bugün

entry'ler (86)

zombi saldırısında yapılacaklar

"güngören'e gelin laaağn" diye bağırın. hepsi güngören'e gelecektir. gerisini tek seferde kitle imha silahlarıyla ya da tercihen tek tek halledebilirsiniz.

cdnin radyo tadı vermemesi

kontrolünde olmadığı halde istediğin bir şeyin gerçekleşmesi gibidir radyoda sevdiğin parçanın çalması. (bkz: kader gibi).

şakirt

son zamanlarda artık her yerde "hakaret" olarak kullanılan bir kelime. kim islam'la ilgili iki kelime söylese, kur'an'dan alıntı yapsa "fetocu","fetoş","şakirt" yaftaları yapıştırılır. bu pek hoş bir hareket değildir. ama bazıları gerçekten "ağır şakirttir" onları da yaftalamak lazım yani.

öyle bir ülke olsun ki hiç suç işlenmesin

(bkz: ütopya)

ateistlerin nohut pilav hakkındaki görüşleri

"nohut olsaydı; dünyada bu kadar kötülük, açlık olur muydu bilader?" denmesi normaldir.

cep telefonunu kaybedince akla ilk gelenler

içinde de 50 liralık uygulama vardı ya.

iron maiden

dinlemekten asla bıkmadığım, aksine her dinlediğimde yeni bir şeyler bulduğum nwobhm grubu. hatta hayatımda dinlediğim en iyi grup. evet, en iyisi.

iftarda içli köfte yerine tantuni yiyen adam

ibretliktir.

le cola nın sırrı

içinde su var falan diyor bazı kişiler. şehir efsanesi bunlar, ayık olun. * *

rüyada silahla vurulmak

ben takım elbise içinde bir adam tarafından vurulmuştum. sonra da tanıdık james bond namlusu geldi. kanlar akarken ekranın (bu durumda görüş açımın) aşağısına doğru adamın kafası ghost rider a dönüştü. yanıyordu. sıcaklık yayılması olayı cidden varmış. o gün farkettim bunu.

celtic

daha ilk 11'ini bilmediğim, hiç bir maçını izlemediğim halde çok sevdiğim iskoç takımı. renkleri çok hoş. çizgili forması efsane. ama ben gidip saf gibi düz formasını aldım. *

oturduğun yerde götün terlemesi

kötü olur. acayip kötü olur. hiper mega süpper kötü olur. önünü alamazsınız.

masanin altinda birlesen iki el

çok şirin denilebilir. tabi o masanın işlevine göre değişir durum. (bkz: ameliyat masası) (bkz: cinayet masası)

yaş otuz beş

"ben seni otuz altı olunca görecem heheyt" sözleriyle araya gireceğim şiirdir.

ölecek olursa çok büyük kayıp olacak ünlüler

joe satriani
steve vai
john petrucci*
(bkz: g3)

iktisap

"iktisat bölümünde okuyan sap" anlamındaki hibrit kelime.

kabe nin etrafına döner platform yerleştirmek

zekice bir fikirdir. ama bu yahudilerin, nehre cumadan balık ağını atıp pazar toplamalarına benziyor sanki.*

ad ve soyada göre meslek rehberi

ismimde çok az bir oynama yaparak ulaştığım sonuç: (bkz: vakainüvist)

video downloadhelper

internet download manager'ı bilmezken kullandığım video indirme aparatı.

pisagor bağıntısı

dik üçgenin dik kenarları x ve y, hipotenüs z iken; x üssü 2 + y üssü 2 = z üssü 2 olan bağıntı.

edit: imla