bugün

entry'ler (8)

şeriat isteyen tatlı su müslümanları

ezkaza şeriatı getirmeyi başarıp belalını bulduklarında yapacakları ilk iş laik batı ülkelerine kaçmak olur. iki yüzlülük zor zanaat!

aşk acısı neye benzer

en sevdiğin ayakkabının tekini kaybetmeye benzer bence. elindeki tek ayakkabı bir işe yaramaz ama atmaya da kıyılamaz.

hayatın boka sarmaya başladığı yaş

benim için liseye başladığım 14. yaşıma tekabül ediyor. annemin okula kadar bıraktığı o güzel yaşların geride kaldığını ilk kez tek başıma otobüse binmek zorunda kaldığımda anlamıştım.

çocuk kız olunca olsun önemli olan sağlık demek

çocuk erkek olunca "gözünüz aydın", kız olunca da "olsun önemli olan sağlık". o erkek çocuğu doğuranın da bir kadın olduğunu kafası basamayacak kadar geri zekalı olan yaratık söylemi! eğer anne baba ellerindeki mucizenin değerini biliyorlarsa hayat o minik kız için bir nebze daha kolay olur.

kadın erkek ilişkisi yasaklansın

çok haklı ve doğru bir önermedir. bence de kadın erkek ilişkisi yasaklanmalı. en güzeli vejetatif üreme! kolundan bacağından bir parçayı gömeceksin toprağa hoop yeni bir insan çıkacak. hem böylece topraktan geldik toprağa gideceğiz olayı da netlik kazanır.

kız olsam çarşaf giyerdim

bir erkek olarak, islam dininin sana sağladığı haklara karşın kadınlara karşı daima tutucu ve baskıcı bir tavır sergiliyor olduğunun elbette farkındasındır. tuzun kuru, erkeksin ya nasılsa bol keseden salla dur!

yazarları kendinden alan şarkılar

Olmamış yaşamlar, eksik yarınlar
Hatırlatır hersey eski aşkları...
Yeni Türkü - Dönmek

izlediğim en iyi film

"Elinden tutuversem, benimle gelir mi?"
"Seninim işte.. alıp götürsene beni.."
Bunun gibi bir sürü repliği bünyesinde bulunduran, monologlarıyla büyüleyen Selvi Boylum Al Yazmalım tabi ki.