bugün

entry'ler (69)

küçük çocukların çıldırtan soruları

cevabı imkansız olan sorulardır. hani yalnızken çok koymaz insana da yabancı bir topluluk içinde aniden gelen bir soru, hele ki buna verilen uydurma cevaplar felakettir.

-baba burası neresi?
*unkapanı köprüsü burası bak.
-kim yapmış ki?
*atatürk yaptırdı burayı ya.

çarpışan otoda kimseye çarpmayan insan

(bkz: demirden korksak trene binmezdik)

lisede hocalara verilmiş ayarlar

trafik dersinde kitaptan bir bölümü okutmak isteyen hoca:
- evet, kızım sen okuyabilir misin?
+ hocam birinci sınıftan beri okuyabiliyorum çok şükür..
- ....

hiçbir şey demeden ayrılmayı tercih eden erkek

yaratıcı olmayan erkeklerdir.

evde kalacağım korkusu

Bütün arkadaşlarının evlenip senin daha bir sevgili bile bulamama durumun.

temizlik yapilmakta olan evdeki erkek

"ulan bi haftasonumuz var onda da temizlik çıkarıyorlar beee!!" diye söylenmesi olağan kişidir.

seviyesine inmek istemiyorum

cevap bulamayıp klişeleşmiş olan bir kalıpla ortamdan sıvışılmaya çalışıldığının açık göstergesidir. yine de ortamdakiler bozuntuya vermeyip "evet yaa boşver" şeklinde yemiş ayağına yatarlar.

günde üç litre su içmek

yarım saatte bir tuvaleti ziyaret etmek de denebilir.

13 yaşındaki baba

dna testi yaptırması gereken babadır.kandırılıyor olma ihtimali yüksektir.

bu havada gidilmez

tam plana heves etmiş, kalkıp hazırlanmaya yeltendiğin anda karşı taraftan gelen ve insanı ister istemez kızdıran "mazeret bulmanın da en ucuz hali" dedirten kalıp.

iyi bakkal kotu bakkal

kötü bakkal: 5 kuruşun hesabını yapan, aykırı bir istekte bulunduğunda mal mal bakıp senin pişman olmana neden olan bakkaldır.
iyi bakkal: sorgusuz sualsiz her isteğini yerine getiren, 18 yaş sınırını reddeden bakkaldır.

ulubatlı hasan anadolu lisesi

bir süre sonra "bok mu vardı burayı yazdım tercihlerime..!!!!!!!" tepkisine sebep olan okul!

cem karaca

anadolu rock'ın babası, solun ağası: asla unutulmayacak harika insan..!

bakkallarin bira kutusunu gazeteye sarmasi

koruma içgüdüsünden doğan bir saçmalık.

sevgililer gununde erkek erkege disari cikmak

sevgilisinin olmadığını kabullenmek istemeyen ve çevresindekilere "sevgilisi olmadığı için depresyona girmiş kızlar hakkında araştırma yapıcaz hahahaha!" şeklinde bahane uyduran erkeklerin başvurduğu evden uzaklaşma yöntemi.

markette kredi kartı onaylanmayan insan

bir yandan kredi kartına söverken öbür yandan para durumunu yoklayan, muhtemelen aldıklarının bir kısmından vazgeçmek durumunda kalacak olan kişi.

recep tayyip erdogan i ornek almak

bir süre sonra "ben yaparsam olur başkasına ayıp, günah, yasak!!" zihniyetini benimseyecek olmak..

nazim hikmet seven turk gencliginden medet ummak

yapılacak en mantıklı iş!!

zahid bizi tan eyleme

hatırla sevgili dizisinde kızıldere sahnesi canlandırılırken fonda çalan harika türkümüz.

kemal kilicdaroglu nun istanbul daki mutevazi evi

halkımızın saf kesiminin gözlerini açmaya çalışan kemal kılıçdaroğlunun seçim propagandası diye nitelendirilemeyecek yuvasıdır.seçim propagandası olan şeyleri biraz daha medyadan uzaklaştırmak ya da kemal kılıçdaroğlu da seçim propagandası yaptığını ileri sürmek için gözler önüne serilen gerçektir.