entry'ler (5)

orta asyadan geldik hikayesi

birçoğumuz için yalan olan hikayedir. cengiz cinnioğlu başta olmak üzere bir grup bilim insanı türkiye halkının genetik kökeni hakkında (bkz: haplogroup) testi yapmıştır. sonuçları vikipedi'de yayınlanır.
http://tr.wikipedia.org/w...C4%B1n%C4%B1n_k%C3%B6keni

haplogroup

moküler evrimin içerisindedir. yaklaşık 150.000 yıldan beri modern insan dünyanın farklı bölgelerine göçerek yeryüzünün hakimi olmuştur. bu göçler sonrası ortak atadan gelip küçük mutasyonlar geçiren oğulların sahip olduğu benzer haplotiplerin gösterildiği gruptur. haplogrup bilimi "y kromozom haplogrup" ve "mitokondriyal haplogrup" olmak üzere iki bölümde incelenir. dnamızdaki y kromozomu oğul döle sadece babadan gelir. mitokondrilerin basit de olsa dnaya sahip olduğunu biliyoruz. işte bu bilgiyle beraber şunu söyleyelim; mitokondri dnalarımızın tümü anneden gelir. yani y kromozom haplogrup sadece babanın haplogrubunu, mitokondriyal haplogrup ise sadece annenin haplogrubunu gösterir. haplogrup şunu açıklar; sen milliyetim şu bu desen de biyoloji senin kesin olarak nerenin ve hangi yörenin insanı olduğunu ve hangi göçler sonrası orada olduğunu gösterir.
ben anlamadım özet geç derseniz. türkçe bir site güzel açıklamış; insanları biyolojik olarak bir aile görelim. bu aile ağacının kökü afrikalı gara guru adem babamız ise, dalları haplogruplardır ve yaprakları haplotiplerdir.

çocukken yapılan salaklıklar

alaturka tuvalette dışkıladıktan sonra ürünü bir şeylere benzetme.

666 entry

sıradan bir giridir. belki sevgiyi, barışı, iyiliği anlatacak. anlamı sen katıyorsun ben bir şey diyor muyum.

iki kadın arasında tercih yapamamak

elini çabuk tut ikisi de kaybolabilir gözden, meşe yaprağı gibi kalırsın tanrım korusun.