bugün

entry'ler (16)

unutulmaz film replikleri

Aslında kaşık yok.
Matrix 1999

kültür sanat blogları

Bazı şeyleri bilmek gerekiyor ama bunu bilmemek olmazdı diyerek bu başlığı açıyorum. ilk örnek benden http://www.setreter.com

bir milyoncu

Yeni gördüğüm bir site konu ile alakalı bakılabilir http://www.birmilyoncu.com

derbi ile aynı tarihe düğün tarihi almak

itina ile düşündürten olayların başında gelir, iki tercih arasında kalırsın.

yazarların gelecekteki çocuklarına yazıları

içimizdeki kansız kalleşler muhtemelen senin döneminde de kalleşliklerine devam ediyor olacak, sadece askerde değil askerden sonrada vatani görevinin bitmediğini asla unutma.

birmilyoncu

Hemen hemen her caddede bu isimle veya içerik ile 3 mağaza olan alışveriş merkezlerinin en büyük rakipleri arasında gösterilen, tek bir kişiye ait olmasalarda Türkiye\'nin en büyük alışveriş mağaza zinciri denilebilecek, fakat içine girdiğinizde bir liradan bin liraya kadar ürünleri bulabildiğiniz, her evde mutlaka bir ürünü bulunan mağazalardır. internete baktığımızda bu isimde bir site mevcut ilgilenenler için oldukça faydalı olabilir. http://www.birmilyoncu.com

boom operatörü

4 metre 5,5 metre gibi bir çok uzunluğa sahip sopasıyla güç ve sabır gerektiren zorluk derecesi oldukça yüksek maharet isteyen iş koludur. Boomcu sahneye hakimdir, senaryonun içeriğini bilir sahne esnasında yaşanan tüm detayları bilir ve ona göre hareketlerde bulunur, doğru zamanda doğru oyuncunun üzerinde olması gerektiği için söylenen replikleri kaçırmaması gerekir, bunu yaparken umarsızca sağa sola yerleştirilen ışıkların yarattığı boom gölgesinede dikkat etmeli, gözleriyle oluşturduğu sanal bir monitör olarak baktığı yerdeki kamera ölçümünü hesaplayıp ona göre hareket etmeli ve kayıt esnasında kadraja girmemeli. (bkz: kadraj). sadece bahsi geçilen boom mikrofon değil, ses mikserinin, yaka mikrofonlarının oyuncuya doğru yere takılması sökülmesi, kabloların vb ses ile alakalı bütün teknik ekipmanın bakımından ve genel güvenliğinden sorumlu kişilerdir.

sedat peker

Rizelidir adamdır.

passolig saçmalığı

Arkadaşlar sırf bu sebepten iki tane kombinemi iptal ettim, lütfen sizde destek verin almayın passolig.
Yıllık kart bedeli alacaksın, maç başı kestiğin biletten komisyon alacaksın, kartı bana kimlik kartı yerine kredi kartı gibi anlaştığın banka ile vereceksin, sonra bunların tamamına güvenlik için diyeceksin. Ben bunların hepsine saçmalık ve yeni tezgah diyorum.

biletyol com

Bilet bulamayanlar buraya bayramda bilet bulmama yarayan tek sitedir, telefonla otogarı arıyorum bilet yok deniyor ama bu siteden bileti bulabildim. Sizinle paylaşıyorum http://www.biletyol.com/

ayrılmayı düşünüyorum blöfüyle zam almak

Sakın bu toplara girme kıymetin bilinmez, sen bu şirketi ben kurtarıyorum ben olmasam batarlar gazıyla her işe gelişinde, bu lafı söyledikten sonra ertesi gün yerine yenisi gelecektir. O yüzden işine bak.

ekmeleddin in piyasadan silinmesi

Türkiye' yi sadece haritadan bilen birinin emekliliğinde tüm türkiyeyi bir bahaneyle gezmiş birisi olarak aklımda kalacaktır.

yedi24banko com

Oynadığı takımın teknik adamı bile bu maçı kazanıcaz diye garanti veremezken internetten bulduğununz bir adama nasıl garanti gözüyle bakabiliyorsunuz. Adamın suçu yokki ona inanıp verdiği kuponları oynayanlara ne demeli. kazanıyor olsa senden aldığı parayı neden istesin benim zeki kardeşlerim biraz uyanık olun. Gidin o parayla sayısal vs oyunlar oynayın bari.

dünyanın en büyük yalanı

Amerikanın demokrasi için ortadoğu ülkelerine çıkarma yapıyoruz demesi. (Petrolun konuyla uzaktan yakından alakası yok sadece barış kardeşlik ve demokrasi). Gülme efektim yok siz düşünün neremle gülüyorum.

türk dizilerinin olmazsa olmazları

Dizimi izliyoruz fonda verilen müzikleri bize dinletmeyemi çalışıyorlar anlamıyorum. Baştan sona müzik müzik müzik ben sıkılıyorum bu durumdan.

40 milyon liranız olsa naparsınız sorunsalı

Param olsa diye hayal kuranların ilk hayali ve gerçekleştireceği şey ev alıp kiraya vermektektir. Bir yerden tanıdık geliyor dimi sizede.