entry'ler (45)

sözlük yazarlarının ruh halleri

karnı doymuş.

sözlük yazarlarının siyasi görüşleri

girilen 60 entrynin 30unun sahibinin ampüle gönül verdiğinin kesinliğinden bahsetmiyorum. bahsedeyim mi?

ankara ya kürt seddi kurulması gerektiği gerçeği

bu dahil bütün genellemeler yanlıştır yorumunu yapmamı gerektiren başlık ve kürtlere develerle girmeyi denemelerini önermek gerek o zaman çok isteniyorsa. develerle ankara'ya girilmiyor. denedik. olmadı.

ben bir sey yaptim

derdime dönersek
(bkz: http://fizy.com/tr#s/1ahufj)

profil fotoları sadece suratları olan kızlar

kiloludur ama yüzü de güzel demek ki. bu arada hem kilolu hem çirkinse foto koymucak mı?

sevgililerin birbirine hitapları

bayır gülüm.

iyi sabahlar sözlük

yeni başlayan bir gün yardımcı olmuyor.
uykusuz geçen gece yardımcı olmuyor.
gittiğim şehirler, tatiller, yeni yüzler...
aldığım kararlar, bozduğum kurallar, kendime yenildiğim günler...
yardımcı olmuyor sözlük.
olmuyor.

acı çekerken dinlenecek şarkılar

orhan ölmez söylesin: aşk beni sevmedi

yaran anne diyalogları

ben: ay anne feci yağmur yağıyo he.
annem: yağsın elleme.

biten uzun ilişki sonrası sapıtma süreci

biten ilişkiyi kimin bitirdiğine göre şekil alacak bir süreç. sen bitirdiysen az sancılı geçer. hatta keyif tadı bile olur bazı bazı. durumuna göre değişir tabi. ama terkedildiysen eğer, hem ilişkinin bitimi ve hem terkedilmişlik bu süreci zora sokar. özlem en tatsız yanıdır. yalnızlık çok sıkar. arayışlar başlar. yerine yenisini koyma arzusuyla, sıcacık gönlün soğuyamaması çelişkiye sokar. giden sevgilinin sıcaklığı da gitmeden başka denizlere açılamayacağından insan, üzülür çok. bazen de ağlar. kişisine göre değişir. dua etmek gerekir bol bol. hazır ramço ayındayız. tamam ağlamıyoruz.

uyuyamama nedenleri

kilo alıyorum. yemekten sonra yatınca noluyo? kilo alınıyo valla. açıyorum televizyonu. haberleri falan. geçip karşısına az hareket yapıyorum. internette dolanıyorum. ama gözümden uyku aksa da uyuyamıyorum. ramço ayındayız malum. kilo alıyorum!

halil sezai paracıkoğlu

sesi çok çekici. kendisi de yakışıklı sayılır. olmasa da karizma biri. şarkıları iyi. besteleri sözleri falan da baya iyi. ama hepsinden önce sesi iyi adamın, yorumu iyi. sıktı fakat. dinle dinle cılkı çıktı. yeni şarkılar yapsın, albümü çıksın. konser versin, klip çeksin. ünlü olsun, duyulsun.

ben bir sey yaptim

hoş bulduk.

afrika ya balık verme balık tutmayı öğret

balıktan kastı bildiğimiz balık olmayan başlık.

facebook insanı

paylaşımcı kişi.

afrika ya yardım kampanyası

5 lirayla olacak şey değildir arkadaşlar. pamuk eller cebe hadi...

afrika ya balık verme balık tutmayı öğret

şu an gereksiz girilen polemik. aciliyeti olan şey bu değildir. şimdi balık verme zamanıdır. geciktirmeden. ölü çok. ölen bebek de çok çocuk da çok. açlıktan. o kadar aç insana şu an balık tutmayı öğretmek imkansız. balık yetiştirmek gerek imdatlarına. hem de hemen. elimizden geldiği kadar çok ve acil.

afrika sel altında

haberlerde gördüm. bi çadır. çadırın ufak çıkışından iki çocuk dışarı bakıyo. yağan yağmura. yağmur şarıl şarıldı. biri 9 yaşlarında. oy diğeri 3 mü ne. çaresiz gözleri öldürdü beni öldürdü. kameranın kendisini çektiğini görünce ufağımın dudağı titredi. canım... gözleri doldu. benim gözlerim doldu. bunları yazarken "la alegria" çalması da beni etkiledi şimdi. ağlasam mı napsam?

kimsiniz sorusuna alternatif cevaplar

biz kaç kişiyiz?

yasmin levy

en iyi şarkısı la alegria olan israil asıllı süper müthiş sesin sahibi. ibrahim tatlıses ve kubatla da düetleri var. şeker bi şey.