zamanında itu'den koparak bagımsizligini elde etmis devlet universitesi.
müthiş göl manzarasına ve kampuse sahip olan bitmeyen inşaatlar yüzünden kampuste amelelerin dolaştığı iyi, hoş diyebileceğim üniversitemiz.
ülkücülerin ve nurcuların bolca bulunduğu bir ilim irfan yuvasıymış.bir başka benzeri (bkz: gazi üniversitesi) dir.
siyaset meydanındaki siyah mantolulara aldanarak degerlendirilmemesi gereken üniversitemiz *
bahar şenliklerini sabırsızlıkla ve merakla beklediğimiz üniversite.
tek güzelliği istanbula mesafesi 1 saat olan üniversite
Ülkücü ve tarikatcısıyla adini kirleten üniversite. Dügün salonu gibi kocaman bi kafeteryası vardır. Durak cafeside concon tiplerin bulundugu bir yerdir. Her seyine ragmen sevdigim alıstıgım bi sehrin universitesi
Bilip bilmeden yorum yapılmaması gereken türkiyenin en harika kampüslerinden birine sahip üniversite. Bu sene itibari ile kampüsünün her bir yanında kablosuz internetide mevcuttur.
bilişim ağı en gelişmiş olan, uzaktan eğitim imkanı sunan üniversite. eğtim kadrosunda boynuz tokuşturan hocalar bulunduran, muhteşem kampüsünde kendizi ilk zamanlar böyle tipler arasında azınlıkta hissedeceğiniz lakin zamanla alışacağınız üniverstedir. bu sene bahar şenliklerine deja vu ve kargo grubunun * geleceği okulum.
kampüs içinde otlayan koyunlarının meşhurluğunun yanında tepişen cigslerinin olması büyük bir buluşmadır.farkımız tarzımızda deselerde onlar kolpa tımbırland ve levi'slarıyla cok mutlu görünüyolar.neyse bunlar kendini kandırıyor.kısacası ortam bos eğlen coş...*
özellikle baharın gelmesiyle birlikte kişi başına 10 tane düşen ve bi tanesinin 10 insan ebadında* olduğu anofellere* sahip güzel kampüslü üniversitemizdir.

edit: anofellerin yerini kelebekler almıştır. artık anofel manofel kalmamıştır.
(bkz: acaba yetkililer sözlüğe mi girdi)
Yakında ismi adapazarı teknik üniversitesi olarak değiştireleceği söylenen ve bu duruma iibf lilerin sert tepki verebileceği zannedilen muğallakta kalınmış ve hala kafaların karışık olduğu zannadilen .....
öğrencileri tarafından fazlasıyla benimsenmiş kendisine
aşık tipleri barındıran üniversite. *
kampüse giderken çıkılan bayırlar insanı baysada,girildiğinde teknik eğitimin aşağısındaki çamlıkta oturup sapanca gölünde güneşin batışını izlemenin keyif verdiği üniversite.
sapanca gölü manzarası,durak cafesi,bol bol yeşillik(sal kendini gitsin) harika bir üniversite.kampüs dışında insanların cirit attığı birtek çark caddesi var bunun dışında güzel tatlı bir üniversite.
bağlasan durulmayacak bir üniversitedir, başka hiç bir üniversitede olmadığı kadar ırkçı ve taş kafalının bir arada ikamet ettiği üniversitedir aynı zamanda (herkes değil tabiki, sözüm çoğunluğa), eğitim kurumundan ziyade ocak-ülkü-din zihniyetiyle işler yürümektedi, gazi üniversitesinin bir alt versiyonudur ama boynuz kulağı geçecektir, bellidir, uzun saça, top sakala, olmadık şeylere takan insan kılıklılar ayıklanırsa o güzel mekanlar daha güzelleşecektir.
