entry'ler (117)

beykent üniversitesi

istanbul üniversitesi halkla ilişkiler bölümünden buranın halkla ilişkiler bölümüne geçmeyi düşündüğüm üniversite. halkla ilişkiler bölümü, ya da en azından iletişim fakültesi hakkında bilgisi olan varsa iletişime geçsin. bekliyorum.

survivor ünlüler gönüllüler 2013

yakışıklı, kaslı veya güzel değilseniz katılmak için ünlü olmanız gereken yarışma.

ygs ye gireceklere tavsiyeler

''türkçe soruları yine çok uzundu.'' diye ağlaşmayın fm öğrencileri bir sikim anlamıyor o sorulardan.

1 günde 5000 soru çözen ygs adayı

benim günde 120 soru ile ilk yedi bine girdiğimi duyunca yamulan öğrencidir.

çocukken yapılan resimlerin olmazsa olmazları

ağaçtaki kırmızı, götümsü elmalar. neden öyle çiziyorduk ki? ben hala öyle çiziyorum gerçi...

sonu için izlenebilecek filmler

(bkz: the kite runner)

sadece sonu için değil, bildiğin oturun ağlaya ağlaya izleyin.

çocukken yenen abuk subuk şeyler

kurşun kalemlerin arkasında bulunan silgi.

herkes yerine herkez yazan sevgiliden ayrılmak

''milletteki lükse bak amk'' dedirten olaydır.

allah ı kim yarattı sorunsalı

akılıma jose saramago'nun ''tanrı evreni yaratmadan önce ebediyette öylece bekliyordu, neden ateist olduğum sorusuna daha detaylı cevap verme gereği duymuyorum.'' sözünü getiren getiren soru cümleciği.

hastası olunan sözler

yaprak sarması yaptım, gelirken yoğurt al.

küçükken çok sevilen ama şimdi olmayan şeyler

(bkz: 9999 in 1 atari kaseti)

en fazla on oyun çıkardı ama verdiği tat bambaşkaydı.

sözlük yazarlarının şu an aldığı kararlar

ben en iyisi dışarıdan söyleyeyim yemeği ya. zaten bütün tencereler kirli. evet evet dışarıdan söyleyeyim.

bir hediye olarak borcam

eğer ikili set halinde ise hediye olarak götürülmeden önce teki kendine alınıp saklanır.
(bkz: şu küçüğünü biz kendimize alalım)

marilyn monroe nun einstein a mektubu

yalan olan mektuptur. zira einstein \'ın marilyn monroe \'ya yazdığı denilen mektup irlandalı oyun yazarı george bernard shaw ın kendisine teklifte bulunan hatuna verdiği yanıttır.

sokaktaki madam

şahsıma acayip çekici gelen kadın. o zeka, o sarkastik bakışlar kimde var allasen sözlük? böyle küçücük turşu gibi bi'şey. acilen kitap çıkarması gerekir zira titanik ile ilgili yazdığı şiir yarmıştır.

uzak mesafe ilişkisi

sonunda boka bağlanan olay. acayip heyecanlı, arada bir atraksiyon oluyor diye aldanıp sevgili yapmanın numarası yok.

gecenin şarkısı

bak bu da kıyağım olsun size ha.

http://www.youtube.com/watch?v=9VwjiZmE_jA

en sevilen ingilizce cümleler

(bkz: this is fucking awesome)

modernizm ayağına kadını orospulaştırmak

''modernim diyenler evlilik dışı cinselliği normalleştiriyor demek ben olsaydım öyle yapardım demektir.'' önermesini hatrıma getiren sözlük yazarının boş zırvası.

osmanlı torunu olmayı haketmeyen torun

zina yapımı olmayı kabul etmeyen torundur.