entry'ler (22)

sınıf başkanı olmuş sözlük yazarları

http://www.youtube.com/watch?v=_Ggz9TeaOGQ

yuri boyka

Trabzonlu agresif abilere benzer.

uçakta yan koltuğa hiç kız düşmemesi

https://www.youtube.com/watch?v=_Ggz9TeaOGQ

deniz uçağı

istanbul boğazı

haliç te yaşayan simonlar dün devlet bugün cemaat

Haliç'in havadan manzarası

bursa uçak seferleri

Sadece gemlik ilinden kalkan uçak 15 dakidada istanbula boğaz ve haliç manzarası eşliğinde iniş yapıyor.

ses tonuna sahip olunmak istenilen ünlüler

Çok kalın sesim var. Sevmiyor değilim ama sesli ortamda veya bağırırken çok zorluk çekiyorum.

tüketmek tükenmektir

Neyi gereğinden fazla tüketiyorsak tükeniyoruzdur.

1 55 boyundaki kızın 20 cm istemesi

Doymamış doysa bile artacak isteklerinin peşinde kısır döngüye girmesidir.

kızlar evlenmeden önce cinsel ilişikiye girmeli mi

Girmiştir girmemiştir. Tüketiyorsa asıl sorun ordadır.

nitrofull nutrition whey protein

Gerçekten üretim yapıp yapmadığını merak ettiğim firmadır. Zira yerli üretimse hem üretime destek hemde boşuna kargo, gümrük vergisi eklenmemiş ürün olarak bu markayı tercih edeceğim.

edit: kokusu bi yerlerden tanıdık geldi ve iade

balık etli kız

Deniz kızı olabilir.

izmir

Geliyorum yaşamaya.

vücut geliştirme mastürbasyondur

Vücut geliştirme bir mastürbasyondur. Güzel filmin aptal repliği...
Heykeltıraşlık mastürbasyondur.
Ressamlık mastürbasyondur.
Müzisyenlik mastürbasyondur.
Fotoğrafçılık mastürbasyondur.

Emek harcanıp reelde elle tutulur birşey üretmemek mastürbasyondur bu görüşe göre.
Tatmin olmak: ruhun, egonun doyurulmasından başka birşey değildir.

Ego nedir? Ego: Kelime anlamıyla ben, benlik demektir; psikolojide olduğun gerçekliğindir; halkın jargonunda tatminsizlik, kendini olduğundan daha yüksek mertebede görme, gösterme... isteğidir.

Gerçek(pisikolojik) anlamda ego: kişinin içersinde bulunduğu gerçektir ve doyurmak ruhsal tatmin yaratır.
Her insanda ego vardır, tanıma göre olması da gerekir. Egoda istenmeyen durum, içinde olduğun senin, olmak istediğin ütopik sen gibi hissettirmesi veya ütopik sene ulaştırma isteğidir. Bünyelere aşırı tatminsizlik sağlar. Bünye başardıkça mutlu olduğu için bünyelerde huzursuzluk ve mutsuzlukhissettirir. Bireyde kendini beğenmişlik, kibir gibi davranışları ortaya çıkarır. insanların uzaklaşmak istediği türden bir insan olur kişi. Tabi kendisi bunu farkedemez, egonun savunma mekanizmaları bu gerçeği ondan başarılı bir biçimde saklar. Egosu olmayan insan başarılı olamaz, zenginleşemez. Tahrik mekanizmasıdır.

Egonun savunma mekanizmaları: Kişinin içinde bulunduğu durumu bilincinde mantıksal bir temele dayandırma isteğidir. Kullanılmalıdır, kullanmaktan çekinmememek gerekir çünkü bizi dış dünyaya adapte etme yoludur. Yadsıma(inkar), yansıtma, bastırma, akla uygunlaştırma, karşıt tepki oluşturma, hayal kurma gibi.

