bugün

entry'ler (6)

gandalf muharebeye gelmek için neden 5 gün bekledi

çünkü gri gandalf beşinci günün şafağında ak gandalf olarak geri döndü.
moria'da balrog ile savaştı, kayboldu. sonunda ruhu, hiçbir silahtan zarar görmeyen ve beyaz ışık saçan ak gandalf olarak dirildi.

türkiyedeki ticaret anlayışı

türkiyede ticaret anlayışı diye bir şey yoktur. örneklemek gerekirse berber olmak için, terzi olmak için, marangoz olmak için çıraklık belgesi kalfalık belgesi ustalık belgesini almak zorunda bırakan sistem; tacir olmak için hiçbir belge, eğitim vs almanızı talep etmez. türkiyedeki ticaret anlayışının en büyük problemi budur.

şökk

açılımı, şu öküzü kurul kurtardı'dır.
(bunu baş tacı bir öğretmenimden öğrenmiştim.)

kredi kartı kullanmayan insan

parası varsa harcayan yoksa da ne yapalım kısmet değilmiş deyip yoluna bakan insandır. gerçekten ihtiyacı olmayan şeyler için dünyanın parasına taksit taksit borçlanmaz. maaş kartıyla internetten alışverişini de yapar, market harcamasını da öder. bilinçli tüketicidir.

kobe bryant

90'lı basketbol sevenlerin kalbinde taht kurmuş efsane nba yıldızı. kendisi hem saha içinde hem de özel hayatında her zaman örnek olmuş büyük bir sporcuydu. yaşadığı büyük sakatlıkların ardından yeniden sahaya dönmek için acı içinde yaptığı antrenmanlarla ve hayat felsefesiyle birçoğumuz için ilham kaynağı olmuştur. bir basketbol oyuncusunun bu kadar çok sevilmesi elbette tesadüf değil. Soma'da meydana gelen maden kazası için attığı twitte düşüncelerinin ve dualarının kazadan etkilenenlerle olduğunu yazmıştı, şimdi bizim de düşüncelerimiz ve dualarımız kobe, kazada vefat eden kızı ve diğer arkadaşlarıyla.
onun basketbolu bırakmasını bile henüz kabullenememişken vefatına inanmak gerçekten çok zor.
ışıklar içinde uyu kara mamba.

kibritçi kız

bir bu kibritçi kıza bir de pollyanna ya ayar oluyorum çocukluğumdan beri..