bugün

entry'ler (12)

kaleden kurtardığı prensesin mario yu reddetmesi

ne yazık ki adil olmayan dünyanın en temel düzenidir. mario keşke o prensesi o ejderha ile bıraksaydı. prensesler ejderha sever çünkü.

aşkım bırt yaptım bakar mısın popiş kokuyo mu

karşı tarafın kendine dikkat etmesi gereken soru kalıbı. ardından ne geleceğini tahmin edersin herhalde. bence kaçılmalı ağza s. çılmadan.

sözlük yazarlarının kötü huyları

her defasında duygusal açıdan kandırılıyor olmam. ve bir daha böyle olmayacak diyerek kendime yalan söylemem.

mesaj beklemek

beklenebilir ama yeter ki tüm hayat buna bağlıymış gibi yaşanmasın. çünkü beklerken geçen zaman ciğerlerinizden, hücrelerinizden, umutlarınızdan götürüyor. bekle ama hayatı yaşarken bekle. Böylelikle ummadığın bir yerden de gelebilir o mesaj.

karantina günlükleri

sevgilimle ayrılmama sebep olan günler serisi. bir süre uzak kalmak ve kendini sosyal medyaya atmasıyla aklının çelinmesi ve yeni hayatlara yelken açmasına sebep olmuştur bu durum. belki de zaten gidecekti bu bahane oldu diyebilirim ama sonucu değiştiren bir şey olmuyor.
çok şey aldı benden bu karantina.

bir özeleştiri yap

hiç bir romantik ilişkim düzgün gitmedi. gerekenden daha fazla değer verdim. elinden tutup ayağa kaldırdıklarım en ağır darbeleri vurdular hep. ama her ne olursa olsun, yaşadıklarım yolumdan döndüremedi. şimdi olsa yine elini uzatan ben olurum, acı ki yere düşürüleceğimi bile bile. belki de böyle yapmamalıyım diye düşünmeye anca başlayabildim. doğru mu bilmeden.

ermeniyim var mı bir sorunu olan

benim yok vesselam. bende insanım. sonuç ortada. öyle ya da böyle yaşayıp gidiyoruz işte. durduk yere sorun çıkaranlar utansın.

kitap okumak iq yu arttırır mı

arttırır. sadece iqyu arttırmakla kalmaz, yalnızlığı unutturur, acıları sarar, tutunacak dallar uzatır hayata dair.

güzel kalpli kadınları üzmeyin

biz üzmedik de hep üzüldük be, onu ne yapacağız, diye düşündüren genel söz kalıbı.

bir kadına verilebilecek en güzel hediye

üzerinden yıllar geçmiş olsa da hala unutmamaktır. sessizce köşende hayatın ömründen çalınmasını izlerken bile unutmamak ve mutlu olmasını dilemektir.

sabah kalkar kalkmaz kahve içen insan

yıllar önce birileriyle aranızdaki özel bir durumsa kahve içmek, yıllar geçse de o anlara duyulan özlem ve bilinçaltında oluşturulan pozitif etkiyle güne başlayan insan modeli.
(9 yıl oldu kolay değil)

phoenixs ashes

Bundan sekiz dokuz sene önce aşık olduğum insandır kendisi. Türk kahvesinin hayatımızda çok önemli olduğu yıllardır o yıllar. Sürekli içten içe özlediğim ama bir türlü iletişime geçme cesareti bulamadığım kişidir. Sevip sevgili olamama durumu yaşadığım tek yegane insandır. Geçmiş özlemidir, göz dolmasıdır, yaşanılası kadındır. ilk entry de ona ithafen gelsin o zaman.