bugün

muhtemelen kahvenin yaninda sigara icen insandir.
birde filtre kahveyi keşfetmiş ise her sabah tekrarlamaktan zevk alır.
Hala çay'ın keyfine varamamış birisidir. Ona bir kaç gün çay içirin... Sonrasında bergamot aromalı çay ile tanıştırın, dünyası değişsin.
metabolizmasını hızlandırmak isteyen insandır.
kronik kansızlığa davetiye çıkaran eylem.
bunu alışkanlık haline getirenlerin ışık hızıyla vazgeçmesi gerekir zira kansızlık; ilerleyen safhalarında uykusuzluk, paranoya ve ağır depresyona sürükleyebilecek kadar fena bir metabolik bozukluktur.
kahve ve sigara bagimlisi insandir. cay onun icin bi akarsu cesididir.
Benim nazarımda acınasıdır.

Zira ÖSS yıllarından kalma, üniversite zamanlarına uzanmakta olan bir saplantı süregelmekte içimde: Kahve, sınav öncesi zamanlarda kullanılan bir sabahlama aracıdır. Uyku açar, açmıyorsa da açtığına sonsuz inanılır. E inanmak başarmanın yarısıdır.

Bu sebepten, bahsi geçen zat-ı muhterem her sabah zorlu bir sınavın derdine düşmüş gibidir gözümde. Hani dokunsalar ağlarım onun haline.

Bi' ara bir psikiyatriste uğrasam fena olmayacak sanırım. Kahve ile ilgili ne çok derdim varmış canım?!
(bkz: amerikali)
eski şirkette çalışırken sabah erken kalktığımda açılmak için bir kupa sade kahve içerdim. lakin yine uykum olurdu. sanırım bende ters etki yapıyor. işe yaramıyor. sonrasında o kadar dişlerimi fırçalamama rağmen kahve izlerini silemedim. en güzeli sabah bir bardak sıcak çay.
uyanmak için ne gerektiğini bilen insandır.
midesine kastı olandır.
madem ki batılı olmaya çabalıyorum neden sabahları onlara özenip de aç karnına kahve içmiyorum düşüncesinin dışa vurumudur görmemek mümkün değildir bunu tabi bu özentilerin dedeleride sabahları aç karnına kahve içerlerdi çünkü tek kusur dedeleri modern çağdaş değillerdi neden ? çünkü yobazlardı öyle ya bunların yaptıklarını yapmayanlar yobaz oluyor yapcak bişey yok üstad.

hee şu var batılı gercekten batılıysa ona diyecek bir sözümüz yok onların kültürleridir saygı duymak lazım .
bağımlıdır, başka türlü ayılamaz.
Özellikle kahvaltı anlayışı olmayan amerikan insanının en tipik özelliğidir. Yanında donut'da varsa kendinden geçer bu insanlar.
uyumayı seven, az uyuyabilen, sigara içen ve mide hastalıklarının huzurlu yuvası olan insandır.

not: kendimden biliyorum.
- bir kahve içiyim de kendime geliyim cümlesini çok sık tekrarlayan insandır.
selülit ile olan bağlarını sağlamlaştıran insandır.

(bkz: kafein ve selülit ilişkisi)
kabızlık setaronisi yüksek insan.
ölümünü hızlandırma çabası olan insandır. bir de üstüne sigara yaktımıydı..... oooofff...
migreni vardır, sigara içer, dişini fırçalamaz.
-evet bende onlardanım.-
edit : şöylede ekleyebiliriz. ek iş yapıyodur gece 01.00 iş başı 8.30 bitiş 11.00 iş başı 17.30 bitiş. arada kahve lazım.
iki dilim elmanın uykuyu daha iyi açtığını bilmeyen insandır.
kahvaltı (kahve altı) mantığını anlayamamış kişidir.
aralarına giremediğim insan çeşididir. yok ki sabah kalktığımda şöyle güzel sade bir türk kahvesi yapacak kişi. sabah ilk kalktığımda sigaramla beraber içivereyim kahvemi. e göte de zor geliyor tabi uyku sersemi kahve yapmak.
hafta sonu devreye girdiği ve uyku düzeni 2 günde maymuna döndüğü için bunu p.tesi sabahları uygulayan insandır. şahsen üniversite yıllarımdan beri neredeyse 20 yıldır yapıyorum. p.tesi sabah sade bir neskafe işin çözümüdür.
sabahın köründe kahvaltı hazırlamaya üşenir. dişini fırçalar giyinir kahve içer ve gider.
(bkz: bu bana çok benziyor)