bugün

entry'ler (10)

elma çayı

Kokusu ve tadı çok güzel. Fazla içildi mi midede ekşime yapar. Gerçek çaymı yoksa aroma mıdır anlamış değilim.

tuvalet kağıdı

Tuvalet kağıdını ucuza getiren uyanıklar daha ince ve çabuk suda eriyenlerini alırlar. Böylece az kağıt kullanmak yerine çok kullanırlar ve sonuçta astarı yüzünden pahalıya gelir.

her özel numaradan arayanı eski sevgili sanmak

Felaket zor durumda bırakan durum, açsan bir türlü açmasan bir türlü. Sevgilimin kurtlar vadisi tribi işte.

kapalıçarşı

Her yer kuyumcu, halıcı ve dericiler vardır. Son moda olarak da iş yapmayan yerler cafeye dönüşmüştür. Yabancıların uğrak yeri, tanıdık yoksa kazıklanma riskiniz yüksek.

öğrenci evinde yaşanan diyaloglar

- olm camın mandalı bozulmuştu ne yaptın da düzeldi.
* kaşıkla tutturdum.
- oha.

sabah 11 de baslayip aksam 8 de biten mesai

Güzel bir durum çünkü geç kalkmayı seviyorsanız ve akşam trafiğine de takılmak istemiyorsanız ne mutlu sizlere.

tembele iş buyur sana akıl öğretsin

Tembel adam çok konuşur ve az iş yapar. Bu nedenlede çok bildiği havasını verir, bu şekilde de kendini kandırır. Böyle adamlara ne sorarsan sor bilmiş bilmiş cevap verirler. Tembel iş yapmayan biri olduğuna göre iş konusunda yardım istediğinde söyleyecekleri boş olacaktır. Bu söz aslında doğru kişilerden yardım al mesajı içermektedir.

padisahlar da kupe takiyordu

Padişahlarımızdan deli ibrahimin kitaplarda fotoğraflarını görürdük. Kulaklarında inci küpeli pozları vardır. Bir ara sağ kulak sol kulak muhabbeti vardır. Sağa takarsan havalı sola takarsan ibne olduğunu ima ediyordun.

sözcüklerin yanlş yerde kullanılması

türkçemizde bir çok kelime farklı anlamlara çekilebilme özelliğine sahiptir. Bir de üzerine karşı tarafın anlama kapasitesi de eklenince iletişim savaşları ortaya çıkar. Bunlardan biri de estafurullahtır. Estafurullah aslında tövebe ettim demektir ama bizim insanımız bunu mütevazilik kelime olduğunu zannederek her iltifat edildiğinde estafurullah der. Bilenler için ortaya komik bir dialog çıkar.

en güzel şarap kendi memleketinin şarabıdır

köpek öldüren diye tabir edilen ve en ucuz şarap sayılan bir şarap cinsidir. ekşi mi ekşi. bir alkolikler bir de ucuza kafa olmak isteyenler kullanır.