entry'ler (130)

bjk sayesinde yabancı futbolcu ihtiyacı karşılamak

sakat bir futbolcunun sözleşmesini dondurmak yerine sezon sonuna doğru sakatlığı geçeceği için bir sonraki seneye hazır olması ve futbolcunun idmanlarını tam yapmasını sağlayan bjk nin akılcı politikası. ayrıca sözleşmesi dondurulsa da kalan ücreti verilecekti. bjk nin ve ibb nin mutualist politikası.

filip holosko

bedelsiz olarak i.b.b ye kiralanan eski bjk li futbolcu.

özlü sözler

bir kadının neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterirmiş.

üniversiteler hükümdar ve ailesinin ortak malıdır

siyasi söylemde bulunursanız atarım sizi okuldan (okulumdan) diyebilen insandır.

sözlük yazarlarının anlam veremediği şeyler

bunun neden merak edildiğine anlam veremiyorum.

kubilay olayindan sonra atatürk ün tepkisi

ayrıca ulu önder, menemen' i değil o olayları yaşatanları yargılamıştır.

kubilay olayindan sonra atatürk ün tepkisi

hükümetin menemen olayları sonrasındaki kararı: “artık bu adamların köküne kibrit suyu dökülmesi gereken zaman gelmiştir. bizzat mahkum kabul ettiğimiz menemen’de bir hadise çıkarılacak, hadiseye rejime karşı kıyam süsü verilecek ve ondan sonra sürek avı halinde din elebaşıları devşirilip birer birer ezilecektir.” unutmayalım ki bu olay bazı ülkeler tarafından da kışkırtmalarla ortaya çıkmıştır. 28 kişi idam edilmiştir olay sonrasında ve idam edilenlerden biri josep adında bir yahudidir. devletçe de böyle bir olay çıkaralıcağı tahmin ediliyordu ve o yüzden yedek astteğmenler bile gönderilmiştir o bölgeye. ne yazıkki mehdilik iddiasındaki bir sapığın ardında, esrarkeş serseriler menemene girmiş ve giritli mehmet, kubilay' ın kafasını bağ testeresiyle keserken ayılabilmişlerdir. sonrasında ise hani bizim paramız? hani bize para verilecekti diyerek ne kadar da kriptolarla dolu bir cinayet olduğunu anlattı bizlere. ayrıca atatürk genç subayı devlet olarak gördüğünden bu olayı bir rest olarak görüp menemen' in adam edilmesi gerektiğini düşünmüştür ve gerekenleri yapmıştır.
(belgeli bir şey yazdim eksikler olabilir, yazimda da hata olabilir ama kötü oy veren arkadaşın amacını anlamış degilim doğru herzaman doğrudur.)

şehit asteğmen kubilay

atilla ilhan` ın atatürk adlı şiirinde ismi geçen ve hainler tarafından şehid edilen türk subayıdır.
(oy veren arkadasi anlamadim nesi yanlis bunun)

sigarayı bırakma nedenleri

para bulamamak ve artık ağzının sigara bile kokmamasi.

sözlük yazarlarının ilginç lise anıları

uzun eşşek oynarken arkadaşının veya kendi pantolonunun yırtılması her erkeğin hafızasında bulunan bir anıdır.

2 000 tl maaşla çalışan polis memuru

2000 tl' yi az gören zihniyetin acıtasyon yapması. düşünün ki polisler sadece istanbul, izmir, ankara gibi pahalı şehirlerde görev yapmıyorlar. o küçümsediğiniz 2000 lira ile 3 aile geçiniyor anadolu'da.

deplasmanda tuvaleti kullanmak

ha bir de lavaboda peçete bulamamak veya orayi pisletmek gibi bir durumda vardır.

deplasmanda tuvaleti kullanmak

misafirliktesinizdir ve çok sıkıştığınız anlarda tuvalete girmekle girmemek arasında kalıp sonunda girersiniz lavaboya. efendim muhtemelen wc oturma odasına yakındır ve çıkacak olan seslerden korkarsınız ve çıktığınızda suçlu bir çocuk gibi yüzünüz kızarır.

öyle bir geçer zaman ki mete ergeni

sorunlu bir kişilik. esasında zaten kişliği oturmamış bir çocuktur. ergenlik sorunları ve ailevi sorunlar bunu tetiklemiştir.

sesine aşık olunabilecek erkekler

(bkz: asinti)

sözlük yazarlarının ruh halleri

hafif çakır keyf.

bir ilişki sorunu olarak kontör

zaman zaman en çok yaşadığım sıkıntı olmuştur. özellikle kredı ve burs için ayın 7 sini bekleyen bir öğrenci olarak o ayın ilk haftası sıkıntı olmuştur herzaman.
'sevgilim sinemaya gidelim mi?
vizyonda güzel film yok hayatım boşver, ayın 7 si gibi gelcek diyorlar o zaman gideriz'
diyen sevgililer tanıdım ki kontur sorun olmaz mı be hey öğrenci kardeşlerim..

ne dediği anlaşılmayan adam

içmiş bir adam da olabilir. an itibari ile jack ve öküzgözü etkisiyle kendi dediğimi bile anlayamayan bir adam olarak tek sebebp olarak bunu söyleyebiliyorum. maldanamın içmemiş hali ile benim sarhoş halim eşit desene yazar kardeş.

atatürk sayesinde prim yapmak

şekil A'daki gibidir.

cüzdanında para olmayan adam

"kıroyum ama para bende" vecizesini çok sever ama hep palavradır onun için bunlar. parasızken de eğlenmeyi isteyen insandır. zira en heyecanlı ve unutulmayacak maceralar cepte beş kuruş yokken yaşanır.