bugün

entry'ler (16)

babanın türküsü

bir ırmaktır gürül gürül akar, sevdası için bentleri yıkar diye başlayan, güzel şeyleri anlatan türkü formunda müthiş bir parça.

cağ kebabı

kim ne derse desin dönerin en güzel halidir, etin terbiyesiyle pişirilmesiyle 1 numaradır.

biri adres sorunca bilmiyorum diyen tip

arabayla yanaşırsın sorarsın bakkalın önünde oturan 3-5 yaşlı amcaya belki aralarından birisi bakkaldır da
-s.a. hayırlı akşamlar (beyefendi triplerindesin sanki çok şey değişecek) selamını bile ağırdan alırlar
-abi ben atatürk mahallesine hangi yoldan çıkarım? (birbirlerine bakar amcalar) sen merakla beklersin cevabı, aralarında ki istişareden sonra en kıdemlisi cevap verir;
-valla bilmiyoruz ki düz gidersen bulursun herhalde. o kadar beklemeye değdi galiba aranılan cevabı buldun daha ne istiyorsun ki. (geçen o süre içerisinde seni beğenirlerse doğru cevap, gıcık bir tipsen yanlış cevap hadi s..git bakalım.)

yök ün katsayı kararını danıştay ın durdurması

yargıda tarafsızlığın büyük örneği, yazıktır günahtır yıllar sonra sırf istediği bölümü kazanmak isteyenler için büyük bir umut doğmuşken össye tekrar hazırlanmayı göze alan insanlara yapılan büyük bir hata ama alışmış bunlar insanların umutlarıyla oynamaya.

ülkücü türkçü farkı

ülkücülerin lideri alparslan türkeş, türkçülerin lideri nihal atsız.

kızlık zarını namus sanan ergen beyinler

bir de şöyle bir laf var ama ''tanrı kadına güvenseydi zar takmazdı.''

alın verin ekonomiye can verin

veren hep biz oluyoruz nedense baksana 2 verip 1 alıyoruz süper bir kar hesabı.

havalimanlarındaki restoranlar

iyi hoş da siz sadece 1 bilemedin 3 saat geçiriyorsunuz havaalanın da ya orada çalışanlar onların durumlarını hiç düşündünüz mü? siz uçağınıza binip sevdiklerinizin yanına gideceksiniz sıcak sıcak güzel yemekler sizleri bekliyor ya orada çalışan adam her daim orada ki yemeklere eli mahkum katlanıyor kalkıp ta yemeklerin pahalılığından ve çeşitsizliğinden dem vurmayın bana ne olur.

ahmet aslan

şarkılarını isyan içindeymişçesine söyleyen zazaca söylediğinde daha da çok hoşuma giden, militan yüzlü büyük müzisyen.

mikail aslan

dersim dilini çok güzel kullanan, yurt dışında birçok yerde senfoni orkestraları ile konserler vermiş gerçek bir müzisyendir.

yamanlar koleji

adını bulunduğu semtten değilde orada bulunan dağdan alan okul.

yamanlar

önceden karşıyakaya şimdi ise bayraklı bağlı olan semt, doğudan çok göç almıştır ve nüfusunun çoğunluğu sırasıyla mardinli, erzurumlu, diyarbakırlı, çorumlu ve konyalıdır.

şenkaya

eski adı örtülü olan güzel erzurum ilçesi, 80'li yıllarda küçük moskova olarak bilinen,solcuların çoğunlukta olduğu ama son iki seçimdir akp'nin kazandığı,türkiye de okuma oranı %100 olan iki ilçeden birisidir, öss başarısında da eski günlerine geri dönmeye başlamıştır.

sana layık değilim

'sana layık değilim' denildiğinde hiç çekenmeden 'evet bana layık değilsin s...git' demeyi istediğim ama başaramadığım cevabımın sorusu.

yaşasın dersim katliamı

dert, tasa, acı görmemiş, sürgün kelimesini duymamış, boşa yaşayan insanın söyleyebileceği talihsiz sözler pardon insan dedim galiba?

atatürk ü mü kurtarırsın hz muhammed i mi

ortaokul 3.sınıftayken gittiğim evde (ışık ev) askeri sınavlara hazırlandığım öğrenildiğinde benimle özel konuşma yapacakları kadar mühim bir mesele haline gelmiş ve bölge abisinin beni karşısına alıp; 'sana bu soruyu soracaklar hiç düşünmeden vereceğin cevabı biliyorsun' diye sorduğu soru.