bugün

üniversiteyi üniversite yapan beton duvarlar değildir, içindeki öğrencilerdir .
imza: mahmut hoca
izmirde bilim adına bişey yoktur diyenler için;
ege üniversitesi tıp fakültesi ege üniversitesi diş hekimliği fakültesi türkiyenin sayılı bölümlerindendir. ayrıca ege üniversitesi biyolojiyle ilgili bölümler adına türkiyede birçok ilke imza atmıştır. biyolojiyi bilimden saymıyorsa onu söyleyen o zaman haklıdır *
ağzı olan konuşmuş.Bir sikten anladıklarıda yok.Neymis bu universiteleri okuyanların universite okudum demeye hakkı yokmus.Bu kadar salakça ve sığ düşünüp yazar mı insan?Sen neye göre derecelendiriyorsun bu üniversiteleri.Götünden uydurmuş.
odtü listede yok ama odtü'ye bilgisayar yazılımı satan sakarya üniversitesi listede. vay be... tamam yobaz yatağı olabilir ama bu kadar da değil yani...
(bkz: çankaya üniversitesi)

kampüsü bile yoktur bu üniversitenin. ilkokulların bulunduğu binanın (bkz: arı okulları) bir yanında eğitim görmektedirler üstüne üstlük ilköğretim binası üniversite binasından her türlü daha çarpıcı görünür. en son yeni kampüs yapıldığından, oraya taşınacaklarından söz ediyorlardı ama hiç bilemiyorum.
bu sene üniversite sınavında tercih yapacak kişilere büyük bir kolaylık sağlamış
(bkz: rehberlik servisi)
klasik yurdum insanı.
yaz tüm üniversiteleri kendince eleştir. uzman mısın, kaçında okudun, bir üniversite nasıl döner, nasıl finase edilir araştırmalar. bir fakülteyi kazanıp okumaktan aciz insanların ahkam kesebileceği konular değil bunlar. ha bir de şu var, beğenmeyene yol açık, gider dilediği yerde okur kazanabiliyorsa, ama başka insanların eğitim kurumlarına, bir çok insanın ki bu listeye bir sürü anne babada dahil, umut bağladığı kurumlara böyle dil uzatılamaz. bu en hafif haliyle hadsizliktir.
üniversite olamayan üniversite yoktur özetle,ama o üniversitelerde okuyup adam olamayanlar vardır, ya da kazanamayıp da öfke kusanlar.
listede okulumu göremeyince pek bi rahatladım. ancak yine de gerçekten kötü bi liste olmuş.
sıralamanın neye göre yapıldığının belirtilmesi gerektiğini düşündüğüm başlıktır. kardeş madem bir tespit yapıyorsun sonuçlarını ortaya döküyorsun, bunu hangi kriterlere göre yapıyorsun. akademik kadroya göre mi öğrenci başarısına göre mi üniversitenin sunduğu sosyal imkanlara göre mi yoksa başka bişey mi.
Arastirmalarin ortaya koydugu gerçekliklere uyan universitelerdir.

[null http://www.milliyet.com.t....2010/1304434/default.htm]
2002 sonrası faaliyete geçen tüm üniversiteler.

mahmut hoca'nın dediği gibi "okul sadece dört tarafı duvarlarla çevrili, üstünde damı olan bir yer değildir".

hani lan bu üniversitelerin kaliteli akademik kadrosu?
abi adını beğenmeyip mi koydunuz anlamadım ama özyeğin üniversitesi ilk 100'e girmişti hatırlatırım. http://www.ozyegin.edu.tr/Haberler-ve-Duyurular/Haberler/OzU-Ilk-100-Isletme-Okulu-Arasinda

büdüt: şimdi burda gayet nesnel bir bilgi vermişiz. özyeğin üniversitesi ilk 100'e girmiş. neyini kötülüyosun anlamıyorum. türkiyeden bir üniversitenin ilk 100'e girmesini mi? yoksa bilginin doğruluğuna mı inanmıyorsun? yoksa adını beğenmediğin için bunu da mı kötülüyosun?
çok kapsamlı bir araştırma söz konusu gibi gösterilse de sanırım isimlerinden haz edilmeyen üniversiteler listeye konmuş, o kadar komik yani.
adam haklı hernekadar hoşumuza gitmesede doğru bunlar en iyi üniversitemiz bile dünyada 200 e 300 e zor girerken diğerlerine iyi üniversite denmesini istemek akl-ı bedava lılıktır.
(bkz: doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar)
ulan marmara'nın nesi üniversite bi siktir git ya... ordan olsa olsa çiftlik olur hocalarından da seyis bile olmaz...
"bir küfür biliyorum; söylersem bana, söylemezsem sana ayıp"
sakarya üniversitesi.
insanları üzen üniversitelerdir.
oluşturulması pek mümkün olmayan listedir. eğitim kaliteleri tartışılabilir belki ama bu da bölümden bölüme değişkenlik gösterebilicek bir etkendir. kendini geliştirmek esastır, "şu üniversite kötü.", "şu üniversite bi siktirsin gitsin!" gibi ifadelerde bulunmak da tümden yanlıştır.
deli saçması.
(bkz: bursa teknik üniversitesi) bu nedir ya güldürdünüz akşam akşam.
(bkz: delinin biri kuyuya taş atmış)
dünya çapında yapılan bir değelendirme ile dünyadaki ilk 500 üniversite arasına girmeyi başaran Çukurova Üniversitesinin bu listede olması biraz abes olmuş sanki

not:çukurovada okumuyorum
seni bu konuda kim yetkili yaptı acaba. gezmiş bütün üniversiteleri gibi konuyor. geldin mi sakarya üniverstiesine. görmiyeyim seni burada bir daha.
(bkz: gazi üniversitesi)
ismet inönü'nün referanduma evet demesi dolayısıyla chp'den ihraç edilmesi istenmiş, sizin fikriniz ne diye soran muhabire evet yani mantık olarak haklı bir istek doğru yaparlar diye cevap veren uzaylıların okuduğu ya da mezun olduğu üniversitelerdir. evet listeye baktım, hatta okuduğum üniversitenin olup olmadığını da inceledim ama bu tanım, listeye önem verdiğim, hak verdiğim ya da listeyi haksız bulduğum için değil, üniversite mezunuyum ya da üniversite öğrencisiyim diye geçinen uzaylılarla aynı sıfatta olduğum için üzülerek ve utanarak yazdığım tanımdır.