şu anda hukuk fakültesinde okumakta olduğum,arı fen lisesi ve evrensel kolejiyle yan yana olan,genellikle yapacak birşeylerin olmadığı,yeni kampüsünün yapımına başlandığı güzide okulum..özellikle hukuk fakültesinin öğretim kadrosu mükemmeldir..üstüne tanımam..
watasiva:w, taksici:t

w: iyi günler.. çankaya üniversitesi'ne gidelim.
t: orası nere ki abla?
w: arı koleji yani..
t: mmmm.. tamam o zaman.

şeklinde yaşanmış bir diyalogla özetlenebilecek liseden bozma üniversite. çankaya üniversitesi değildir... arı koleji'dir. * *
--spoiler--
liseden bozma o eskidendi, simdi cok buyumus
--spoiler--

efendim ilk mezunlarındanım sene 2002

--spoiler--
mezun oldukta noldu
--spoiler--
ingiliz dili edebiyatı bölümünde okumakda olduğum, lise mantığıyla yürütülmeye devam eden üniversitemsi yer*
ama öğretim kadrosu gerçekten iyidir özellikle okuduğum bölüm adına konuşmak gerekirse başka bir okulda alamayacağım eğitimi burda aldığımı hiç tereddüt etmeden söyleyebilirim
içindeki öğrencimsi insanlara gelince de allah akıl fikir versin diyorum başka da bişi demiyorum*
Prof. Dr. Emel Doğramacı, çankaya üniversitesi ingiliz dili ve edebiyatı bölümü dekanıdır. Bölüm başkanı ise Dr.Aysu Aryel Erden'dir. Bu bölümün eğitim ve öğretim kadrosu diğer bolumlere nazaran cok daha kalitelidir. Ayni zamanda yuksek lisans bolumu de bulunmaktadir.
Öğretim kadrosunun kalitesi, kampüsü ve öğrencisinin kalitesiyle ters orantılı olan üniversite.
Bugün mavi salonunda ingiliz dili edebiyatı öğrencilerinin ve mezunlarının söylev yapmak için toplandığı, bir çok soruların sorulup cevaplandığı, katılımcıların arasında bölüm başkanı (bkz: aysu aryel erden), akademisyen (bkz: ertuğrul koç)ve şair yazar (bkz: hatice mine bahadır)'ın da bulunduğu, seyrekte olsa bu tarz güzel etkinlikler yapabilen küçük ve büyümeye müsait bir ünversite...
ekodiyalog programının ziyareti sırasında üniversite'nin çankaya'da olup olmadığının program ekibince sorulması üzerine üniversitenin yeri ve ismi konusundaki çelişkinin bir açmaz ve sorunsala dönüştüğü ilim irfan esirgeme yuvası.

üniversite, çankaya belediyesi sınırları dahilinde kalmakla beraber Balgat/yüzüncüyıl'dadır. 1997 yılında, Arı dersanelerinin de kurucusu ve sahibi olan emekli matematik öğretmeni Sıtkı Alp tarafından kurulmuş olup eski arı fen lisesi binasında ticari faaliyetine devam etmektedir.
oss yı kazanamayan zengın ınsanların gıttıgı unıversıte. bıde kampusu odtünün stadı kadar. sıkısmıyolarmı ogrencıler acep unıye gırerken.
bu sene ankaraya gittiğimde varlığından haberdar olduğum üniversite.arı okullarının bahçesiyle bitişikler harbiden.hatta niye kocakoca adamlar çıkıyo bu kolejden diyodumda sonradan çaktım.
öğretim üyesi kadrosu ne kadar iyiyse okul o kadar dandik.
öğrencinin kalitesi okulun kalitesini belirler ilkesinden yola çıkılarak denilebilinir ki (bkz: kötü).
2007-2008 yili ucreti 12 bin 500 ytl olmus universitedir.
kızılayda dersane-kafe ortamına terkedildiği için midir bilinmez liseden bozma bir ingilizce kursu havası vardır hazırlık binasında. eğitimi hoştur güzeldir; insana seve seve(!) belletirler ingilizceyi; ama biraz da şenlikli falan olsa fena olmazdı bence.

alakalı bakınız:
(bkz: anelka nın nerden geldim ben buraya bakışı)

yıllar sonra gelen edit: burslu olmamın bile terk etmeme engel olamadığı okul. bitti-gitti. bu da böyle bir anımdır.

(bkz: oh be)
birbirini nasıl götüreceğini düşünmekten ders çalışamayan tikkicanlarla dolu okul. içeri girildiği an dışarı çıkılma isteği duyulur.
genelleme yapmanın dayanılmaz hafifliğine kapılan çalışkan delikanlıların, tikkican tavlamak için kapısında dört döndüğü fakat içeri giremedikleri okulum.
cok kaliteli ögretim üyelerine sahip oldugu halde,ögrencilerin kantin denen yerde piyasa yaptıgı,birbirini kestigi kücük bir kampüse sahip güzide üniversite.
son olarak osman can i mazeretsiz bir sekilde gorevden almalari ile cankayanin kati ideolojik kemalist durusunu fazlasiyla tasidigini gosteren universite.

(bkz: simdi sen akademisin oyle mi)

(bkz: bsg dedirten universiteler)*
yıl içindeki en eğlenceli aktivitenin bahar şenliği olduğu ve ötesini göremediğiniz güzide üniversite.
sene itibariyle endüstri mühendisliği bölümünde olduğum, ama hazırlık okuduğum üniversitedir. puanı hemen hemen aynı olduğu için tercihlerde çok düşünmüştüm, kocaeli üniversitesi mi, çankaya üniversitesi mi diye ama, 3 sene yaşadığım kocaeli'nin bende pek iyi anılar bırakmamış olması sebebiyle ankara'ya gelmeyi seçtim. profesyonel değil, duygusal davrandım, biliyorum.

edit: endüstri mühendisliğini burslu okuyup okumadığımı soran yazar. sen eksiledin biliyorum. hayır sen paralı okuyorsun da memnun musun? ya da burslulara mı kılsın? nedir yani? tamam da niye eksiliyorsun. madem eksileyeceksin niye soruyorsun? gel konuşalım bunu. (bkz: sana laflar hazırladım)
bahar şenliklerine emre aydın ve yonca lodi'nin katılacağı üniversite.
kantin fiyatlariyla ogrencilerini boykota suruklemis biricik okulum. ayni zamanda okuldaki bilgisayarlar da buyuk cabalar sonucunda degistirilmeye baslanmistir.
ingilizce terimlerle, türkçe ders anlatan; ama sınavlarda upuzun ingilizce essayler isteyen hocaların olduğu okulum. *
polatlı ilçe sınırına yakın yeni kampüs yaptırarak, Ankara'nın değil de Polatlı'nın üniversitesi olmaya aday eğitim yuvası.
eskişehir yolu üzerinde, başkent üniversitesi'nin bile çok çok ilerisine yapılmakta olan ve önümüzdeki eğitim öğretim yılında öğrencilerin taşınacağını söylenen, fakat son 7 yıldır süren yalanlar silsilesi gibi bunun da bir yalan olduğunu düşündüren habere sahip okul.