26.05.2006 tarihi itibariyle sezonu kapamış nadide üniversitelerden biridir.daha yazın geldiğini, çiçekler açtığını göremeden bi bakmışsınız önünüzde finaller.sonra da hadi yallah..
yerel televizyonunda , merkez kampus kafeteryasinda dugun salonu icin rezerve almak için reklam veren okul
güzel memleketimin güzel üniversitesi.gerek yeşilliği ve manzarasıyla * gerekse eğitimiyle anadolunun en iyi okulları arasına girebilecek kapasitededir.

(bkz: sakarya)
(bkz: anne ben bugün reklam yaptım) *
olan bölümlerinde doğru dürüst öğretim görevlisinin olmamasına rağmen,gelecek sene itibariyle kimya ve gıda mühendisliklerini de açacak olan okul.herkesin dilinde olan ama benim bir türlü rastlayamadığım ülkücü kesimi de varmış okulumun.yerleşke olarak bir çok üniversiteden çok daha iyi durumdadır.senelerdir devam eden havuz inşaatı nihayete ermiştir ancak rektörün 'amfisi olmayan okulda havuzun ne işi var' cümlesiye besyo için sınıfa çevrilmiştir.yerleşkeye gidiş gelişler tam bir eziyettir,minibüs kuyruklarında sinir krizleri geçirilmekte ve minibüscülere edilen küfürlerle küfür dağarcığı genişletilmektedir.ilk başta koymaktadır insana orada okumak ancak alıştıkça yaz okullarına verilen paraya acımayacak kadar sevilir.
çipli kimlik uygulamasına geçerek, öğrencilerine d4 kantini ve kafeteryadaki makinelerde * kartlarına para yükleyip yemekhanede yemek yiyebilme imkanı sunmuş olan üniversite.
yeni gelenelerin cep telefonlarıyla ailelerine " burası muhteşem iyiki gelmişim, geziyorum geziyorum bitmiyor" anlatımlarının yaşandığı, aradan gecen 2 ay sonrası konuşmaların " allah belamı verse de kurtulsam, bu okuldan" şekline dönüştüğü üniversite.
(bkz: olağanüstü hal bölgesi)
Manzarası bakımından çok güzel olan, göl manzaralı hoş bi universite. fakat diğer yönlerden bakılacak olunursa ticarethane gibi çalışan bi krum denilebilir. öyleki yaz okullarında öğrencilerin anasını ağlatırlar. 2. öğretimlere haksız tutmlarda bulunurlar.
yaz okulunda beraber des görmelerine rağmen 2. öğretimlerden 2 kat fazla para alınır. bu kadar.
ülkenin; en iyi manzaralı,öğrencilerinin zamanlarını değerlendirmek, kendilerini geliştirmek için yapacak hiçbir şey bulamadıkları evrenkentlerinden birisidir. okulda ülkücüler hakim olmasına rağmen, öğrencilerin diğer ülkücü kontrollü okullara göre daha rahat olduğu bir ortama sahiptir. kısıtlı para yardımına rağmen ülke çapında haklı bir üne sahip olan saguar adlı güneş arabası bu okul öğrencilerinin ürünüdür. her türlü olumsuzluğa rağmen anadolu üniversiteleri arasında tercih edilebilinecek bir okuldur.
ilk sene çok çalışıp yatay geçişle motropol şehire geçerim düşüncesi olan sonra zaten sıkıcı yer yatay geçiş olmazsa çap yaparım iki bölümn okurum sakaryaylada ilgilenmem canım sıkılmaz diye düşünülen sonraki zamanlardada aslında iyi ortalama getirsem diye düşnülmeye başlandığınzki bu demektir artık sakaryayı sevmeye başlamışsınız en son 4 yıldamı bitse okul olmadı 5 yıl diyeceğiniz ki bu gruba bende dahil olduğum düşünce ve müstesna üniversite.beni sevmesende ben seni çok seviyorum hala bitiremedim ama bi gün iNŞAALLAH...