bugün

entry'ler (21)

ilkokuldan akılda kalanlar

ilkokul yılları unutulmaz asla çocukca duyguların olduğu saf ve temizliğin en yoğun yaşadığımız o güzel günleri unutmak imkansız
sevgili sıra arkdaşım benim bütün kokulu silgilerimi yemesini. candan arkadaşımın annesinin yaptıgı o lezetli kurabiyeleri bahçesinden toplayıp getirdiği karanfileri, anlam veremezdim ama omuzlarında beni taşımalarını nasıl unuturum.aklıma her geldğinde biraz buruk ve gülerek hatırladığım en güzel ilkokul yıllarım...

ilkokuldan akılda kalanlar

sevgili anneciğimin her sabah bizi hazırlama telaşını nasıl unuta bilirim.
birde sabah saatlerinde sıcak yatagımızdan çıkıp hava daha ışımamış soğuk kış günlerinde okula gitmek. çamurlu ayakkabılar aklıma geldikce üzülüyorum.

bir erkeğin hayalindeki eş modeli

eşine sadık, etrafında ondan başka kimseyi görmeyecek,sabah akşam çıktığında güler yüzle onu karşılayacak. çocuklarının anası evinin kadını olcak biri ona hertürlü hizmeti yapacak.hayallerinde sevgide ve saygıda kusur etmeyecek biri vardır.

ankara

Haluk leventin sanki benim için söylediği bu şarkı "neler neler yapıyorsun.Bensiz Anlara'da" sözleri unutamadığım unutmayacağım insanı hatırlatır.
Sen ellerimde
Sen gözlerimde
Issız geçen her gecemde
Herşeyinle yanımdasın
En zor bu gerçekten
Sevdiğimi söylemeden
Ayrıldım yine sende
Yoksun sen aslında
Yalnızım bu kumsalda
Neler neler yapıyorsun.
Bensizken Ankara'da.

mustafa sandal ın eski şarkıları

efkarlandım sözlük.
(bkz: beni ağlatma)"

zooloji

Hayvanların anatomik ve fizyolojik özelliklerini inceleyen, onları özelliklerine göre sınıflandıran ve çeşitli etmenlerin hayvanlar üzerindeki etkilerini araştıran kişileri yetiştiren eğitim dalıdır.

aşık olmak

iranlı Bir Şair diyorki; Aşk'a Uçarsan Kanadın Yanar .. Bunun Üzerine Mevlana diyorki; Aşk'a Uçmazsan Kanat Neye Yarar...?

tarih boyunca söylenmiş ilginç ve güzel sözler

"kırk yıldır gazozcuyum böyle kapak görmedim." - uğur dündar..

iç sıkıntısı

kalbinin sıkışması, kalbin buz kesmesi,daralma boğulma.
delice çığlık atma isteği.

aşk belirtileri

Aynı bir şarj makinesi gibi enerjinizi tazeliyorsa.

baba

dünyaya gelme sebebim, dünyam.
gecesini gündündüzünü çocuklarına adayan harika insan.

hiç bitmemesi istenen şeyler

platonik sevgilinizle aynı ortamda bulunmak ve o dakikaların hiç bitmemesini istemekdir.

sevgilisi olmayan kız

özgürlüğüne düşkün olan kızdır.
erkek baskısına madur kalmak istemeyen, kafası rahat olandır.

kanser

Kanser, hücrelerde DNA’nın hasarı sonucu hücrelerin kontrolsüz veya anormal bir şekilde büyümesi ve çoğalmasıdır. Günde vücudumuzda(DNA’da) yaklaşık 10000 mutasyon olmasına rağmen immün sistemimiz her milisaniye vücudumuzu tarar ve kanserli hücreleri yok eder.
Kanser vücut hücrelerinin kontrolsüz bir şekilde üreyerek komşu dokuları işgal etmesi (invazyon) veya kaynağını aldığı organdan daha uzak bir yere, kan veya lenf yoluyla yayılması (metastaz) ile oluşan bir hastalıktır. Hücreler DNA replikasyonları esnasında meydana gelen bozulmalar nedeniyle yapı değiştitirler. Normal vucut hücre ve dokuları, orijinal büyüklük ve yapılarını korurken kanser hücreleri saldırgan bir tablo çizerler.

http://www.turkax.com/kanser nedir?

2050 yılında gazete manşetleri

Öğrenim kolaylığı çiplerle sağlanacak.
Teknolojik evler büyük rahatlık...
Petrol bitiyor...
Uzayda tatil.
hava trafiği, dünyanın yüzde 80'inde ulaşım problemi kalmayacak.

ordu

ordunun dereleri

Ordu'nun Dereleri,
Aksa Yukarı Aksa.
Vermem Seni Ellere,
Ordu Üstüme Kalksa...Sürmelim Aman.

Ordu'nun Dereleri,
Derin Derin Çağlıyor.
Kalk Gidelim Sevdiğim,
Annem Evde Ağlıyor...Sürmelim Aman.

Oy Bağlamam Bağlamam,
Zerdali Dalı Mısın
Garip Garip Çalarsın,
Benden Sevdalı Mısın.Sürmelim Aman.

Oy Mehmet'im Mehmet'im,
Sana Küstüm Demedim.
Beni Sana Geçmişler ,
Vallahi Ben Demedim...Sürmelim Aman

zara'nın yorum yaptığı ve pek çok santçının yorumladığı güzel memleketimin türküsüdür.

anneni mi daha çok seviyorsun yoksa babanı mı

anneni mi daha çok seviyorsun babanı mı?
kim daha çok harçlık verirse onu seviyorum.
bugün babamı.

erkeklerin hoşlanma belirtileri

hoşlandıkları kızlarla sürekli uğraşırlar.

erkeklerin beğenmediği kadın meslekleri

kendi mesleklerinden üstün olan her mesleği begenmezler.

erkekler ne ister

her erkek yanında akıllı bir kadın ister.