Uygun kullanılan savunma mekanizması:
Çevremle ilişkilerim çok güzel, insanlar benimle vakit geçirmek istiyor. Demek ki ben sevilen bir insanım. Gerçekte arada biraz çıkar ilişkisi vardır. (bastırma, yadsıma mekanizmaları ile çıkar ilişkisi kişiye gösterilmez, kişi mutlu olur.)

Aşırı kullanılan savunma mekanizmaları:
Çevredeki herkes kişiden kaçmakta, onunla vakit geçirmek istememektedir. Kişi herkez beni kıskanıyor der. Kendileri yapamıyor ya bana bok atıyor der.

Vücut geliştirme kısmına gelirsek. Bir insan neden vücut geliştirme yapar? Kendisi için mi, başkaları için mi yapar? Sevdiği için mi sevmediği halde güzel görünmek için mi?

Vücut geliştirme de onlarca spor arasından yapılan güzel bir spordur. Vücudu dinçleştirmek, fiziksel gücü arttırmak, güzel ve estetik bir görünüme kavuşmak, cinsel gücü arttırmak, hayat stilini disipline etmek, salgılattığı endorfinle mutlu hissettirmek, alınan sonuçlar doğrultusunda verdiği meyvelerin tadına bakmak...

insan her ne yaparsa yapsın bir sonuç almak ister. Sonuç olumluysa devam etmek ister değilse vazgeçmek ister.
Vücut geliştirme yukarda sıralananları verilen emek arttıkça fazlasıyla vermeye başlar. Bir işyeri açmışsak biraz daha kar elde etmeyi kim istemez? Bir tarlamız varsa aldığımız ürünün biraz daha fazla olmasını kim istemez? Örnekler sıralanır. Burada anahtar kelime birazdır. Birazı kaldırıp dahanın arkasına çok zarfını koyarsak işler burada tehlikeye girer. istenilen olunandan çok fazladır, ulaşılması zordur. Ulaşmak için elden gelinen yapılır, daha fazlası yapılır yetmez yine yapılır kontrolden çıkılır. Ulaşılamadıkça kendini ıspatlama çabası artar. Ben şu andaki durumdaki değilim ben sizin gördüğünüz değilim daha fazlasıyım denir. Kendini üstün görme çabası başlar. Başkaları küçük görülerek kendisini büyük hisseder.

Salonda kimseye bakmadan kaldırabildiğin ağırlığı kaldırırsın, vücudun düzene girmiştir. hayatının her alanında pozitif etkileri görmeye başlamışsın. Antrenman bittikten sonra anlam veremediğin bir mutluluk içini kaplıyordur. Bunlar güzel şeyler. Yaşanması gereken şeyler.

Burada Maslow'un ihtiyaçlar piramitine göre Açıklama yapmak istiyorum. Maslovun ihtiyaçlar piramiti insanların ruhsal ihtiyaçlarını sıralayan bir çizelgedir. Yaşamsal açıdan en alttaki fizyolojik ihtiyaçlar, Ruhani açıdan tatmin için en yukarıdaki kendini gerçekleştirmedir.

1-Fizyolojik ihtiyaçlar: Yeme, içme, nefes alma, cinsellik. (ruhani doyum açısından alt düzey)
2-Güvenlik isteği: Kendisini, ailesini güvende hissetme isteği.
3-Ait olma ve sevgi ihtiyacı: Birey bir grubun, birşeyin parçası olma, seven sevilen olma.
4-Saygı ihtiyacı: Birey çevresinden saygı görmek ister.
5-Bilme anlama ihtiyacı: Birey çevresindeki olayları olguları anlamak ister.
6-Estetik ihtiyacı: Bireyin güzel şeylere olan gereksinimi. Zevkler, renkler; maddesel, ruhsal olgulara dayanan bireyde sanatı gibi emek verilerek ruhu doyuran şeylerdir.
7-Kendini gerçekleştirme: Bireyin elinden gelen her şeyi tam performansı ile gerçekleştirmesidir. Birey aşmış artık deriz. Aşmamıştır tabi ki. Hiç kimse performansını aşamaz. Performansının en üst noktasında yapabileceği her şeyi elinden gelenin en iyisini yapacak şekilde yapmış olmasıdır. Çok yukarlarda doyumu olan insandır. Ferrarisini satan bilgedir. Maddesel doyuma ihtiyaç duymayandır. Erişim çok zordur, erişilse bile kalınması zor alttaki ihtiyaçlara dönülebilecek bir boyuttur. Kasmayın.

