bugün

entry'ler (85)

her israil saldırısı sonrası hitler popülarizmi

1.Uluslar arası sulardaki katliam insanlık suçudur.
2.Kapitalist sistem ve türlü anayasalar suçluları yargılayacak kapsamlara sahip değildir.
3.israil protesto edilirken diğer bir katilin haklı olduğunu söylemekte insanlık suçudur.
4.Yaşananlar yalnızca "Filistin ve israil Sorunu" değildir Bu yüzden tepkiler "ırksal yada dini" değil öncelikli olarak insanın en doğal hakkı olan Yaşama Hakkı üzerinden yeniden örgütlenmelidir.

pi

Fabrice Bellard isimli bir bilgisayar uzmanı tarafından bulunan pi sayısı bir önceki kayıtlarda yer alan Pi sayının değerine göre tam 123 milyar basamak daha fazla hesaplanmştır. Bu işlem için bir masaüstü bilgisayar kullanan Bellard, pi sayısını bulabilmek için bilgisayarın tam 131 gün boyunca işlem yaptığını ve hesaplama için 1 Terabyte'tan fazla depolama alanına ihtiyaç duyulduğunu ifade ettmiş. Böylelikle pi sayısının basamak değeri 2.7 trilyona yaklaştı.

yedinci neslin darbe yapıp birinci nesil olması

beraberinde "silivri zirvesi"yle sonlanacak eylem!

bilgisayar kasasının ses çıkarması

Okunduğu anda huzur bozan başlık. Şöyleki; farkında değilken huşu içinde karşınsında durmaktaydım lakin başlığı okurduktan az sonra kasaya müdahale etmeme sebep olacaktır. *

en güzel kız isimleri

(bkz: saatli maarif takvimi)

özel üniversite öğrencilerinin ezikliği

özel üniversitede okuyamayan öğrencilerin içinde biriken kini sözlük yoluyla birazda olsun hafifletmek adına açılan başlık *

burun karıştırmak

toros kullanıcılarının istisnasız olarak katıldıkları bir eylem biçimi. *

başlıkları alt alta okumak

galatasaray ın fenerbahçe üstünden prim yapması (3) ...
allah ın varlığına en büyük delil (9) ...

atari

Mahalenin, yurtdışında akrabası olan tek çocuğu olmamdan kaynaklı evimize girdiği andan itibaren 7li 10lu mahalle gençliği guruplarını çeşitli saatlerde ağırlamamızı gerektiren ecnebi teknolojisi. Annem nefret etsede mahallede arkadaşlarımın kahramanı olmasına sebep olan cihaz. * * *

kala

Şarjörle beslenen, havayla soğuyan, barut gazının geri tepmesi icra yayının ileri itmesiyle çalışan, tek tek ve seri atış yapabilen tek erin en yakın muharebe silahıdır. Usta ellerde 21sn.de sökülüp toplanabilen güzide bir mekanizmaya sahiptir

çocukken alınan tadın şu an alınamadığı şeyler

Leblebi tozu yemek ve yerken yusuf diye bağırmak. **

hem ateist olup hem de cuma namazina giden insan

Kültür araştırması yapan ateist yazar.

fakiri daha fakir zengini daha zengin yapmak

Zenginin robin hood'u rte'nin prensibi...

sevgiliye son sözler

BENCE SEN DE ŞiMDi HERKES GiBiSiN

Gözlerim gözünde aşkı seçmiyor
Onlardan kalbime sevda geçmiyor
Ben yordum ruhumu biraz da sen yor
Çünkü bence şimdi herkes gibisin

Yolunu beklerken daha dün gece
Kaçıyorum bugün senden gizlice
Kalbime baktım da işte iyice
Anladım ki sen de herkes gibisin

Büsbütün unuttum seni eminim
Maziye karıştı şimdi yeminim
Kalbimde senin için yok bile kinim
Bence sen de şimdi herkes gibisin

334 (1918) - Yaz - Kadıköy

Nazım Hikmet ran

zeki ve yakışıklı olup sevgilisi olmayan erkek

nietzche kadınlar sevdim zaten yoktular önermesini benimseme durumu.

aşk acısı çekenlere tavsiyeler

Tavsiyeye gerek yoktur. Aşkın acısıda güzeldir. O an için öyle gelmeyebilir lakin böyle zamanlarda acı, insan olduğunun bi kanıtıdır. illa tavsiye vermek gerekiyorsa acının tüm hücrelerde yaşanmasını tavsiye ederim. Hatta belirli bölgelerde yoğunaştırılıp kanıksanması daha farklı bir haz sunar aşık kişiye. Fakat kalpte yoğunlaştırmak kendini kandırmaktır.

gölge

Mehmet Güreli'nin yönettiği, peyami safa'nın Selma ve gölgesi adlı eserinden uyarlanan ve katıldığı bir çok festivalden eli kolu dolu dönen 20 martta vizyona girecek olan merakla beklediğim film.

http://www.golgefilmi.com/golge_tr.htm

8 mart

Hoş Geldin Kadınım

Hoş geldin kadınım benim hoş geldin
yorulmuşsundur;
nasıl etsemde yıkasam ayacıklarını
ne gül suyum ne gümüş legenim var,
susamışsındır;
buzlu şerbetim yok ki ikram edeyim
acıkmışsındır;
beyaz ketenli örtülü sofralar kuramam
memleket gibi yoksuldur odam.

Hoş geldin kadınım benim hoş geldin
ayağını basdın odama
kırk yıllık beton, çayır çimen şimdi
güldün,
güller açıldı penceremin demirlerinde
ağladın,
avuçlarıma döküldü inciler
gönlüm gibi zengin
hürriyet gibi aydınlık oldu odam...

Hoş geldin kadınım benim hoş geldin.

Nazım Hikmet RAN

Bu vesile ile tüm kadın sözlük yazarlarının 8 mart dünya emekçi kadınlar gününü kutlarım...

winston a alternatif ogrenci sigaralari

Maraş tütünü, hazır filtre ve filtre doldurma makinası. * **

zihinleri sarsan felsefi akimlar

teizm mesela.