entry'ler (83)

okan bayülgen

kral çıplak'ın ratinglerinden dolayı mıdır bilmiyorum, münazara kralını yapmaktan vazgeçmiş midir nedir yine bilmiyorum. Ama bildiğim bişi var, ola ki münazara kralı olursa, hele hele üniversiteler arasında olursa, ben izlerim. evet izlerim.

asena

ceyda'yı seçerek en doğrusunu yapmıştır. bu bi oyundur, kişilik kanıtlama yarışması değildir. ayrıca o zaman nihat sona kalırsa bi dahakine taner'i seçsin karşısına.

nihat doğan

beklediğimin aksine survivor kendisine beslediğim sempatiyi azaltmıştır; çünkü biraz daha cinsiyetçi tavırları göze çarpar olmuştur.

survivor ünlüler gönüllüler 2011

nihayetinde bir oyundur ve asena ceyda'yı seçerek en doğru kararı vermiştir. ne cesaretle nihat'ı veya taner'i seçecekti ki? "ben gidiyorum elveda..." demek ne tarz bi cesaret olacaktı merak ediyorum. nihat doğan gibi manyak derecede oy toplayacak biri bile karşısına taner'i seçmezdi. bi de tefik adlı yarışmacı bu hafta iyi ki bi dokunulmazlık kazandı. aman allahım tavırlara bak çay demle. adada hiç bişi demezken boynuna o kolyeyi takınca asena'ya sesini yükseltmesi komikti. hayır, asena'yı tutmuyorum.

ay niğde dalı

leziz bir aloe blacc şarkısı olan i need a dollar ın telaffuzu.

survivor ünlüler gönüllüler 2011

nihat doğan'ın gökhan ile boks yaparken bildiğin gördüğü yarışma. gönül gözü mü ne öyle hiçbir kapışma olmadan dank diye çekip aldı kuyruğu.

2011 oscar ödül töreni

En iyi yönetmen ödülünü kazanan Hooper'ın oscar'ı alana kadar King Speech adına aldığı tek ödül DGA* ödülüdür. Böylece DGA'nın Oscar için ne kadar büyük bir belirleyici olduğunu anlamış bulunmaktayız. ya da, evet ben yeni anladım.

taken by a stranger

böyle bir alternatif * http://www.youtube.com/watch?v=ffnjhz81kmY#t=1m4s varken almanya'nın eurovision'a gönderdiği şarkıdır. hayır kültür farkı mı bilmiyorum ama ısınamadım bir türlü. dinledikçe sevilebilir ama. burdan http://www.youtube.com/watch?v=I5zA9-Mt8T0#t=14s

lena meyer landrut

opel reklamında oynamış kendisi. tv'de gördüm bugün. bakın http://www.youtube.com/watch?v=PlvatDWWXMY

allah yok din yalan

ya kanımca burada maksat herhangi bir dini görüş belirtmek değil. arapça yazıların arasında pek kendini belli etmeyen bir "allah yok din yalan" yazısı yazılmış. yani bence burada eleştirilen insanların bazı şeyleri sorgulamaması. "önünde namaz kıldığın yazının anlamını bil" demek istemişler bence. ancak telefon olayı hafiften alaya alıyor sanki. bilmiyorum.

yok böyle dans

şimdi özetini izliyodum da o eurovision parçalarına yapılan dansların kareografisi ne öyle? "dinle" şarkısına japon dansı yapmak, "satellite"a vals gibi bir şey yapmak ve bombayı sona sakladım. "we could be the same" dansı???? yeter artık sürekli görüyorum bu vals tarzı dans yaptıklarını ve diyorum ki herhalde vals haftası gibi bir şey diyorum. ama finale yaklaştı artık bir türlü partnerler birbirlerinin elini bırakamadı. sanki buzda dans ediyosunuz var ya. benimle dans eder misin vardı bir ara. ne kareografiler çıkartırlardı, her saniyesini izlemek için can atardık. nerde...

