bugün

entry'ler (224)

vatan size minnettar

kıymetini bilmek gerekir.

vatan size minnettar

Size Sesleniyorum. Bu toprakları bölmeye çalışan pkk'nın itleri. Sizce vatanın her karışını canıyla kanıyla kazanan bu millet. bayrağının al rengini kanıyla yapan. annelerimiz, babalarımız, kardeşlerimiz, belki sizinde çok yakın akrabalarınız. Şimdi torunları yani bizler size böldürtür mü bu toprağı. istediğiniz gibi elinizi kolunuzu sallayarak benim ülkemi bölebileceğinizi mi sandınız?

Ve sözüm ona kemalist geçinen. Ataistim diyen. Benim kardeşimin benim annemin başı kapalı diye hor gören. cahil ve yobaz diye adlandıran sözde cumhuriyetciler, sözde medeniyetciler. Bir video paylaşacağım. 4:26 saniyeden sonrasına çok dikkat etmenizi istiyorum.
Yobaz dediğiniz cahil olarak gördüğünüz bu insanlar bakın kurtuluş savaşının başından sonuna kadar nasıl destan yazmışlar.

apandis

boş beleş bir organdır. Yanlış bir varsayımdır. Apandist insanın mide ve bağırsakta yaşayan yararlı bakterilerin deposudur. ishal yolu ile dışa atılan bu yararlı bakteriler apandist deposundan yenileri tekrar bağırsaklara geçmekte ve çoğalabilmektedir.
Ayrıca yapılan tüm araştırmalar. Gençlik yıllarında alınan apandistlerin kalp krizi yaşama oranını yüzde 33 artırmaktadır.
Yani boş beleş değil gerekli ve oldukça faydalı bir organdır.

hayvanlar düşünmesi

sizce hayvanların düşünme yeteneği var mıdır?
Kelime söyleyip konuşabilir bir çok canlı. Veya verdiğiniz komutu uygulayabilir. Peki kelime üretebilir veya düşünerek hareket bir eylem yapabilirler mi?

en hızlı üreyen canlı

evet arkadaşlar en hızlı üreyen canlı türü. Günde 1.000.000 adet yumurta bırakma özelliğine sahip olan bağırsak kurtlarıdır.
Peki bu kadar kurtla bir insan yaşarmı. Cevap hayır. Ama yumurtaların hemen hemen bir çoğu dışkı yolu ile dışa atılıyor. Mide ve bağırsakta yaşayan bir kurt bir iki metreye kadar büyüyebilir.

en hızlı üreyen canlı

malesef hiç biri.

en hızlı üreyen canlı

en hızlı yumurtlama veya yavru doğurma özelliğine sahip olan canlılardır.
Bir çok canlı türü aklınıza hemen gelebilir. En hızlı ve en çok üreyen canlı malesef aklınıza gelenlerden hiç biri. Baklım belki bilen biri olabilir.

kız çocuğa koyulacak isimler

üç aylık kızımın ismi selmin.

ünlü türk kabadayılar

Dündar Kılıç
Hata yapmam, özür dilemem' sloganıyla akıllara kazınan Dündar Kılıç, kabadayılık müesesesine istanbul'a göç ettikleri sırada ters düştüğü ünlü kabadayı 'Avni Çakıroğlu'nu yaralayarak adım attı. Sayısız yaralama, silah taşıma ve uyuşturucu kaçakçılığından en az 38 kere hapse girdi, çıktı. Generallerle tutuklandığı da oldu, aynı generallerle yasadışı iş yaptığı da iddia edildi. Günlerce süren işkencelerden de geçti.

Turgut Özal’ın karısı Semra Özal'ın da kendisinden yardım istemişliği, Susurluk Skandalı ile beraber, bilgilerinden yararlanılmak üzere TBMM Araştırma Komisyonu tarafından ifade vermeye çağırılmışlığı da var.

Trabzon’da doğan, kabadayılığı hapiste Oflu’lardan öğrenen Kılıç, kısa sürede istanbul’un yeraltı dünyasında önemli bir isim haline geldi

ünlü türk kabadayılar

Eskiden her mahallede olan, gerektiğinde racon kesen, yumrukla adam deviren, düelloya çıkan. çok ağır abiler meşhur kabadayılarımızdır.

insanların değişimi

insanların değişmesine iki şey neden olur.
Birincisi; çok şey öğrenmiş akıllanmışlardır
ikincisi; çok acı çekmiş katılaşmışlardır.

Not: Her ikisinide yaşadım artık çok değiştim...

bahaullah ın peygamberliğini reddetmek

islam dini peygamberimiz Hz. Muhammedin kendisinden önce geln tüm elçileri kabul eder. Hayatların yaşamlarını anlatır. Onlara inen kitap ve dinlere ve peygamberlere imanı esas kılar. Son peygamber olarak Hz. Muhammed as. Söyler. Aradaki en büyük fark budur. Fazla söze ve sayfalarca yazmaya gerek yoktur.

müslümanların çok kibirli olması

çok kitap okumuş ama kuranı kerimi okumamış cahil kibirli yazar.

mide yanması

fazla nescafe ve koladan. Sabah poça ve simitteki susamdan. Aşırı yağlı yiyeceklerden kaynaklanır.

Çözüm: ilaçlar

Çözüm: Benimde kullandığım. Sabah ve akşam bir adet zeytini çekirdek ile yutmak.
Zeytin çekirdeği midede eridiği zaman yanma ortadan kalkacaktır. Ayrıya ağız kokusu varsa geçecekyir. Ağız kokusu olanlarda kullanabilir.

öğretmenler ve lakapları

kızlara gelirsem kucaklarım diye kızan ingilizce öğretmenin lakabı. sapıktı.
sabah sınıfın içinde bira kokusuna neden olan öğretmenin lakabı ayyaş.

öğretmenler ve lakapları

lakabı palto kazım olan kazım isminde bir hocamız vardı. yılda bir iki ay çıkartırdı üstündeki paltosunu.

öğretmenler ve lakapları

Her yazarın orta ve lise yıllarında bizzat kendisinin veya arkadaşlarının sevgili öğretmenlerimize sempati veya antipati için taktığı lakaplardır.

Matematik hocamız vardı. Turgut adında. Sınıfın en yüksek notu tüm yıl içinde 47 idi. Lakabı Polinom Turgut kalmıştı. Her ders Polinomlarda bir yere kadar hocam. insan kayış sıyırıyor.

Tüm öğretmenlerimizin ellerinden öpüyoruz...

komik öğrenci sözleri

Sınavdan çıktığımda: 95 arkadaşlarla konuştuğumuzda: 75 kontrol ettiğimde: 45 hoca söylediğinde: 25 arabada: 5 evde: 15…

Öğrencilerin hoca veya dersle ilgili sarf ettiği cümlelerdir.

öfkelenen insan neden bağırır

iki insan birbirine öfkelendiği zaman, kalpleri birbirinden uzaklaşır. Bu uzak mesafeden birbirlerinin kalplerine seslerini duyurabilmek için bağırmak zorunda kalırlar. Ne kadar çok öfkelenirlerse, arada açılan mesafeyi kapatabilmek için o kadar çok bağırmaları gerekir...

bazı yazarlar tek hücreli embesildir

yazarın kendi dna sından çıkarttığı sonuç.