bugün

yaklaşan yeni eğitim ve öğretim döneminde çocuklarımızın yaşadıkları imkansızlıkları sezmemelerini sağlamak için elimizden geleni yapmamız gerektiğini düşünüyorum. örneğin ilk adımı birkaç kitapla atabiliriz.

burdur, çavdır 'daki bölmepınar ilköğretim okulu bir kütüphane kurmak istemektedir. bunun için elimizdeki kullanmadığınız ya da okumuş olduğunuz ilköğretim seviyesindeki kitapları eylül sonuna kadar toplayıp buraya gönderirsek öğrencilere yeni dönem için bir hediye vermiş oluruz.

30 eylül 'e kadar kitapları toplayıp göndermiş olursak hem öğrencileri için bir şeyler yapmaya çalışan bir öğretmeni hem de bizden kitap isteyen öğrencileri sevindirmiş olacağız.

not: bazen online yazar sayısı 100 e ulaşıyor. herkes 2 kitap gönderse, bu 200 kitap eder. yani bir tek benimle olmaz demeyin. * * * iletişim;

istanbul: yasak merve//devedikeni
bursa-istanbul: rockonbaby
ankara: dramtatatam

şimdiden ilgilenen herkese teşekkürler.
mutlaka katılmak istediğim kampanyadır *
kesinlikle çok iyi düşünülmüş ve son derece duyarlı olunması gereken organizasyondur..ayrıca tabiki de desteklediğim kampanyadır..

(bkz: keşke her kampanya böyle hayırlı olsa)
iyi ki sözlükteyim dedirten ikinci hayırlı olay. yüreğinize sağlık..
(#602398) şiddetle katılmaktayım ayrıca..
ilgilenen arkadaşlara duyarlılıkları için teşekkür ediyoruz.
herkesin yardımlarını bekliyoruz. ben biraz önce evde ne kadar ilköğretim seviyesinde kitap varsa topladım, daha dışardan dahi kitap almadığım halde 20 kitabımız oldu. bu sayıyı çevremdekilerden de toplayacağım kitaplarla çok kısa sürede katlayacağız. haydi arkadaşlar yardımcı olalım!

eminim sizin de okumadığınız, kullanmadığınız pek çok kitap vardır.
evinizde ücra köşelerde kalmış gizlenmiş kitapların bile kilometrelerce ötede bir çok minik çocuk için kocaman birer hediye olabileceği, çok güzel düşünülmüş ve uygulamaya konulmuş bir kampanyadır. sözlük gibi her taraftan birbirini tanıyan/tanımayan bir çok insanın bir araya gelebildiği bir platformda herkesin gönülden destekleyerek çok güzel sonuçlara ulaşabileceği kampanyadır. düşünenlere, uygulamaya geçirenlere de ayrıca teşekkür ediyorum. 30 eylül'e kadar gerçekten çok fazla sayıda kitap toplayıp okulumuza gönderebileceğimi düşünüyorum sözlük olarak.
elimden geldiği kadar benim de destek olacağım kampanyadır.
en güzel kitaplarımla destekleyeceğim kampanya..
herkesin evinin bir köşesinde tozlanmaya bırakılmış 3-5 kitabi, bizler aracılığıyla kütüphanesi olmayan miniklere ulaştırabilme fırsatına sahip olduğu kampanyadır. ayrıca başarılı olursa, yeterli destek sağlanırsa, neden devami olmasin dediğim, başlatılmış en anlamlı kampanyalardan biridir. o kadar çok okul var ki daha kütüphanesi olmayan, öğrencilerine bir kitap verme olanağını bulamayan...destekleyen herkese şimdiden teşekkürler..
gurur duyulacak kampanyadır, mutlaka katılmalıyızdır.
daha parlak bir gelecek ve daha iyi bir türkiye için katılınması gerekliliğine inandığım kampanyadır.
(bkz: helal olsun dedirten kampanyalar)
üzerimize düşen herşeyi yapacağımızı bildirmekten onur ve gurur duyacağımız kampanyadır.