fatmagül ün suçu ne

oha lan final bölümü sandım bu son bölümü. mustafa'ya her şeyi anlattı çüş... bu arada erdoğan'a ciddi ciddi sinir olmaya başladım. yani şöyle diym kendimi düşünürken buldum şöyle erdoğan pis pis sırıtırken ağzına geçirmişim şöyle dişlerini teker teker söküyorum... he he!

fatmagül ün suçu ne

senaryosunda bir takım saçmalıklar bulunduran dizidir. aynı senaristler aşk-ı memnu'da adnan ve nihal karakterini bildiğin mal yapmışlardı. ne kadar kanıt olursa olsun bir türlü bihter-behlül aşkına inanmıyorlardı. Burada da mustafa karakterimiz malum olaydan sonra fatmagül'ün hastanede olduğunu öğreniyor. odasına gidiyor. kız hastanede demek ki bişiler olmuş işte. ama gel gör ki kaç bölüm geçti hâlâ kerimle ilişkisi varmış buna inanıyor. bildiğin mal diyorum ya. sevgili değil miydi bunlar? insan kızsa bile sorar, soruşturur, kızın ağzından lafı alır. bu zaten hastanede bi gördü, direkt dövmeye başladı kızı. sonra da evi yaktı bi daha da görüşmedi fatmayla. olacak iş mi? kulağına gelmez mi tecavüz edilmiş diye? hem bi de, mustafa'nın inandığı gibi, kızın gerçekten ilişkisi varsa neden tecavüz ayağına yatsın? sevdiğine tecavüzcü damgası yapıştırmak ister mi ki? tuhaf...

özlem conker

aşk ve ceza dizisinde "ceyda" karakterini canlandıran oyuncu. yalnız gerçekten rolü bu kadar mı yoksa zamanla artacak mı? eğer böyle kalacaksa diyebileceğim tek bir şey var: (bkz: nereden nereye)

feride çetin

http://www.youtube.com/watch?v=ebCh2aD0eC4 allam şu kız ne kadar benzemekte ona. kızın ingilizcesiyle dalga geçiyorlar. bunlar da ingiliz veya amerikan değiller sanırsam.

güçlünün yanında olmak

bugs bunny'yi ve jerry'yi tutmaktır. içime ukte olmuştur. Hep bugs bunny ve jerry'nin yakalanmasını istemişimdir. Ayrıca, yalnız değilmişim. işte beklenen son:http://www.youtube.com/watch?v=FHJi2QXwX8E

heidi

bir kaç sene önce tekrar yayınlanıyordu bir kanalda sabahları. inanın olayları takip etmezdim bile. o heidi'yi seslendiren kişinin son derece tatlı olan sesi, o müzikler, o ortam, kır, bayır, inek, süt, heidi'nin dedesi...Heidi'yi Frankfurt'a götürüyordu teyzesi bir sefer. Otobüste Heidi öyle duruyordu. Köyden uzaklaşırken öyle üzülmüştüm ki. Sonra Frankfurt'ta sormuştu Heidi kızımız:"Burada inek var mı?". Komik değil mi? Ama bir o kadar da acıydı. Lütfen Heidi köye dönsün, diyodum içimden.
Sonra tabi dublaj yapan kız değişti. Eskisi kadar zevk vermedi, büyüsü kaçtı hafiften.

ders bilmek

fırat karikatürüne ait bir eylemdir. "Tahsinlere inicem ya, ders bilicez biz..."

10 9 8 7 6 5 4 3 2 1

genellikle denerim tam o anda başka kanala zaplamayı. bu tür durumlarda şu sayma işini tam gerçekleştirememiş oluruz çünki 10 9 - zapladım- 9 - zapladım 6- zapladım-2010 hepimize sevgi aşk sağlık mutluluk para getirsinnnehe

seneye görüşürüz esprisi

abi eskiden "seneye görüşürüz" deniyordu. şimdi de "seneye görüşürüz esprisi yapma ıııiii iğrençsin hööö" deniyo. artık bu da baydı ne diim. başka bişi bulalım. inan bana "seneye görüşürüz esprisi yapmak" fiilini * görünce fenalık geliyo artık. ben o eski "seneye görüşürüz"leri özledim. *