bugün

entry'ler (19)

hayatınızı feda edeceğiniz kişiler

Türklerin en eski dininin Şamanizm olduğu Batılı bilim adamları tarafından ileri sürülmüştür. 19. yüzyılın ikinci yarısında başlamıştı Batılı bilim adamların Orta Asya ziyareti. Bu ziyaretleri, araştırmaya dönüşmüş ve maalesef bugün yaygın bir yanlışı ortaya atmıştır. Orta Asya Türkleri hakkında araştırma yapan VV. Radloff, V. Verbitsky, A. Anohin gibi Rus araştırmacılar Türklerin eski dini için Şamanizm demiştir. Bu düşünceyi çürütmek ya da kanıtlamak üzere herhangi bir çaba olmadığı için günümüze kadar gelmiştir bu düşünce. Lakin işin aslı bu değildir…

düğünü adet kanamalı güne denk getiren gelin

O gün okulda tabi hemen en yakın kız arkadaşlara müjdeli haber verildi, birkaç ped hunharca katledildi, karnım ağrıyor şikayetleri yapıldı ve gün bitti. 'Vay be, aylardır kendimi hazırladığım şey bu muymuş' diye düşündüğümü hatırlıyorum. Adet olmanın herkes için neden o kadar önemli olduğunu anlayamamıştım. Hala da anlayamam ya, neyse.

kabe arabın olsun bize çankaya yeter

Kâbe islam tarihinden önce de vardı fakat savaş ve katliamlar ile üzerine çöktükleri ve sahiplendikleri, hatta ve hatta allahın evi dedikleri bir yer. Merak ediyorum insanlık mars'a yerleşmesi söz konusu olunca, allahın evi burada mı kalacak?

gelecekteki eşim şimdi ne yapıyor sorunsalı

Gelecekte eşimiz olacağını varsaydığımız karşı cinsten bir varlığı düşünmemiz, herhangi bir galaksiden geleceğini varsayabileceğimiz ve el sıkışacağımı rasyonelini düşünmek ile hemen hemen aynı .

oruçluyken zamanın yavaş akması

Uzay-zaman farklarının nimetlerinden biridir. izafiyettir, göreliliktir. Efe aydal'ın soru ve cevap yaptığı videolar geliyor aklıma her ramazan, sonra gülüyorum. Eğlendiriyor.

islam da heykel yapmanın haram olması

islam dininde de diğer dinlerde olduğu kadar saçma sapan literatürler vardır. (Resim, heykel, müzik) vb. Artık şaşırtmıyor, (bkz: Allahtan çok allahçı olmak) saçma!

rus kızlarında ne buluyonuz diyen 1 60lık kezban

Rus kızlarında "ne" değil, "neler" buluyorsunuz diye sorması gereken soru. Sözüm meclisten dışarı, konuşmayı söken her kezbanın hayatında en az bir kez kuracağı soru cümlelerinden banko bir tanesi budur. Rus rustur, sen de türksün neden taktın bu kadar be kezbanım?

tayyip erdoğandan nefret eden izmirli aile

Bunların sosyal toplumun yaşantısını neden kafasına çok taktığını merak ettiğim başlık. Arkadaşım seni neden ilgilendiriyor kimin nereye gittiği? 1. derece bir yakının mı? - Hayır değil. Ee daha ne lan?

sevgilin kucağına başını koyup yatmak

Ne kadar rahat, ne kadar yumuşak ne kadar huzur verici bir yerdir orası.

müslümanların en büyük problemi

Birden fazla probleminin ve bu problemlerin kendi aralarında büyüklü-küçüklü olduğunu gösterir.

oruç tutmayanların çektiği zulüm

Uludağ sözlük'ün yazar çevresi hep mi bağnaz diye düşündürür.

oruç tutmayanlar bir aylığına ingiltere ye gitsin

Nasıl gidiliyorsa yardımcı olmanızı rica edeceğim.

ışık hızı aşılabilir mi

Teorik olarak takyonların ışık hızından daha hızlı olduğu söyleniyor.

ukrayna

Hep gitmek istediğim, ama bir türlü gidemediğim yer.

sözlük kızlarının alayının kara kuru olması

Hepsini nasıl tanıdığınızı merak ettiğim durum. Bir taktiği var mı beyler? akhgsdklasd

bir kadını tahrik etmenin püf noktaları

Püf denince uçan beyaz tebeşir noktaları.

hayatımda kimseyi istemiyorum diyen kız

"Kimse" kelimesini kimlerle ve nelerle sınırlandırdığı ve kapsadığını düşündüren kız.

oruç tutmayan yazarlar silik yesin

Hani zorlama yoktu beyler bu nereden çıktı şimdi. ))

huzur islamda diye mesaj atan yazar

(bkz: Huzuru dinde aramak)
40 karakter girme zorunluluğu varmış.