bugün

entry'ler (240)

öğretmenlerin efsane sözleri

gonuşmaaaaa...

galatasaraylı olmak

abdurrahim albayrak'ın saray ziyareti sonrası yaptığı ve vıcık vıcık yağ kokan açıklamadan sonra utanılacak olandır.

türk tarihinde sevmediğiniz liderler

yavuz sultan selim.

türk tarihinde sevmediğiniz liderler

M. Kemal Atatürk ve Cumhuriyet'in kurucu kadrolarını severim.Sevmeyenlerin cevaplamaması gereken sorudur.Sevmeyenler ve kendini Türk zannedenler gidip Rum tarihinden örnekler versinler.

yazarların sahip olmak istediği hayvanlar

olması imkansız ama dinozor... *

hastası olan sözler

Sen batan bir güneş,ben yollarda çilekeş
Aşıksan vur saza,şoförsen bas gaza
Aşk bir otobüstür binmesini bilmeli,son duruğa gelmeden inmesini bilmeli...v.s... *

yabancı müzik dinleyen özentidir

dünyanın en iyi anlatım dili, insanın kendi anadilidir...barış manço

özür dilerim senden ateist kardeşim

alevilerden de dilenirse sağduyulu olarak nitelenebilecek olan davranış.maraş,çorum,sivas ve gazi desem bişeyler ifade eder umarım.

kadının erkeği karşısında tavrı ne olmalıdır

hakettiği gibi davranmalıdır.olumlu yönde de olumsuz yönde de olabilir.

müslümanım demenin verdiği gurur

hangi dine mensup olursanız olun.o dinin mensubu olmak değil;o dini doğru yaşamak insana huzur verir.gurur bir dinde olmaması gereken bir kavramdır.illa gurur duyuluyorsa da allah(c.c.)'ın yolladığı ve hz. muhammed(s.a.v)'in tebliğ ettiği dinle gurur duyulmalı.tayyip erdoğanla aynı dine mensup olunması nedeniyle gurur duyulması veya gurur duyma derecesinin artması ise akıl tutulmasıdır.

uludağ sözlük sigara içmeyen yazarlar derneği

e beennn... *

cumhuriyet halk partisi

"soyuyorsa beni soyuyor;sanane","allahın tüm vasıflarını toplamış bir lider" veya "gözümle görsem inanmam" diyen bir kesme ne yapsa boş olan ve o kesimden asla oy alamayacak olan parti...

hallac ı mansur

Ben Hakk'ım(En-el Hakk) dediği için Abbasi yönetimince derisi yüzülerek parçalanmış olan büyük mutasavvıf...En-el Hakk derken kastı;Allah kendi güzelliğini,kendini nurunu kullarına yansıtmıştır demektir.Ancak;karşısındakiler onu anlayabilecek zeka,bilgi ve algı seviyesine sahip olmadıklarından,bu sözü düz mantık yorumlamışlar ve onu katletmişlerdir.ortada bir cehalet varsa bu hallac-ı mansurun değil,yöneticilerin cehaletidir.

yazarlara göre gelmiş geçmiş en iyi 5 türk dizisi

1-Süper Baba
2-ikinci Bahar
3-Kaygısızlar
4-Ekmek Teknesi
5-Bizimkiler.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

fikret kızılok - biz yanarız.

amerika yı kolomb değil müslümanlar keşfetti

kolombun arkasında kesin paralel yapı vardır.

barış manço nun en ironik şarkısı

tek bir şarkı ile ifade etmek güçtür.iyi bir kültürül taşlama içeren acıh da bana vir'i de ben ekleyeyim.

semih kaya

en büyük hobisi, kendi kalesine gol atmak olan futbolcu.

türkiyedeki iş güvenliği

Türkiye'de iş güvenliği diye bir kavram yoktur.sadece şans eseri yaşamak vardır.bu;çalışanlar için de geçerlidir,normal sokakta dolaşan bir yurttaş için de geçerlidir.

yazarların ezberledikleri ilk yabancı şarkı

barış manço - nick the chopper.