bugün

entry'ler (149)

adnan oktar dan yaran cappuccino esprisi

o değil de oradaki kadınlar neden kahkahayı basmış? anlayan varsa bana da anlatsın.

elde sigara ile babaya yakalanıldığında ilk söz

sigara üstün hızla yok edilerek "içmiyordum baba" diye korkudan cevap verilir bazen. oysa ki buram buram ağızda kokan sigara dumanının kokusunun 2 metre öteden bile alınacağını hesaba katmamıştır. geçmiş olsun.

erkek değilmisiniz hepiniz aynısınız diyen kadın

hepsini nerden tanıyorsun diye sorulan soruya cevap vermesi beklenilen kız.

eski sevgiliyi yeni sevgilinin önünde dövmek

kişinin yeni sevgilisinin de artık eski sevgili kategorisine dahil olacağını bilmeden yapılan eylem.
edit: az önce ki açtığı başlığa bakarsak yazarın sevgilisinden yana sıkıntısı olduğunu anlayabiliriz. sinirini sözlükten çıkarmak.
(bkz: bizim suçumuz ne)

sevgilisini aldatmayan yüz karası

bize bir şeyler anlatmak istiyor.
(bkz: açtığı başlık yüzünden eksi oyda tavan yapacak olan yazar)

ilk görüşte allah a inanırım

kendinle çelişiyorsun, görmediğin onca şeye inanırken üstelik.

kızların ayar verme çabası

1- ayar, kişinin söylediği ya da yaptığı densizlikleri ile haddini aşması sonucunda karşı kişiden alacağı susturucu ve bazen ölümcül tepkidir.
2- karşıdaki insanın dozunu kaçırdığından az biraz fazladır. alabildiği kadar un katıp kulak memesi kıvamına getirirsek daha iyi olur.
3- 1. madde de anlatmış olmam lazım.
4- yok öyle bir şey. karşıdaki kişinin densizliği kız erkek olarak sınıflandırılamaz yoksa başlığı açanla aynı kategoride olur insan.
5- Allah'ın işine karışmamak lazım. sonuçta herkes eşit yaratılmamış değil mi ?
6- niye güzel güzel geçinmek dururken insan dengesizlik yapıp ayar vermeye sebep olur ki ?

sözlük yazarlarının çalmak istediği müzik aletleri

ney. evet,ney.

sevdiği halde ayrılanlar

eğer sevilen kişi aldatmışsa sevdiği halde bile ayrılır insan.
ne diyordu şarkıda "severek ayrıldık ona yanıyorum, unutmam o kokunu burcu burcu, ben yatak döşek hasta yatıyorum, sen gelmeden olamam ki taburcu"

yıllırdır görmediğin arkadaşın hala aynısın demesi

yalancılıkta kendini epey geliştirmişsin diyerek de cevap verilebilir. genelde de yalandır zaten.

bir bayan olarak her zaman bu ilkelcilerin karşısındayım. elbet bir gün biteceksiniz.

yıl olmuş 2013 ve hatta 2014 de gireceğiz ama halen ilkel çağdan günümüze kadar yaşamayı başaran mucizevi kişiler var. kadınları küçümseyen bir erkek söylemi bu başlık. kimin ne yapacağına ne zamandan beri karar verme cürretinde bulunuyor böyle şahsiyetler. ilkel çağda bitmeniz lazımdı.
(bkz: neden gülüm neden)

otobüste açılmayan camı açan erkek karizması

ay bir de kasıla kasıla yaparlar ya alıp camdan atası gelir insanın.

mustafa kemal atatürk e duyulan sevginin sebebi

olmayan duyguların sebebi de olmaz ki.

birinin duygularıyla oynamanın çok zevkli olması

kalbi olmayan duygusuz insanların yapacağı eylemdir.
(bkz: ee şimdi nolacak)

olsun adam namaz kılıyor

-eve karşı komşunun oğlu girmiş altınlarımı alıp kaçmış hulusiiii....!
+o çocuk namaz kılıyordu bişi olmaz kadın. altınları alıp şükür namazı kılmıştır kerata. helal olsun.
-ben şimdi ikinizin cenaze namazını kıldırırım hulusi.

akp yerine bdp iktidar olsa ne olurdu

efendi köle dönemi başlardı. aman be allah korusun demeyin öyle.

en iyi korku filmleri

kusursuz cinayet.

türk kızlarındaki koca göt sorunsalı

türk erkeklerinin kafasında taşımış olduğu "koca boşluk" kadar önemli olmayan bir söylem.
edit: bu önermeyi savunan erkekleri kapsıyor bu dediğim. yoksa genelleme yapmıyorum yanlış anlamayın.

sorularacevapverenadam

cevapların üstüne soru soramıyor mu bu adam ? her zaman cevap mı veriyor? yoksa ukala mı ? ya verecek cevabı yoksa, o zaman ne yapıyor? diye kafamda sorular oluşturan yazar. haydi bunları da cevapla.