bugün

entry'ler (70)

9 yıl iktidar olup ankara metrosunu bitirememek

metro çalışmalarının bakanlığına devredilmesiyle kapanmış hadisedir.sahipsiz ankaranın açık bir örneğidir.

hoşçakal yarın

yakın tarihe ışık tutan filmdir,fakat yüzeysel anlatılmıştır

otobüs şoförünün yolcuları tıkıştırması

fortculuğun ortaya çıkma nedenidir.
m :muavin
y.:yolcular
f :fortcu
m -sağlı sollu ilerleyelim abiler bir zahmet
y1 -(homurdanma)ben sana sağlı sollu ilerliyecem birazdan
y2 -(homurdanma)daha nereye gideceksek allah allah
m -abicim arkada daha yer var devam edelim
y3 -(atarlı abi )yeter kardeşim biz inelim istersen !yeter ya bırak da nefes alabilsin insanlar
m - abi almayalım da yollarda mı kalsın insanlar (sanki hayrına alıyor deyyus)
y4y5y6...-çık çıkçık allah allah çıkçık
f -adam haklı birader ya siz yolda kalsaydınız ilerleyelim sıkışalım biraz (00hhhhh ohhhh)

gibi diyalogların doğma nedenidir.

sol adı altında aşırı kürt faşizmi yapanlar

sol görüşle alakası olmayan gruptur .yaptıkları şey kürt milliyetçiliğinden öteye gitmez

erkeklerin aşk acısını daha zor atlatması

doğru olan önermedir ama elinde sonunda geçmektedir .

göztepenın bank asya ya çıkması

bir ankaragüçlü olarak söyleyebileceğim göztepenin yeri süper ligdir maziside taraftarıda bunun nedenidir .erkekçe olsun isteriz doslukta düşmanlıkta umarım süper lige kadar çıkarlar

erdoğan yürü dese yürüyecek olan milyonlar

yürümeyi bırakın koşarlar ama hep geriye koşarlar, alışkındırlar kınamayın !

biz de 10 bin genç yürütürüz

şifrelenmiş 10 bin gencin olduğunun kanıtıdır. 10 bin kişi arkasına 10 bin çevik polis, zatı muhterem strateji oyunlarını seviyor heralde gerçek hayattada ordusunu çarpıştırmak istiyo, kesin oyundada şifre kulanıyodur.

kömür yardımı almadığı halde akp ye oy veren insan

payını şifreden yana kullanmış insandır.

osmanlı padişahlarının türk olmadığı gerçeği

türk olsa ne değişir türk olmasalar ne değişir hepsi toprak olup gitmiş dünya malı sultan süleymana kalmamış .türk olsalar övünülecek bir durum mu ?tamam 3 kıtaya fetihler düzenlemişler türkler çok büyük övünelim bununla yıllarca ,şimdi ufacık anadoluya sahip çıkamıyoruz göz göre göre satılıyor kimsenin derdi değil, geçelim abi bunları türkmüş ermeniymiş rummuş kürtmüş vs önemli olsan insan olmak .

118 reklamları

reklam sektörünün bittiğinin kanıtıdır.abi eskiden reklamlar eğlendirirdi yaratıcıydı merak uyandırırdı hiç bir şey bilmiyorsan güzel kız oynat görselliğe hitap etsin oradan yırt yada rütük uyarınca + mezar izleyici yap kafa s.kmenin ne alemi var arkadaş

parasız eğitim sınavsız üniversite

parasız eğitim bir kenara dursun ,sanki üniversite bitince garanti iş olanağı vermiş gibi saçma sapan sınav tedbirleri alıyorlar yok 120 dk altına işesen bile dışarı çıkamazsın yok üzerinde metal eşya bulunmayacak yasak yasak yasak eee ben bunların saçma sapan sınavından geçtim saçma sapan bilgilerini aldım okuldan mezun oldum nerede iş öğrendiğim bilgileri g.tümemi sokulacağım sisteme göre başarılı oldum nerede başarımın hakkı ...parasız eğitim sınavsız üniversiteden önce o bin bir sınav zorluğuyla okuttuğu bölüme iş olnakları sağlasın gerisi teferruat

melih gökçek in sarkozy ye sakızla posta koyması

öküzlüğe öküzlükle karşılık vermenin ne alemi var sorusunu akla getiren hadisedir. tarkanın güzide şarkısı benden sayın gökçeğe gelsin

