bugün

candır , kandır , kardeştir...uçuruLan entryLerin hafızamda..."he" de hepsini tekrar yazıya dökeyim...1. nesiL kardeşim...
sahnede döktüğü her ter damlasına "yanındayız be olum" dedirten kararlı insan.sarı naylon uç jojo tarzı davuldöven.
(#92877) entrysiyle beni yaran msndeki sözlükçülerle şu entrye bakın diye paylaşma isteğini yeşerten yazar.
bölmepınar ilköğretim okulu na kütüphane kuruyoruz kampanyasını beraber düzenlediğimiz, beni böyle bir okulun varlığından haberdar ettiği için teşekkür ettiğim can dostum, güzel insan. *
(#611915) no'Lu entry iLe gözLerimden yaş geLmesine sebebiyet veren yazar..kardeşimdir bu yazar..çok şey payLaştık , güLdük , eğLendik..bir hiç için gözyaşLarı döktük beraber..koko , sen ve ben..mahşerin üç atLısı oLarak tarih'e geçtik.."tehLike çetesi" iLe mahaLLede korku saLdık *

heeey haaaat babaannemin müstakiL evinde koşuşturmaLarımız , düşmeLerimiz , kaLkmaLarımız , çamurdan yaptığımız düşseL köfteLer...kimseLer yaşamış mıdır acaba yaşadıkLarımızı..birbirine bu kadar bağLı 3 kuzen var mıdır acaba dünyada..kuzen dediğime bakma kardeşiz biLiyorsun..

