bugün

Zıvanadan çıktı natodan çıksa ne yazar.
Akıllara meşhur fıkrayı getiren olaydır .

kadının biri kocasının cebinde bir fotoğraf bulmuş ve kim bu demiş.

adam da sevgilim demiş. diğer cebinde başka bir fotoğraf bulmuş bu kim demiş, adam o da ismailin sevgilisi demiş.

Kadın ben dayanamam buna şu anda seni terkediyorum demiş.

Adam da tabiki gidebilirsin , giderken mücevherleri, kürkleri, sana aldığım kıyafetleri, kredi kartını, ayakkabıları, yani parasını benim verdiğim herşeyi bırak öyle git demiş.

kadın fotoğraflara bir daha bakmış ,

bizimki daha güzel deyip kocasına sarılmış.

Yani nato'dan tabiki çıkabilirsin ama ......
hem türkiye hem de üye diğer ülkeler tarafından öyle kolay kolay alınamayacak karardır.

Nato'ya üye olmak sadece kullanacağınız silahlar, kıyafetlerinizle falan ilgili değildir. Bütün ordu ve ordunun herşeyi yani haberleşmesinden, şiflerlemelerin, saldırı ve savunma silah ve taktikleri, eğitimler, üstler ve bunların kurulma şekli vb. saymasının sayfalar tutacağı pekçok şeyi değiştirmek demektir.

Artı olarak politik ve siyasi taktik olarak olaya bakalım. Diyelim ki dedik ki biz natodan çıkıyoruz. Bunu yaptığın anda artık Nato seni düşman ülke olarak sayacak. Doğu Akdeniz ve Yunanistan olayları varken yapılacak en kötü taktiksel hareket natodan çıkmak olur.
Biz çikamayiz bizi anca atarlar.
su asamada cikmak riskli olabilir. sürüden ayrilinca acik hedef haline gelmekte var. stratejik düsünüp hamleleri yerinde yapmak lazim. duygular ile degil Mantik ile uzun vadeli düsünmeli.
"Natodan cikamayiz atarlar sadece" diye sikikleri görünce istemsizce kahkaha attim.

Eşeğe anlatir gibi anlatayim çünkü öyle anliyorsunuz.esekten farkiniz yok.nato da en güçlü ordu bakımdan türkiye 2.sırada boyle bir gücü saf dışı ederler mi hele hele rusya'ya karşı komiksiniz.
Neden varız bu NATO da anlamıyorum. Türkiye'nin kendisinden başka dostu yoktur. Ya adamlar yardım ister gideriz. Gerçi biz başı cekmezsek ölürüz.. Nato'dan yardım istenir ki görünene bakılsa biz istemeden yardıma gelmemeliler. Ama diyorum şu Amerika imiş Avrupa imiş bunlara bel bağlamayın. Çıkalım artık ya. Tutturuyor da tutturuyor. Her şey bizim lehimize..
su an yapmamasi gerekendir.
Amerka milliyetçisi lümpenleri rahatsız eder.
Şuanda Türkiyenin çıkarlarına ters düşer, ha abd gibi güçlü olursun natoyu dağıtırsın.
Desteklediğim durum. Nato'dan çıkıp önce her yere elma ağaçları dikelim , büyüsünler kızıl elmadan ısırık alalım , ötüken'e gidelim , new york'tan çıkalım , kılıç kuşanalım... bizde bu yüreg olduktan sonra allan izniyle dünyayı fethederiz.
Mumkun olmayandir. Ameriğa sonrasi uye devletler arasinda en fazla askeri guc bizde. Bakin muhimmat olarak demiyorum askeri olarak diyorum. Nato'nun karsisinda kasiktan dize kadar sallanan damarli rus yarragi var. Kimsede de onu alacak am ve got yok.

O yuzden raad olun. Turkiye'yi ab'ye almazlar ama nato'dan da atacak got yok suan.
bunu ciddî ciddî isteyen türkler embesildir, özellikle ulusalcılar. Ülkeyi götü başı açık hedef yapmaktır.
Aynen hatta svadya kralı kral harlaus'a da bağlılıklarımızı sunalım aq.
Nerde o gunler.
eger amerika turkiyeye saldirmak, isgal etmek isterse, nato falan dinlemez ,gene saldirir.
Sonucta nato amerikaya hizmet eden bir kurulus.

Ama eger natodan cikarsa, nato ile rusya papaz olurken amerika cikarlari icin rusyanin hedefine girmemis olur.

Sonucta iki ucu boklu degnek olsada, natodan cikmak bence turkiyeyi daha rahatlatir.

Zaten bu gidisle cikmamiza gerek kalmayacak, onlar kendileri cikartacaklr.
güncel Önemli Başlıklar