Öyleyse vücut geliştirme ne için yapılıyor? Her uğraş yukarıdaki listeye göre yapılıyor ise vücut geliştirmede. Fizyolojik ihtiyaçlar, örneğin sex, Güvenlik ihtiyacı, aman kimse bulaşmasın, Ait olma, her hobide olduğu gibi bu işi yapanların içinde bulunmak bir parçası olmak. Saygı ihtiyacı, bak nasıl pazu yaptım vücuda bak saygı duy. Bime anlama için bir anlam çıkaramadım. Estetik ihtiyaçlar, işte en güzeli en önemlisi bence bu aynaya baktığınızda tembelliğin oburluğun size gönderdiği mesajı almazdınız. Verdiğiniz emeklerin, akıttığınız terlerin estetik bir görünüme kavuşturduğunu görürsünüz. Estetik vücut olacak ta ne olacak? Kendinize olan saygınız artacak. Heykeltraş eserine baktığında hissettiğinizi hissedeceksiniz yavaş yavaş. Çevreyi hesaba katmıyorum. Bu basamakta çevre yoktur zaten alt basamaklar kapsadığı için çevreden bahsetmeye gerek bile yok. Burası ruhun tatminidir. Kolları nasıl şişiricem derdinde değilsinizdir. Dışarıdan nasıl görülüyorumun derdinde değilsiniz. Karşınızda bir başarıyı görüyorsunuz tüm hikayesiyle. Kendini gerçekleştirme Arnoldtur 7 kez Mr olimpiya olmaktır. Jay Cutlerdır, Dexter Jacksondur. Bu adamların hiç birinin derdi dışarıdan nasıl görülüyorum değildir. Zaten başıarıları görülmüştür.

Özetle vücut geliştirme bir mastürbasyon değil, ilerileri olan bir hobidir. Asıl belirleyici olan Maslowun hangi basamağı için yapıyorsunuz en başından beri belirlemeniz gereken budur. Ben güvende hissetmek için yapıyorum, karı kız için yapıyorum, bana saygı duyulsun diye yapıyorum. Bunu kendinize sorun. Kas yapıp insanların gözlerine sokmamaya çalışın. Her nekadar insanların gözlerine girsede. Tatmininizi kaslarınızın boyutuna göre değil, aldığınız meyveye göre edinin. Diğerleri istemesenizde olacaktır.

son kez kaymak ister misin diyen kız sevgili

uludağda kayak yaparken sevgilisine söylemiş olabilir.

param olsa yapardım denilen şeyler

Yapmak isteyipde olanaksızlıktan yapılamayacak şeyleri yapmaktır.

yere balgam atarak kız tavladığını sanan tip

Alfa erkeği olma çabasının toplumun bazı kesimlerinde algılanış biçimidir.

sigara içmeyen insan

Sigaranın yaşattığı krizi anlayaman insandır.

en az 25 cm olcak diyen kız

Nemfomani hastası olması muhtemeldir. Zira standart boyutlar bilim insanları tarafından belirtilmiş ancak zihinde hep daha fazlasını isteme tatminsizlik doyumsuzluk(mental anlamda) hat safhada olup aşırı sexin veya sexi tabu olarak görmenin ürünüdür. Ruh sağlığı açısından yardım alması gerekebilir zira 25 cmde yetmemeye başlayınca sınırı olmayan fantazilere sahip bir karakter geliştirerek tatmin eşiğini sürekli yukrılara taşımak isteyecektir. Kısaca uzak durun.