(bkz: mahşerin üç atLısı) * * *
(bkz: seLam eder uludağsözLüğe) *
(bkz: uykucu)
hani bulunduğu ortamda ağırlığını hissettiren, asla silik olmayan, insanlara hayat veren, usul usul her muhabbete katılan, hayata yetişmek için çırpınmayan çünkü zaten hayata dahil olan, varlığı keyif veren insanlar vardır ya. işte öyle bir şey, öyle bir şey.
30 eylül sözlük olarak iftar yapalım zirvesinde yanımda oturan yazar. konuştuk diyemeyeceğim gayet sessizdi ya da benim çenem düşüktü öyle birşeyler. bir ara baktım ıslak ıslak oturuyor, bir ara baktım dalmış gitmiş, bir ara baktım elinde nah buuuuuu kadar bir boynuz olan saygın yazar. *
An itibari ile 92 lik metronom eşliğinde bagetlerinden "tak-tuk" gibimsi sesleri çıkararak kafamı şişirmekte olan pink floyd kardeşim,atar damarım, safra kesem.
-
seninle beraber evimize gelen sevgi yumoşluğu, bahar kokuları, lezzetli hazır yemekler hiç eksik olmasın emi... dedirten yazar bu adam.
(#703828)
entryde bahsi gecen kolinin rüyalarıma girmesini engelleyebilecek yegane şahıs. hayır icra dediler gık demedim, nolcek dolaptan iki kazak çıkarır veririm dedim de odanın ortasından pek hüzünlü hüzünlü bakıyo bana be. ehooy atla gel ankara ya, bi de istanbul a tasirsam hafiften sakatlanan belim tumden fitik olcak, pek acikli...*
sözlük insanıgibi evrensel bir tespit yapan güzel insan. yalçın bey tarafından da cok sevilir ayrıca **
tucimania ile birlikte kuruyemişini bitirdiğimiz yazar. kendisini ne zamandan beri görmüyorum bilmiyorum ama bayağı değişmiş, iyi olmuş ama.
rakı faslın da beni kendisine yaren seçmiş yazar. güzel olmuşuzdur hep beraber. tavrına hayran olayımı söylemişizdir bağıra çağıra. ama hala bana yalçın bey demekten vazgeçmemiştir, ayar istemektedir *. 1 yaş zirvesinde canlı müzik yapacak grup uludağın bateristidir kendisi.
kardesimin yuzunu gordum ya ölsem de gam yememedir. Allah zirve yapanlardan razı olsundur.
maksat muhabbet zirvesi'nde kadeh kadeh rakıları, bana mısın demeden çötür çötür devirmiş yine de dengesini, kendisini kaybetmemiş; muazzez ersoy annemizin şarkılarını omuz omuza bağır çağır söylediğimiz sevgili kardeşim, can kuzen.
hayatında ilk kez mi gbt kaydı sorgusu yapıldı nedir anlayamadığım yazardır kendisi, zira bunu olay diye insanlara aktarmaktadır ayıptır günahtır. gecenin 3 ünde sokak ortasında sabit bir yerde konuşup durduğunda sesin olduğu yere özellikle beşiktaş'ta devriyelerin siz kimsiniz diye yanaşacağı gerçeğini nasıl olur da bilmezdir enteresandır. herifler arabanın icinden yapıyor sorguyu keyifleri yerinde tabii sorgu bitecek diye kıçımız dondu yahu orda. ha bir de beşiktaşlılığı jimnastik kulübü taraftarı olmakla özdeşleştirme hatasına düşen yazardır. semt olgusunu takım diyaloguna taşıyıp da bir taraftar grubunu oluşturan kişilerin yüceliğini bütün ömrünü o gruptan insnalarla yüzgöz olarak geçirmiş birine anlata hevesi içinde bulunması şahsımda hem hayret hem de takdir uyandırmıştır. umarım beşiktaş kelimesi kendisi için bundan sonra yalnızca bjk anlamına değil istanbul'un en eski yerleşim birimlerinden bir tanesini de ifade eder. hoş kendisi bu semtin nadideliğini bile bir avuç insanın faydası olarak görür belki ama olsun canı sağolsundur.
zirve öncesi nerde bu organizatörler serzenişime* biraz içerlemiş yazar. kusura bakmasın konser çıkışı vedalaşamadım hatta beğendiği eldivenimi kendisine verecektim* ama kısmet değilmiş artık başka zirvelere.
sözlüğün kral bateristidir. yılbaşı programı için kıbrıs jasmine court'tan, rocks otelden ve istanbulun en kallavi gece klüplerinden teklif almıştır ama gönlü bursaya gitmesini söyler. allah metallicaya katıldığın günleri göstersin *.
iyi bir organizatordur yalniz pamelanin konserini ayarlasa idi fena olmazdi. (bkz: mesela yani) *
"ko-tu-sa" çetesinin en müzisyen, en eğlenceli, en keyifli, en aklı başındaki elemanı.
çetenin diğer elemanları için;
(bkz: koko)
(bkz: tucimania)
adı gibi "rock on baby" bi kişilik. müzik muhabbetine hasta oldum. umarım daha sık haberleşiriz.
organizyonu altından kalkabilmiş yazardır, iyi insandır, tekrar görülesidir.
organizasyon işini ciddiye almış süper bir şekilde altından kalkmıs kişi. her zaman boyle zirveler yapman dileğiyle.
zirve*nin olduğu masayı belirtmek için alınan çıktıya nickini yanlış yazan yazar. seni yazar yapanın ben! yok lan insani yönden iyidin yoksa ayakta kalıyordum iyi çekmişsin milleti; o ne kalabalıktı yahu*
terbiyesiz insan, fuckonbaby yazmış zirvedeki uludag sozluk yazılı kagıda isimlerimizi yazarken. bir de utanmadan şaka lan şaka diye belirtmiş. he belirtmesen biz anlamazdık şaka olduğunu. * bir de acaip eski bir adam , saçlar falan. söyleyip üzmeyin ama sanırım hala 70'lerde olduğumuzu düşünüyor. * yalnız güzel organizasyon yapmış, ayarlamış bizi bir araya toplamış, kaynaştırmış, leman kültür zirvesini altın harflerle tarihe kazımıştır. çok memnun oldum kardeşim. *