entry'ler (369)

uludağ sözlük

uzun süreli aralıklarla uğramama rağmen gündem başlıklara bakınca

am tutan kasap
kebapçı selo

bu iki başlığı gördüm.

uzun süre gelememiş birini düşünün siz ne düşünürsünüz?

şindi ekonomi iyi mi kötü mü

(bkz: alın bunu burdan)

holokost

(bkz: holocaust)

kütüphanede ders çalışmak

güzeldir. ancak gerçekten ihtiyacı olanlardan çok ortam yapmaya gelen asosyal olup dışa dönük görülen gençlerle doludur. instagramda takılıp story atarlar genellikle.

travestilerin genelde kürt olması

tabii bu gibi cinsiyet farklılıklarının dini dili ırkı olmaz. ancak daha fazla baskı yapılan toplumlarda farklı bireylere dönüşmek genellikle sık görülen bir şey. yapası yoksa da yapıyor insanlar genellikle.

ancak böyle bir genellemeyi doğru bulmamakla birlikte her sevmediğimiz ırkı sevmediğimiz statüdeki insanlarla birleştiremeyiz.

not: ulus miilliyetiliğine inanmamakla birlikte yedi nesildir istanbul doğumluyum. kürt olduğum için veya savunmak için yazmıyorum bu entry'i.

saygılar şelale.

sokrates e orospular fikir verirdi

saçma olmayan bilgidir. zira aynı şekilde ben de pek çok sorunumu fahişelere danışırım. temelinde sizin hayatınızdan kimseyi tanımaması ve sizi terkederse acı çekmeyeceğinizden kaynaklanır. sonuçta karınız eşiniz akrabanız değil. daha samimi ve bir o kadar da sınırlarını kaldırmış şekilde konuşuyorsunuz.

sokrates de sanırım dönemine göre bu kadar marjinal fikirlerini rahatça söylemiş olmasının temelinde bu ve bunun gibi görüşleri yatıyordur.

ogwuegbu

nijeryalı ortasaha futbolcusudur.

bok katıysa çiş nedir

ya siteye engel koyun ya bu adamı burdan alın.

uludağ sözlük

tekrar canlandırmak ve popüler olmasını sağlamak için radikal kararların hızla alınması gereken, eşi benzeri kalmamış, nostalji havayı koruyan ve hala kaliteyi artırmanın mümkün olduğu, insanların kişisel görüşlerini özgürce paylaşabildiği bir site.
amma velakin;
öneri ve görüşlerimi öyle buraya yazamam.

joker abimiz ne güzel demiş. "bir işi iyi yapıyorsan asla bedavaya yapma"

ağzı burnu kulakları oynatıp kıkırdamak

(bkz: biz neredeyiz sen nerede)

ey evli abla abilerimiz neden boşanıyorsunuz

keyfimizden diyerek kapatılabilecek bir konudur.

sözlük yazarlarından aforizmalar

hayat kurtlu elma gibidir. kurt tatlı elmada olur. ama aynı zaman da pis bir şeydir. elmayı kirletir.

ama sonuçta yine de tatlıdır elma.

sözlük yazarlarından aforizmalar

kadın nargile gibidir, körüklemezsen söner. körüklersen iyi duman verir.

şiir seven erkek adam mıdır

sevdiğinden dolayı adamlığı sorgulanırken sevmeyenin adamlığını, dilini, dinini, cinsiyetini, yaşını sorgulamayan adamdır.

aylin urgal

https://www.youtube.com/watch?v=ZT2QKbtR7Rs

dileyenler için sözleri
Zenginliğin senin olsun
Yatlar, köşkler, lüks oteller
Yok gözümde

Malın, mülkün senin olsun
Paran, pulun, dünyalığın
Yok gözümde

Vicdanınla başbaşa kal
Hepsi bomboş, hepsi yalan
Çok pişmansan

Sahte dostlar arasından
Sevmediğim yaşantıdan
Dön bekliyorum

Gel dostum benimle
Kurulsun dünya yeniden
Hiç şüphen olmasın
Benim sevgimden?

geceye bir dünya lideri fotoğrafı bırak

(bkz: çatlatıldın)

miss uludağ sözlük 2018

başvuruları kabul edebileceğim yarışmadır. ama açık açık söylüyorum her başvurana yazarım.

creatorcornelius

güzel bir wordpress sayfasıdır.
şahsıma aittir. okuyun okutun beğenmezseniz girmeyin.
sonuçta bedeve.
http://www.creatorcornelius.wordpress.com

high head

muhteşem bir kafadır. yüksek bir kafadır. zoom olma veya aşırı yükselme halidir.

daso

muhteşem bir high head grubudur. high head'se benim tamamen şahsi götümün uydurmasıdır.
tavsiye edilir. fly and listen.