"takmış koluna elin adamını
beni orta yerimden çatlatıyor
ağzında sakızı şişirip şişirip
arsız arsız patlatıyor
---------------------
sığar mı erkekliğe seni şımarık
değişti mi bu dünya
----------------------
bi de karşıma geçmiş utanması yok
inadıma inadıma sırıtıyor
yeni adet gelmiş eski köye vah
dostlar mahvolduk "
gibi gibi

milletvekili olabilme kriterleri

-milletvekili olmak için düşünen bir varlık olmaya gerek yoktur
-halkın sorunlarını bilmeye ve bunlar için kafa yormaya hiç gerek yoktur.
-ülke ekonomisinin ne durumda olduğunu bilmeye ve nereye gideceğinden haberdar olmaya da gerek yoktur.
-eski topçuysan ,popcuysan bir spor dalında başarı elde etmişsen yada hırsızlık ve dolandırıcılık adına çığır aşmışsan ...
-paranda varsa mecliste sindir merak etme !
ufak not :sonuç itibariyle apartman bile yönetemeyecek insanlar vekil olur geresi bilinen şeyler
bide yukarda yazanlar sadece masaldır,yıllardır bildiğimiz bir masal

uzaylılarla temas kuracak türkün olası replikleri

uzay gemisi düşmüş uzaylıyla bir türk ustasının arasında geçen repliklerdir usta geminin yanına gider ve olası arızayı inceler ve 500 metre uzaktaki keşfe çıkan uzaylıya ;

+ uzaylı la uzaylı hopppp bak buraya bi
-uzaylı gelir
+ türkçe biliyon mu la sen
- zzzz zzzzzzzzz
+la oğlum ,güzelim makinayı devirmişin hala zkin taş.na dek geziyon ne bakınıyon oralarda senin olayın burda yaklaş
-zzz zzzzzz zzzz
+bana zzzz lama la ne diyon lan küfür ediyorsan bende sana zzzzzz zzzz, bak hele sana ne diyecem bunun trigel kayışı nanay ama şanslısın bu gemiden çok yaptım ben
- ????????
+neyse senin için akşama çıkartırım yağıda benden 5000 liranı alırım ammma ,sende güzel güzel gidersin memleketine yolda da sorun çıkmaz garantisi benim
- uzaylı baş ,işaret ve orta parmakların şekillenmesiyle bir işaret yapar
+sktr la ip.e ben sana türk misafir severliğini gösteriyom ,kalda gör ebenin kini ergenekon falan filan karışık buralar hey yavrum heyy

+ yürümekte olan usta hala söylenir; sanki ışınlanacak ip.e

yalnızlığı tek cümleyle açıklamak

yalnızlık tek başına doğup tek başına ölmektir .

sözlük yazarlarının itirafları

sigarayı bırakalı 1 ay oldu rekora koşuyorum artık hiç bir şeye hiç kimseye bağlı deyilim özgürüm sözlük...

sözlük yazarlarının şu an okuduğu kitaplar

son hafriyat -emrah serbest.

başkomiser tokatlayan bdp li kadın vekil

efendim imam osurursa cemaat sıçar affedersiniz.kolluk güçleri orantısız güç kullanıyor diye yırtınırken devletin polisini tokatlamak nedir ! dokunulmazlık kalkmazsa bazı vekillerin bu şiddet eğilimine artırarak devam etmesi muhtemeldir.o zaman besin zincirinin halkası gibi ;

- başbakan vekilini
- vekili komiserini
- komiseri vatandaşını
- zengini fakirin tokatlasın
devletin gücünü kullanarak meşru olmayan yollarla şiddet eğilimine girmek aciz insanların işidir .sayın vekilde o insanlardan olsa gerek.başbakanda hala dokunulmazlığı savunsun.

çocukken yapılan salaklıklar

- ilk okul çağlarında sokakta bulunan yaş gurubundaki çocuklarla mahalle takımı kurmak ve hafta içi okula gitmek için erken kalkmaya üşenirken cumartesi pazar saat 7 sularında kalkıp sokak asfaltında gurup halinde bir kaç tur düz koşu yapmak akabinde araba garajlarında otomobilleri park yerlerini belirlemek için kullanılan yatay ve dikey demirlerin üzerinden atlayıp kondisyon çalışmak akabinde aç susuz hava kararana kadar farklı mahallerdeki çocuklarla günde 8 - 10 beş adımlık kalelerde maç yaptıktan sonra eve gidip vurup kafayı yatmak.