bugün

entry'ler (145)

sözlük yazarlarının yaptığı işler

gazete bayii

nagehan alçı

odatv.com ve soner yalçın düşmanı. düşmanlığı nerden gelir oda belli değil. 25 yıllık gazeteci, 12 tane kiremit gibi kitabı olan yazarla uğraşıp duruyor vesselam. platonik aşk mı var ne?

naber aşkitom diyen kıza iyidir yarraam demek

içsel bunalımlar

türk ölünce şehit kürt ölünce terörist

askerde vatan uğruna ölen kürt vatandaşımıza da kürt diyoruz biz.

sözlük yazarlarının şu an yaptığı şey

gözlük camı temizlemek

adalet mülkün temelidir

nizam-ül mülk'ün sözlerinden bir tanesidir.

sözlük yazarlarının şu an yaptığı şey

yazarların şu an yaptıkları işler entry yazıyom

samizdat

sadece belirli bir dönemi kapsamayan kitaptır. genel kültüre çok faydası vardır zaten soner yalçının kitaplarını çoğu edebiyat hocaları önermektedir. özellikler dershane hocaları. tabi fatonun dershaneleri dışında.

insancıklar

dostoyevski

Yazar eseri bitirir bitirmez bir arkadaşına (Grigoroviç) okutur, o da eserden o kadar etkilenir ki romanı hemen gecenin bir yarısı döneminin önemli şairlerinden Nikolay Nekrasov'a götütür. Romanı "başyapıt" olarak tanımlayan Nikolay Nekrasov, ertesi gün romanın el yazmalarını yakın arkadaşı ve döneminin saygın eleştirmenlerinden Belinski'ye götürür. Belinski de romanı kısa sürede okur ve roman hakkında şunları yazar:

iki gündür kendimi bu kitaptan uzaklaştıramıyorum. Yeni bir yazar, yeni bir yeteneğin kalemi bu; onu tanımıyorum, kimdir, neye benzer bilmiyorum ama bu roman Rusya`da hayatın sınırlarını öyle kahramanlara veriyor ki bize, bundan önce hiçbir yazar bu kadarını düşlerinde bile göremezdi...Rusya yeni bir Gogol kazandı". Olaylar o kadar hızlı gelişir ki Dostoyevski bile buna şaşırır. Roman Dostoyevski'nin büyük umutlarıyla yayımlanır ve Dostoyevski bir anda tanınan bir yazar durumuna gelir. Böylece daha ilk eserinde başarıyı yakalar.

insancıklar, mektup-roman tarzında kaleme alınmış kısa ve toplumsal içerikli bir romandır. Dostoyevski'nin acıma duygusu daha bu ilk eserinde bile belirgindir. Roman, yaşlı bir katibin küçük bir kıza olan aşkını ve bu kıza karşı gösterdiği saygınlık çabalarını konu alır. insancıklar Dostoyevski'nin ilk yapıtı olmasına rağmen en önemli romanlarından biri sayılır.

osman zolan

denizli belediye başkanı. 5 senedir kazılmadık yeri kalmadı lan.

türkiye nin en iyi belediyesi ve belediye başkanı

en iyisini değilde en ballısını söyleyebilirim. denizli belediye başkanı osman zolan. nihat zeybekçinin vekil olmasından sonra yerinede getirilen başkandır.

günün sözü

Oksijen ve kelimeler parasızdır, insanlar işte bu yüzden hesap yapmadan kullanır bunları.

dinin nedir sorusuna laikçiyim diye cevap vermek

hiçbir akıllı insanın bu şekilde cevap vermiği gerçeği var. bilmem anlatabildim mi.

iyi uykular sayın seyirciler

okununca vay canın dedirten kitaptır.

emek kitapevi

denizli ilinin en çok müşteri kaptığı birinci ve ikinci el satış ve takasın olduğu mütevazi kitapçıdır. denizli merkezinde bilmeyen yoktur.

deliliğe övgü

zülfü livaneli'nin başucu kitaplarımdan birisidir dediği eserdir.

sözlük yazarlarının en son aldığı kitaplar

erasmus - deliliğe övgü

sözlük yazarlarının itirafları

2 senedir bir platonik sevgilim var. tamam iyi güzel. ben onu görmediğim sürece herhangi bir problem yok. ama iki saniye görünce bütün dengem bozuluyor arızaya bağlıyorum, burada da bir sorun yok. afenersin 500.000 nüfusu olan ilde ben bu kızı 2 günde bir neden görmek zorundayım kardeşim.

hasan ali toptaş

sonrabahara doğru yeni bir kitap çıkartacak olan yazardır. merakla beklemekteyiz.

kürk mantolu madonna

etkileyici ve bedbaht son.