bugün

entry'ler (12)

ne olacak beşiktaşın hali

gündeme getireyim bakayım nolacak dedim, yazıyorum:
egemen gitti, iyi oldu, beşiktaşlılık ruhu yokmuş demek ki!
samet aybaba bir sürü oyuncuyu takımda istemiyor, mesela quaresma, almeida ve en önemlisi takımın bence bel kemiği ernst. bence takımdan şu anda simao haricinde kimse gönderilmemeli, giderse de iyi bir fiyata "satılmalı" sözleşmesi fesh edilmemeli.
fikret orman uğraşıyor, helal olsun, adam elinden geleni yapıyor, demirörenin pisliklerini temizlemeye çalışıyor.

yaran facebook iletileri

40 yapar!

vs

ingilizcede karşılıklı iki rakibin karşılaşmalarında kullanılır. (bkz: Turkey vs England)

kabeye tapmak vs atatürk büstüne tapmak

islam'da açık ve net bir şey, canlı resmi çizmek yasaktır. Peygamberimiz (s. a. v. ) kendi resmini çizdirmemiştir, neden? Çünkü o resmi görenler, o'na tapınacaklardır. Günümüzde mustafa kemal örneğinde görüyoruz, onun resimleri, fotoğrafları, hatta heykelleri her tarafta. "zorla" mustafa kemal sevdirilmeye çalışılıyor, türkiye'den başka hiç bir ülkede liderini koruma yasası yok ama türkiye'de mustafa kemal'e küfretmek, onu eleştirmek yasak! bu yüzden bildiğin mustafa kemal'e tapan bir nesil yetişiyor. ben atatürk soyadına karşıyım, çünkü o benim atam değil, benim atam 623 yıllık imparatorluğun kurucusu osman gazi'dir, istanbul'u fetheden Fatih'tir, bağdat fatihi IV. Murad'dır, sultan vahdettin'dir. benim atam ingiliz casusu kemal değildir. bu ülke kemal yüzünden parçalanmış ve anadoluya sıkışmıştır. oysa onu sultan vahdettin göndermiştir anadolu'ya, ülkeyi kurtarsın diye, o vahdettin'e ve Türklere ihanet etmiş, ülkenin zenginliklerini, madenlerini, ingilize beleşe vermiştir. yazıklar olsun ona.

six pack

six pack, star tvde başlayan yeni dizi, "işler güçler"de geçen bir tamlamadır, ve yakın zamanda bilmeyen bir çok kişi ne anlama geldiğini öğrenmiş olacaktır.

şevval sam

"başörtüsü tekstil malzemesidir" diyerek, bir çok insanın öfkesini üzerine çekmiştir, konserlerinin çoğu iptal olmaktadır.

küçük şeyleri problem eden insanlar

kadınlardır. her küçük şeyi problem ederler, incir çekirdeğini dolduran problemleri yoktur.

gencler bir el atin be

+Geçler bir el atın be!

2 dakika geçmiş son girdi üstünden.

lahmacun ile pidenin farkı

sanırım etli ya da kıymalı pide yazılması gerekiyordu.

justin bieber

gereksiz velettir kendisi, nefret ederim.

27 haziran 2012 portekiz ispanya maçı

tuttuğum ülke olan Portekiz, bu maçı kazanmakla kalmayıp, kupayı alacaktır.

pkklı insan mıdır

pkklı, insandır ama senin benim gibi değil; hani domates olur nar gibi kızarmış görünür, alırsın içi yeşil çıkar, yiyemezsin; akraban bir poşet domates verir, yeşil yeşil, bi kesersin, salata yapar yersin, yedikçe yiyesin gelir, o kadar güzeldir. Ne alaka pkklıyla; şöyle ki o da insandır, ama içi bozuk, ne kadar uğraşsan düzeltemezsin, ama bizim gibi, sen gibi, gerçek insanlar, sinirlidir kızar bağırı çağırır kadın döver, söver ama içine baksan Adam gibi adamdır. pkklı orspu çocuğudur.