bugün

entry'ler (872)

geleceğe kitap ver

Bursa Kent Konseyi ve Türk Kütüphaneciler Derneği Bursa Şubesi'nin kitap bağışı kampanyasının adı. Haziran 2015 e kadar devam edecek. #gelecegekitapver

gelecegekitapver@gmail.com

http://www.bursakentkonse...id=2153&tur=duyurular

özgür kitap dolabı projesi

kitapların yağmalanmasının öngörüldüğü ve fakat yine de artarak devam etmesi gereken bir projedir.

http://www.bbyhaber.com/b...tap-dolabi-projesi-bursa/

kullanımı ve yaygınlaştırılması önerilen güzel bir projedir.

Türk Kütüphaneciler Derneği Bursa Şubesi'nin kitap paylaşımını yaygınlaştırmak, okuma alışkanlığının ve kültürünün artırılmasına katkı sağlamak amacıyla geliştirdiği ve Özgür Kitap Dolapları ismini verdiği projedir. Nilüfer Belediyesi ve Nilüfer Kent Konseyinin de destek verdiği bu proje; ilk etapta Nilüfer ilçesi Fatih Sultan Mehmet Bulvarında 2012 yılı Mart ayında uygulamaya konulmuş ve bugün de 7/24 kapanmaksızın hizmet vermektedir. Hiçbir denetim mekanizmasının işlemediği kitap dolabına istediğiniz kitabı bırakabilir ve istediğiniz kitabı alabilirsiniz.

http://www.bbyhaber.com/b...tap-dolabi-projesi-bursa/

kızlardan erkeklere tavsiyeler

uzmanlar uyarıyor: ibneliğin lüzumu yok...

atatürk ilköğretim okuluna kitap bağışı kampanyası

hala destek bekliyoruz *

desteklerinizi bekliyoruz.

sözlük kullanıcılarının duyarlılık göstereceğine inandığımız bir kampanya.

Türk Kütüphaneciler Derneği Bursa Şubesi, Bursa Kent Konseyi ve Uludağ Üniversitesi Toplum gönüllüleri topluluğu ile birlikte yürütülecek olan Van'ın Saray ilçesinde bulunan ve ilçede başka kütüphane olmaması dolayısıyla ilçe halkının da kullanımına açılması düşünülen Atatürk ilköğretim Okuluna kütüphane kurma projesidir.

Proje kapsamında kabul edilebilecek kitaplar;

Türk ve dünya klasikleri, 100 temel eser, tarih kaynak kitapları, şiir kitapları, çocuk hikayeleri, masal kitapları, harita ve atlaslar, romanlar, edebiyat kitapları ve faydalı olabileceği düşünülen belgesel cd, vb. materyaller.

Bu kapsamda 15 Şubat'a kadar bağışlamak istediğiniz kitap ya da materyalleri Öğrenci Kültür Merkezi'ne ve açılacak olan standlara proje adını vererek bırakabilirsiniz.

müslüman olmayı maharet sanmak

(bkz: akli denge göreceli bir kavramdır)

türklerin genel özellikleri

adresi bilmediğimiz halde tarif etmeye çalışırız. *

gecenin bir yarısı sütlaç getiren seksi komşu kızı

(bkz: ziyaaaa)

evli kadınla ilişkiye girmeyi kötü bir şey sanmak

(bkz: allah akıl fikir dağıtırken orada bulunamamak)

bebeğe marjinal isim koyma sapkınlığı

(bkz: artınç)

herkes sevişirken utanmadan ezan okuyan müezzin

allah akıl fikir dağıtırken orada bulunamamak

dokümantasyon ve enformasyon

2002-2003 eğitim-öğretim yılından başlayarak isminin Bilgi ve belge yönetimi olarak değiştirildiği lisans düzeyinde eğitim verilen bilim dalıdır.

bilgi ve belge yönetimi

2002/2003 öğretim yılından başlayarak Kutuphanecilik, Arşivcilik, Dokümantasyon ve Enformasyon ana bilim dallarının birleştirilerek, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitimin verildiği ana bilim dalıdır.

baykal geri dönsün diye ölüm orucu tutan chp liler

(bkz: Allah akıl fikir versin)

eğitim seviyesi arttıkça gelir seviyesinin düşmesi

Dünya'da durum nedir bilinmez ama Türkiye'de gerçek olan durumdur. Etrafımıza bakacak olursak, çoğunlukla gelir seviyesi çok yüksek insanların eğitim seviyesinin ilköğretim düzeyinde olduğunu görebiliriz. Bunun birçok nedeni olabilir, ancak ülkemizde doktorluk, öğretmenlik vs. meslekler dışında (onlar da nadirleşti ama) aylık gelirine göre saygı gördüğünüz aşikardır...

arkadaşlara hava atmak için söylenilen yalanlar

(bkz: ziya)

zamanın çabucak geçmesinin istenmediği anlar

anket doldururken.