(bkz: emirlere hazırız)
bütün duyarlı yazar arkadaşlara teşekkür ediyorum tekrar tekrar. ellerinizdeki kitapları toplayın arkadaşlar, çevrenizden de toplamaya çalışın biriktirin biz sizlere ulaşıp onları alacağız.
durum gidişatı hakkında biraz bilgi vereyim size. şu anda benim elimde 40 'a yakın kitap var. tabi ki bu küçük bir başlangıç. yazar arkadaşlarımızdan ansiklopediler, dünya klasikleri, hikaye kitapları verecek olanlar var. bunu dışında birkaç yayıneviyle görüşüp yardımcı olmaları konusuyla da bizzat ben ilgileneceğim. bir yayınevine böyle bir girişimim oldu yanıt bekliyorum. elimizdeki her türlü imkanı kullanıp ne kadar çok ve nitelikli kitap gönderirsek öğrencilerimizi o kadar çok sevindiririz.
teşekkür etmiş miydim ilgi ve yardımını esirgemeyen arkadaşlara, etmiştim. ama bir daha, tekrar tekrar teşekkür ediyorum.
sözlük gibi çok sayıda insanın fikirlerini paylaştığı bir internet sitesinde bu gibi kampanyaların gerçekleştirilmesinin eğitime en az sivil toplum örgütleri kadar katkısı olacaktır. işte ülkenin kötü gidişatını gören ama düzeltmek için elinden hiçbir şey gelmeyeceğini düşünenler için bir başlangıç noktası, bir fırsat. kesinlikle desteklediğim ve devamının da gelmesini istediğim bir kampanya.
(bkz: sözlükteki desteklenesi kampanyalar)
(bkz: ben de varım ulan)
gözLerimi yaşartan bir oLay.. rockonbaby iLe göndereceğimiz kitapLarı seçmeye başLamışızdır.. şimdiden 10 kitap oLmuştur..daha da seçmekteyiz..rockonbaby iLe tek korkumuz yeraLtı edebiyatından bir kitap koymaktır..eL aLışkanLığı iLe kütüphanemizden bir yeraLtı edebiyatı kitabı aLıp o kitapLarın arasına sokarsak eyvah ki ne eyvah!!! * şaka bir yana gerçekten 10 kitap oLmuştur.. destekLerinizi bekLiyoruz..

(bkz: haydi kızlar okula)
(bkz: baba beni okula gönder)
(bkz: uludagsözlük bize kitap gönder)
unutulmaması gereken kampanyadır.. *
duymayan uuser kalmamalıdır..
(bkz: takip edilesi başlıklar)
gelen kitap bağışlarına göre şu anda ihtiyacımız olan kitapları yardımcı olmak isteyen arkadaşlar için aklıma geldikçe yazacağım.

*imlâ klavuzu
*türkçe sözlük
*ingilizce sözlük

gösterilen ilgi için herkese teşekkürler.
(#109804)

evet arkadaşlar artık karanlığa küfretmek yerine bir mum da biz yakıyoruz. yardımcı olanlara duyarlılıkları için teşekkür ediyor ve herkesin yardımlarını bekliyoruz.

son durum: kampanya ilk iki gün olmasına rağmen son hızıyla devam ediyor. daha da iyi olacağına inanıyoruz.

bu arada montajelemanı arkadaşımızın önerisine de bence kulak vermeliyiz. göndereceğiniz kitapların isimlerini buraya yazarsanız eksiklerimizi ona göre tamamlarız.
destekleyeceğim kampanya.
tam set büyük larusse
molier-hastalık hastası
yahya kemal-eski şiirin rüzgarıyla
eyüp yaşar-kimsesizlik ikilisi
ayşe kulin-geniş zamanlar
cem uzungüneş-arzu evi
ahmet muhip dıranas-şiirler
gülten akın-uzak bir kıyıda *
kitapla destekleyeceğim kampanyadır. düşünen ve destekleyen tüm yazar, okur arkadaşlar için (bkz: bravo arkadaşlar)
kampanyayı destekleyen yazarlar:

rosencroix
arjen robben
tucimania
secretcode
cino_74
haznedaroğlu
alwassleepy
grand ekinoks
montajelemanı
hmm delicious
selmagezinir
shyer
jokerr
insomniac
amanbenburadakalmışım
Coincidental Magic
dreamcatcher
ck_06
palta
sohodabesdakika
onr
elifff
steril mikrop
fth **
olric
majikdaimon
slientcry
cedric
no promise
ibrahim yorgunlahmacun
rweasley
syda
melankolik
alcoholica
antistar
glosoli
donudusmusasker
süperkurbi

şimdilik aklıma gelenler, benim ulaşabildiklerim ya da bana ulaşabilen arkadaşlar bunlar. * * *
arkadaşlar, her türlü kitap olabilir. ansiklopediden ders kitabına, hikaye kitabından masal kitabına, sözlükten atlasa, imla kılavuzundan haritaya kısaca bir kütüphanede bulunabilecek her türlü yazınsal ve görsel yayın olabilir. şu ana kadar gördüğüm üzere gerçekten çok büyük bir birikim sağlayabiliriz.

benim evden şu ana kadar çıkardıkları;

junior larousse
bilim teknik (birkaç sayı)
erdal öz- dedem korkut
muharrem ergin - dede korkut kitabı
thomas brezing - kar canavarının esrarı
büyük atlas

bizim köşedeki bakkal sahaflık yapıyor, onu da sıkıştıracağım yarın.