bugün

(bkz: orta doğu teknik üniversitesi)
Ne yazık ki içlerinde öğretim üyelerinin bile bulunduğu geniş bir kesim tarafından yapılan anlatım bozukluğudur. benzerleri için; (bkz: mit teşkilatı), (bkz: öss sınavı), (bkz: GAP projesi)
sebnem ferah mor ve ötesi odtu konserinin bilet satışlarını yapan biletix firmasının konser yeri olarak gösterdiği
odtü üniversitesi stadyumu adresi icinde yer alan anlatım bozugu söz öbeği.
uludağ üniversitesi üniversitesi demek gibi bir şeydir..
içindeki "ü";üniversite kelimesini ihtiva etmesine rağmen; anlaşılmadığını düşünerek vurgulama ya da üniversite karizmasına sığınma eylemidir. gereksizdir. (bkz: öss sınavı)
(bkz: odtü üniversitesi tıp fakültesi)
girmesi imkansız, okuması imkansız, olması imkansız bir üniversitemiz!
(bkz: türkce derslerinin önemi)
(bkz: anlatım bozukluğu)
(bkz: öss sınavı)
(bkz: timsah hayvanı)
amatörce hazırlanmış cv lerde ve profil sayfalarında yapılan fatal error.
öss sınavı benzeri bir garabeti içinde barındıran bozuk tamlama.

(bkz: ilkokul 3 sınıf türkçe dersi konuları)
orta doğu teknik üniversitesi üniversitesi tıp tıp tıp fakültesi dahiliye dahiliye dahiliye.
açılımı,
orta doğu teknik üniversitesi üniversitesi.
(bkz: odt üniversitesi)
anlatım bozukluklarına bir örnek...................................
Açılımı: "Orta Doğu Teknik Üniversitesi"dir. Türkiye'nin en iyi üniversitesi ve dünya üniversiteleri sıralamasında ilk 500'de olan, Adnan Menderes tarafından kurulan üniversitedir. Teknik eğitim veren -TM (eşit ağırlık) ve MF (sayısal)- (ağırlıklı olarak mühendislik) bir üniversitedir.
orta direk teknik üniversitesi.
O- nurlu
D- evrimcilerin
T- ürkiyedeki
Ü- ssü.
ODTÜ, Türkiye ve diğer Orta Doğu ülkelerinin kalkınmalarına katkıda bulunmak, özellikle fen bilimleri ve sosyal bilimler alanlarında çalışan yetiştirmek üzere 15 Kasım 1956 tarihinde Orta Doğu Yüksek Teknoloji Enstitüsü adıyla eğitime başlamıştır. Üniversitenin Kuruluş ve Hazırlıkları Hakkındaki 6887 Sayılı Yasa 29 Ocak 1957 tarihinde yürürlüğe girmiştir. ODTÜ'nün özel durumunu belirleyen ve tüzel kişiliğine kavuşturan 7307 sayılı Kuruluş Yasası ise 27 Mayıs 1959 tarihinde yürürlüğe girmiştir.
(bkz: odfü)

(bkz: orta doğu faşist üniversitesi)
Ortadogu teknik universitesi'nin kisaltmasidir.
Herhangi bir örgüte katılmadan mezun olunduğu zaman baya baya iyi üniversite.
Eşit ağırlık bölümlerinin kapatılması gereken üniversite. Kaynak sadece mühendisliğe aktarılmalı. Bu sayede boş beleş insan kitlesi de hafifletilmiş olur.
güncel Önemli Başlıklar