bugün

Mutlu ve huzurlu bir hayatın varsa evlenme zaten.

insanlar bunun için evlenmiyor mu?
en büyük ironiye parmak basılmıştır. bu kadarn yalnız varken ne kadar yalnız insan var çevremizde. ateyizler buraya bi gelin amk ya.
evleneceğin kişiyi çoktan seçmişsen ve hayatında o yoksa.. hayır ağlamıyorum.
http://galeri.uludagsozlu...%C4%9Fini-anlamak-451740/
hicbir zaman duzgun insan iliskisi kuramayacagini farkeden insanin aklina gelen cumle.
Kariyerinde zirve yapan insanın düştüğü durumdur.
bir kaç gün önce kafama dank edendir.

son umudum, gerçekten hoşlandığım,

tanımak ve birlikte mutlu olmak istediğim son insanın da

aslında beni sevmenin milyonlarca ışık yılı uzağında olduğunu görünce.

bunun için isyan etmiyorum.

bu hayatın kuralıdır.

kötüler her zaman kazanır ve iyiler kaybeder...
uzun süreli ilişkiden çıktıktan sonra minimum 1 yıl bu psikolojide olur insan.

ama levent yüksel in dediğini kulak arkası etmeyin.

(bkz: sana söz yine baharlar gelecek)
1 kez evlenmeyi düşünüp düşündüğüm kişinin boş çıkması yanlış seçim yaptığımı 3-4 sene kadar bi zamandan sonra fark edince Anladığım şey...
(bkz: evde kalmış yazarlara tavsiyeler)

ümitsizliğe kapılmamak gerekir, nasip alın yazısı bu nerde ne zaman kapını çalacağı belli olmaz.
anın tadını çıkarmak için sebep aramana gerek kalmadığın an.
henüz 25 yaşımdan anladığım gerçek. kendimce sebeplerimse şu.

1. kafa yapım uygun insan yok,
2. çevremde istediğim yaş kriterlerinde bekar kişi yok,
3. ben malım amk kim beni isteyecek.

bazen diyorum yap işte bi sevgili kendin gibi düşünen, takıl kendi çapında. ona da güvenemem amk ben. zaten bunu bulsam evlenirim *

çok aşık olmak lazım çok...
Memen var mi? Var.. Eee? Uc gun sonra yüzüğü takarlar gelinlik bakarsın. Ya herkeste ayrı bi dert arkadaş.
34 yaşındayım aynı durumda sayılırım. Pes etmedim henüz.
30 lu yaşların başındayım aynı dusuncedeyim.
34 yaşındayım ve hala tedirginim,
Bence gereksiz bir düşünce. Sonuç olarak kişinin kendisi hakkındaki hayırlı olanın ne olduğunu bilmediğini düşünürsek ve bir de kader inancımız var ise gücü kudreti her şeye yeten yaratıcı her hangi bir zamanda kullarının evlenmesini sağlayabilir. Ama işte isteğimiz illa evlenmek değil hayırlı birisi ile evlenmek hatta evlilik bizim hakkımızda hayırlı değilse evlenmemek.
hayatınızda biri yoksa, 24'ten sonra başlayan histir. yaşıtlarımın 1 yaşında çocukları var ühüüü diye triplere sokar kadınlarımızı özellikle. işte yar.k gibi evlilikler yapılmasının temel sebebi bu histir. evlilik aceleye getirilmez.
Ben anladım bunu. Başlarda biraz beni üzse de zaman geçtikçe alışıyorum bu duruma.
bir sene önce karşımda gözleri dolu dolu bana ben seninle bir gelecek planlıyorum diyem kişi bir sene sonra seninle bir gelecek düşünmüyorum demişti. Herhangi bir aşk acısı hissetmeden bu fikre sahibim. insan evlenecek kadar nasıl güvenir ki.
Her şeyin bir zamanı vardır merak etmeyin. Bir insanın zikri ne ise fikri de odur. Misal ilkokuldayken üniversiteye kadar gideceğinizi hayal ediyor muydunuz. Bu da böyledir bir bakmışsınız bir çocuk size baba/anne diyor.