bugün

entry'ler (26)

ben bugün bunu bir kez daha anladım

ben adam olamazmışım.

kurban bayramını kutlamak için 28ekimi bekleyentip

ikisini bir arada çıkarayım diyip kendince akıllı olduğunu sanan insan tipidir. hadi hayırlısı.

aldatan kadınlar anlatıyor

bir kadın asla aldattım demez; sadece "söylemedim" der.

hesap ödeneceği zaman tuvalete giden kişi

bir lira olan dolmuş ücretini sana kitlemeye çalışan kişiyle aynı kişidir. aduket ile öteleyin onu.

dershaneler kapanırsa olabilecekler

mershane olur etüthane olur ne bileyim, başka bir kimliğe büründürülür; hiç de bişey olmaz.

bakır yumurta tavası

yumurta bu tavada en sağlıklı ve lezzetli halini alır. an itibariyle derin derin iç çektirir. *

öz eleştiri yapmayan insan

yaptığı hataların sebebini her daim başkalarında arayan insan tipidir.

"Bizim yanlışlarımızın sonuçları yalnız bizi ilgilendirir olarak kaldıkça öz eleştirimiz güzel karşılanabilir."

M. C. Anday

eski adamların söylediği doğru sözler

dedelerin, ninelerin sözleridir.
"önce ekmek sonra tokmak."

orospu çocuğu olmak

tamamen kişiye özgüdür. anneyle uzaktan yakından bi alakası yoktur.

bilmediği konu hakkında yorum yapan insan

yurdum insanıdır.

ilkokulda dağıtılan skandal kitap

milli eğitim bakanlığının artık iyice saçmaladığının kanıtıdır. o küçük çocuklardan kaç tanesi "acaba bu yazılanlar doğru mu?" diyip araştırma yapabilecek beceriye sahiptiler bilemiyorum; bi kaç tane vardır diye umut ediyorum.

albert einstein

(bkz: #88166)
dünyayı değiştiren insanlardan biridir. lütfen iyi bilmediğimiz konular hakkında bu tarz yorumlar yapmayalım. Nitekim insanları yanlış yönlendirebilirsiniz.

en yakındaki güzel kadını kıskanmayan türk kızı

mutlaka ondan daha iyi olduğunu düşündüğü özellikleri olan kızdır. zira kız kısmı kıskandığı güzel kızla arkadaş olamaz.

19 yaşında hala bakire olan kız

acemi askerlik dönemidir. kaybetmeden önce bişey yapar umursanmaz, kaybettikten sonra yapar; pişmanlıklar başlar.

eski sevgiliye tekrar sarkmak

sigortada tutulanlardan karşılık alamadıktan sonraki "ya tutarsa" ümidiyle yapılan eylemdir.

akp chp bdp

halkımıza haktır dedirten insanların kurduğu üç partidir.

yazarların yunanistan a itelenmiş nikleri

Athamas.
Phrixus ve Helle'nin babasıdır.

deniz gezmiş

Kimsenin beynimden çıkaramayacağı, çağlar boyu unutulmayacak bir ideolojinin sembollerindendir.

üniversiteyi kazanmak için ideal yaş

yirmidir. kendini koruyabilme yaşıdır. keşke dedirtmez, az zararla mezun olunabilinir.

sevgilinin burnu

kokunla onu sana bağlayan, huzur aracı, uyku ilacını aldığı organıdır.