bugün

entry'ler (16)

türklerin başına gelmiş en büyük musibetler

Yunanlar

emerson espinoza

2001 doğumlu Albacete Balompié takımında forma giyen genç futbolcu stoper, ön libero ve merkezi ortasaha oynayabilmekte. içimde bir his var bu çocuk yürüyecek belki Barcelona bile alabilir. Ekvator futbolcu açısından çok bereketli bir coğrafya.

1 70m boyundaki beyaz tenli kara gözlü 50kg kız

hayal edemedim şimdi fotoğraf var mı diye sormak gerekir.

borsa

tanrının dünyasında insan olmak neyse borsada ky olmak aynıdır. fatalist bir mantıkla girilmesi gerekir. balinaların masasında sen bir algsin öyle düşün seni yerler. kimse kurtaramaz bile. bir gün son paranı girdiğin hisse işlem görmeyen hisseye döner soğuk su içersin. öbür gün finansı kaosa sürükleyen bir siyasetçi paranın yarısını kaybettirir yine soğuk su içersin. dışsal faktörler limit sonsuz kardeşim, bulaşma bak ciddi söylüyorum. gireceksen de her gün takip edeceksin belki de her vardiya bakacaksın. ağaç gibi kendi yeşermiyor bu iş. suyunu gübresini senin her an vermen lazım kriz durumlarını yönetmen lazım. 6 çocuklu aile reisliği yapmak gibidir.

kitap okurken bazı yerlerin altını çizmek

sevgilinin size verdiği bir kitapsa bu ve onun altını çizdiği satırları okumanıza sebep oluyorsa kesinlikle harikadır. öbür türlü pek bir işe yarar mı bilmem.

29 kasım gecesi

acilen bitmesi gereken bir gecedir.

yazarların 15 yaşındaki haline vereceği öğüt

gitarı öğrenseydin be en azından deneseydin.
basketbola da devam et.
dersi sonra da halledersin zaten o büyük sınavlar seçmece değil elemece.

ziya selçuk

büyük kolpacıdır. bu ülkenin en sıkıntılı bakanları hep şu ikisi oluyor: meb ve içişleri.

politik

önüne die artikeli gelince almanca siyaset demek oluyor ki dilimizde de politika şeklinde birbirine çok benzer bir kullanımı vardır. genelde insanlar bu kavramı konuşmak istemezler türkiyede ama herkesin de bir fikri olur istisnasız. zaten coğrafya şu an için konuşmaya müsait değil.

fransa

avrupada yaşamak için en son tercihim olurdu ama yine de giderdim. küresel güçlerden bir tanesi. siyasi olarak çok atak.

kırgızlar

kırgızları anlatan edebi türler önerisi almak için mesaj kutum her daim açıktır. lütfen manas destanı yazmayın ama.

direksiyon sınavı

siz kaybetmediniz onların para kazanması gerekiyordu diye düşünmeniz gereken sınav. bölüm sonu canavarları gibidirler düdüklemeden salmazlar. ülkede komisyon mülakat duydu mu kaçmak gerekiyor artık.

afganistan bayrağı

çok güzeldir her boşluğumda çizmeye çalışırım ama beceremem. ülkenin de yaralarını sardığı çok güzel günler yaşadığı günleri görmek dileğiyle.

etimesgut

Etimesut şeklinde kullanımı da oldukça yaygın özellikle y kuşağı tarafından.

maskeyi çıkarıp öksürmek ve geri takmak

Var mı böyleleri ya? Ben çevremdeki herkesin radarından çıkmama rağmen kuyu kazasım geliyor yine öksürüp tıksırmak için. Yapılmasın.

pamukkale turizm

corona döneminde otobüsle yolculuk konusunda tedirgin olduğum zamanda yarama merhem olmuştur. izmir'den kuşadası için bilet bakarken emsallerinde 6-7 lira fazlaydı. yine de bilet satın alırken hes kodu zorunluluğu, şehiriçi servislerinin dakika dakikasına uyması ve araç içi ikramları ile fiyat farkını negatiften pozitife döndürmüştür. üstelik abe, kardeşiğm gibi hitaplar yerine bey, hanım kullanmaları da ayrı iyi.