy atmaya mecbur olmadıklarını anlatmak artık daha kolay. cümleten kolay gelsin.

bir de meydan da muharrem ince gibi çok iyi bir hatip var. cumhurbaşkanlığına doğru gidiyor.
" o kadar boş vaktimiz yok " dedirtir. bizim orada bir laf var ;

bırak serhoşu yıkılana kadar gitsin...
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar